Суниця лісова — ягідна перлина

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
10.06.2020

Дрібненькі, але неймовірно цінні ягоди суниці лісової є справжніми перлинами ягідної аптеки. У них накопичено найголовніші вітаміни: за вмістом вітаміну С ці ягоди поступаються лише чорній смородині, а вітаміну Е мають більше, ніж порічки та вишні, за вмістом фолієвої кислоти з ними в саду ніхто не зрівняється! 

Якщо маєте атеросклероз, гіпертонію, недокрів’я, часті маткові кровотечі, хворе серце чи гастрит зі зниженою кислотністю, коліт, холецистит, геморой, порушення сольового обміну, сунична дієта — для вас! 

 Суниця лісова — дієтична ягода, рекомендована при захворюваннях печінки, серця, нирок, авітамінозах. Також вона регулює обмін речовин, сприяє виведенню з організму холестерину і токсинів, що утворюються в процесі метаболізму. 

 Щоб позбутися солей сечової кислоти, приготуйте настій із листків суниці та смородини (по дві столові ложки подрібненої сировини залити склянкою окропу, настоювати потягом 30 хв., випити впродовж дня по 0,25 склянки). Курс лікування — місяць. Після тижневої перерви курс можна повторити. 

 Жінкам, які страждають на рясні місячні, пригодиться такий настій: столову ложку подрібнених листків суниці лісової залити 200 мл окропу, настоювати упродовж 30 хв., процідити. Вживати по столовій ложці три-чотири рази на день. 

Читайте ще:

 У народній медицині суницю лісову застосовували при гіпертонічній хворобі, захворюваннях серця, жовчно- та сечокам’яній хворобах. Сік зі свіжих ягід рекомендували пити натще при порушеннях сольового обміну (остеохондроз, обмінний поліартрит тощо), гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку, холециститі, геморої, як протиглисний засіб (у великій кількості разом із гострою їжею). 

 Настій із листків рослини — суничний чай — вважали чудовим сечогінним і кровоспинним засобом при маткових кровотечах, використовували для полоскання при ангіні. 

 Відвар із листків і коренів рекомендували при жовтяниці, геморої (всередину і зовнішньо); свіжі листки накладали на шкіру для лікування задавнених ран і виразок; чай із листків суниці лісової, зібраних під час цвітіння, пили при хворобах шкіри. 

У суниці лісової корисно все: квіти, листя, плоди, корені

⌂ Фото: У суниці лісової корисно все: квіти, листя, плоди, корені

 Зовнішньо суницю лісову використовують для лікування ран, екзем, для усунення веснянок і пігментних плям на обличчі. Стиглі ягоди розтирають на чистій лляній тканині та прикладають протягом трьох-чотирьох днів на уражені місця. Коли літо минуло, можна використовувати сушені ягоди, але вже внутрішньо: дві столові ложки ягід кип’ятити протягом п’яти хвилин у 200–300 мл води, настоювати протягом години та вживати по півсклянки три-чотири рази на день. 

 Щоб якнайшвидше забезпечити організм залізом у ягідний сезон — ласуйте суницею! Ви допоможете йому накопичити цінні мінеральні речовини: марганець, цинк, йод, калій, фосфор, мідь, кобальт, які в комплексі налагодять кровотворення та обмін речовин. 

 Плоди суниць стимулюють функцію травлення, мають жовчогінну та сечогінну дію. Тому дієтологи радять щодня вживати 100–200 г свіжих суниць або чотири-шість столових ложок свіжого соку людям, які мають проблеми з нирками та жовчним міхуром

 Листки, стебла та коріння рослини теж дуже корисні. Вони мають сечогінні, потогінні, кровоспинні, протизапальні властивості, поліпшують кровообіг, зміцнюють стінки капілярів, нормалізують діяльність органів травного тракту, запобігають нападам бронхіальної астми. З цією метою одну-дві столові ложки сухої сировини заливають двома склянками окропу, настоюють до охолодження і випивають за день. Такий настій можна пити і при застуді — внутрішньо, використовувати для полоскань горла. 

