Суницю — під агротканину

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.02.2022

Як подвоїти прибутки з Ваших суничних грядок?

На це питання дає чітку відповідь дослідження вчених Уманського національного університету садівництва, про яке нам розповідає ста­рший викладач кафедри плодівництва і виноградар­ства цього університету, кандидат сільсько-господар­ських наук Буцик Роман Миколайович.

Подвоєння прибутків від ранньої суниці можна легко досягти шля­хом безкаркасного укривання на­саджень утеплювальним матері­алом. Такий агрозахід захищає насадження від низьких темпе­ратур у зимовий період та при­скорення плодоношення — у ран­ньовесняний, а також, зменшує ризик пошкодження квіток суниці ранньовесняними приморозками. Прекрасним утеплювальним ма­теріалом для суниці є агротканина білого кольору.

В торговій мережі, на сьогодні, зустрічається біла агротканина з різними розмірами та щільністю. За щільністю виділяють 17,19, 23, 30, 50 г/м2, а за розмірами — все залежить від товаровиробника — від 1,6 х 100 м до 16 х 100 м та ін.

Укривання суниці можна прово­дити на зиму — укриваючи насад­ження восени, з пониженням тем­ператури за тиждень до перших приморозків, або у ранньовесня­ний період — за 2–3 тижні до по­чатку вегетації рослин.

Для ран­ньовесняного укривання, в біль­шості випадків, застосовують агротканину зі щільністю 17–30 г/м2, але для осіннього укривання мо­жна застосувати і 50г/м2. Особли­вістю цього є регулювання тем­ператури приґрунтового повітря і ґрунту, що проявляється у підви­щенні її середньодобового пока­зника на 1–3 °С зі збільшенням щільності агротканини.

Укривання проводять безкаркасним розсте­лянням агротканини поверх ро­слин. Краї полотна придавлюють спеціально заготовленими мішечками із піском (розміром 10–15 х 80–100 см), або прикопують ґрунтом.

Застосування мішечків спрощує догляд за насадженням за рахунок зменшення витрат на фіксацію країв за частого весняного розкриття та укривання перед ймовірними приморозками.

Слід зауважити!

Агротканина меншої щільності (17–23 г/м2) досить легко пошкоджується гострими предметами (знаряддя праці, сухі рештки бур’янів чи гілок тощо) і потребує обережного застосування. Від цього залежить тривалість експлуатації, яка може досягати 6–7 років. Знімати агротканину, як правило, слід вже після ймовірності весняних приморозків.

⌂ Фото: Укривання проводять безкаркасним розстелянням агротканини поверх рослин. Краї полотна придавлюють

Дослідження, які проводили на дослідних полях навчально-наукового виробничого комплексу Уманського національного університету садівництва показують, що укривання насаджень суниці білою агротканиною сприяє оптимізації мікроклімату в зоні росту рослин. Такий агрозахід достовір­но підвищує на 6,1% вологість приґрунтового повітря, а темпера­тура повітря і ґрунту, де суниця укривається агротканиною, зро­стає в середньому на 2,3–8°С як в осінній, так і ранньовесняний пе­ріоди. Також, даний агрозахід сприяє зменшенню коливання те­мператури впродовж доби. У сні­гові зими сніговий покрив затри­мує прогрівання ґрунту під агро­тканиною, розстеленою восени. В цьому випадку підвищення темпе­ратури повітря і ґрунту відбуваєть­ся лише після танення снігового покриву.

Відео: Як збільшити урожай суниці: ефективні способи

Розповіла Теодозія Польняк із Тернопільщини

Ранньовесняне укривання суни­ці білою агротканиною сприяє при­скоренню в середньому на 13 діб на початку її вегетації. Подібно реагують рослини і на осіннє укри­вання. Осіннє укривання суниці агротканиною прискорює квітува­ння суниці на 4-9 діб. Досліди по­казали, що початок плодоноше­ння рослин суниці за укривання навесні наступає раніше у середньому на 6–9 діб. За осіннього укривання достигання, а за відсут­ності снігу — перші ягоди отриму­ють раніше на 8–11 діб.

За біологічними особливостями суниця вимоглива до вологості ґрунту та приґрунтового повітря. За рахунок підвищення вологості приґрунтового повітря під агро­тканиною, формується на 6–7% бі­льше листя. Під час росту, росли­ни листям легко піднімають тка­нину.

При укриванні насаджень суниці білою агротканиною підвищується температура та створюються умо­ви для подовження періоду вегетації від ранньої весни, до пізньої осені. Це сприяє довшому органічному розвитку рослин і, відповідно, утворюється на 12–14% більше квітконосів і квіток.

При укриванні суниці в осінній пе­ріод різниця ще більша: кількість квіток на квітконосах в середньо­му збільшується на 10%, а квіту­вання кущів зростає на 15–18%.

При укриванні суниці в ранньо­весняний період зростання вро­жаю в середньому по сортах скла­дає 1,5–2,0 т/га в порівнянні з неукритими рослинами. За укри­ття суниці в осінній період даний показник становить 1,8–3,8 т/га. Поряд зі збільшенням врожай­ності зростає і товарна якість ягід.

Застосування технології виро­щування суниці з укриванням на­саджень агротканиною потребує додаткових витрат. Але навіть врахувавши усі ці затрати, завдя­ки отриманню більш ранньої (а отже дорожчої) продукції та під­вищенню її якості рентабельність та чистий прибуток зріс у 2 рази (!) у порівнянні з ділянками, де ро­слини не укривали — такий сенса­ційний висновок досліджень, що проводились на дослідних полях навчально-наукового виробничо­го комплексу Уманського націона­льного університету садівництва.

Агротканину рекомендуємо знімати навесні — в період квіту­вання та після останніх ранкових приморозків.

 

Купити саджанці суниці

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як лікувати суницю: кращі традиційні та народні засоби
На що саме хворіє суниця і як її вилікувати навіть без допомоги хімічних препаратів
Шкідники суниці: дієві методи боротьби
Щороку суницю садову атакують сотні різних шкідників та хвороб. «СонцеСад» розповідає про найпоширеніші з них та ділиться найбільш дієвими методами боротьби з шкідниками та хворобами суниці  
Посадка, догляд, ґрунт: все про вирощування суниці
Все про вирощування полуниці від професіоналів
Чим смакує суниця з дерева?
З дале­ких країв до українського села на постійне місце проживання переїхав арбутус, більш відомий у нас як суничне дерево
Суниця. Цілющий подарунок гномів
У давні часи суницю вважали ледь не універсальним лікувальним засобом проти усіх відомих тоді хвороб. Нині дієтологи також переконують, що це цінний продукт
Суниця. Ласуємо ціле літо
Залежно від виду розсади, ми можемо «регулювати» не тільки врожайність суниць у своєму саду, а й терміни збирання щедрого врожаю
Висаджуємо суницю
Коли краще висаджувати суницю
Десять причин, чому варто посадити суницю
Переваги посадки суниці у себе на городі та її корисні властивості
Суниця — магія смаку й аромату
Суниця — магія смаку й аромату. Користь.
Суниця лісова — ягідна перлина
Дрібненькі, але неймовірно цінні ягоди суниці лісової є справжніми перлинами ягідної аптеки

Рекомендовані товари!