 50 г сухих ягід суниці лісової залити 0,5 л води, кип’ятити на слабкому вогні протягом 10 хв., настоювати впродовж двох-трьох годин, перецідити й пити по пів чи склянці три-п’ять разів на день як вітамінний, загальнозміцнювальний, а також сечогінний засіб (у разі подагри, каменів у нирках і печінці та захворювань сечового міхура). 

Плоди суниці лісової сушать і застосовують для відварів

⌂ Фото: Плоди суниці лісової сушать і застосовують для відварів

Листки суниці лісової (без черешків), зібрані в період цвітіння рослини, знижують рівень цукру в крові. Столову ложку подрібнених листків залити склянкою окропу, настоювати протягом 30 хв., процідити та пити по 1/3 склянки тричі на день перед споживанням їжі. 

 З цією ж метою можна використовувати і ягоди. Столову ложку подрібнених листків та ягід залити двома склянками води, кип’ятити впродовж 15 хв., настоювати протягом 30 хв. Пити по склянці два рази на добу. 

Помічні свіжий сік ягід — пити по чотири-шість столових ложок натще, і настій із сушених плодів (дві столові ложки на склянку окропу, настоювати впродовж 30 хв., пити по півсклянки три-чотири рази на добу). 

 Увага!

Суниця садова і лісова можуть викликати алергію, тоді варто уникати вживання ягід та соків із них. Якщо ж алергії нема, суниці кращі за дорогі ліки.

 

Купити саджанці суниці лісової та садової 
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Суницю — під агротканину
Як подвоїти прибутки з ваших суничних грядок? На це питання дає чітку відповідь дослідження вчених
Як лікувати суницю: кращі традиційні та народні засоби
На що саме хворіє суниця і як її вилікувати навіть без допомоги хімічних препаратів
Шкідники суниці: дієві методи боротьби
Щороку суницю садову атакують сотні різних шкідників та хвороб. «СонцеСад» розповідає про найпоширеніші з них та ділиться найбільш дієвими методами боротьби з шкідниками та хворобами суниці  
Посадка, догляд, ґрунт: все про вирощування суниці
Все про вирощування полуниці від професіоналів
Чим смакує суниця з дерева?
З дале­ких країв до українського села на постійне місце проживання переїхав арбутус, більш відомий у нас як суничне дерево
Суниця. Цілющий подарунок гномів
У давні часи суницю вважали ледь не універсальним лікувальним засобом проти усіх відомих тоді хвороб. Нині дієтологи також переконують, що це цінний продукт
Суниця. Ласуємо ціле літо
Залежно від виду розсади, ми можемо «регулювати» не тільки врожайність суниць у своєму саду, а й терміни збирання щедрого врожаю
Висаджуємо суницю
Коли краще висаджувати суницю
Десять причин, чому варто посадити суницю
Переваги посадки суниці у себе на городі та її корисні властивості
Суниця — магія смаку й аромату
Суниця — магія смаку й аромату. Користь.

Рекомендовані товари!

Саджанець Суниця Рюген

У наявності

Саджанець Суниця Рюген (ОКН-3277(0,5-1,5л))

45грн.
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання ремонтантний
Смак солодкий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Упаковка контейнер
Саджанець Суниця лісова Барон Солемахер

У наявності

Саджанець Суниця лісова Барон Солемахер (ОКН-2694(0,5-1,5л))

45грн.
Маса плоду/грона 4-10г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання ранньостиглий
Смак солодкий, соковитий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Упаковка контейнер
Саджанець Суниця лісова Жовте чудо

У наявності

Саджанець Суниця лісова Жовте чудо (ОКН-1218(0,5-1,5л))

45грн.
Маса плоду/грона 4-10г
Колір плоду біло-жовтий
Терміни дозрівання ранньостиглий
Смак соковитий, солодкий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Упаковка контейнер
Саджанець Суниця лісова Олександрія

У наявності

Саджанець Суниця лісова Олександрія (ОКН-3098(0,5-1,5л))

39грн.
Маса плоду/грона 4-10г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання ранньостиглий
Смак соковитий, солодкий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Упаковка контейнер