Суниця. Цілющий подарунок гномів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.09.2021

Існувала легенда про те, що суницю подарували людям гноми. І що користь від неї матиме тільки той, хто не полінується знайти ці міні-ягідки, заховані під листям. Згодом із ягоди почали виготовляти ліки.

У давні часи суницю вважали ледь не універсальним лікувальним засобом проти усіх відомих тоді хвороб. Це підтверджують писемні пам’ятки багатьох народів. Після того, як відомий ботанік Карл Лінней зцілився від подагри, вживаючи багато суниць, ця ягода здобула наукове визнання. Нині дієтологи також переконують, що це цінний продукт.

Суниці добре втамовують спрагу, поліпшують травлення, мають сечогінну та жовчогінну дію, а також антимікробні і протизапальні властивості. Свіжі ягоди суниці — незамінний засіб для лікування гіперфункції щитовидної залози, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, гастриту та виразкової хвороби шлунка (якщо нема підвищеної кислотності), коліту, жовчно- та нирковокам’яної хвороби, захворювань селезінки, подагри, корисні при цукровому діабеті, гіпохромній анемії.

З лікувальною метою краще використовувати сік із плодів — до 4–6 столових ложок натще. Настій із сушених плодів (2 столові ложки на склянку окропу) по півсклянки 3–4 рази на день п’ють при авітамінозах, наявності каміння в нирках та печінці, цукровому діабеті, гастриті, коліті, діареї у дітей.

Протипоказами до такого лікування можуть бути печінкова колька, гастрит із підвищеною кислотністю, хронічний апендицит та алергія.

Сік чи настій із сушених плодів можна використовувати і для полоскання порожнини рота, лікування ран, порізів. У дерматології сік із суниць уважають чудовим засобом для виведення пігментних плям зі шкіри, веснянок, вугрів, для лікування лишаю та екземи.

Цілющим є листя суниці, яке заготовляють у період цвітіння, — його зрізують ножицями (без черешків), сушать при температурі не більше ніж 45 градусів. Листя містить дубильні речовини, флавоноїди, багато аскорбінової кислоти (особливо у свіжому листі). Фітопрепарати з листя суниці розширюють периферичні судини, знижують артеріальний тиск, уповільнюють серцевий ритм і посилюють амплітуду серцевих скорочень. Тому їхнє основне застосування — гіпертонія, бронхіальна астма, атеросклероз, набряки. Рецепт настою: 1 столову ложку листя заливають склянкою окропу, настоюють 45 хвилин та п’ють по 1 склянці 2 рази на день.

Фітопрепарати з листя суниці також сприяють виведенню солей із організму, оскільки мають чудові сечо-, жовчо- та потогінні властивості. Корисні вони і хворим на цукровий діабет (знижують рівень глюкози в крові), а також при застудних захворюваннях із високою температурою і кашлем, при гепатиті, при виразковій хворобі шлунка, 12-палої кишки, хворобах селезінки, анемії, при нічному гіпергідрозі (інтенсивне потовиділення). Нещодавно науковці встановили, що листя суниці лісової, зібраної під час цвітіння (інакше лікувальна дія втрачається), має гормонотропні властивості і препарати з нього показані навіть для онкохворих під час проходження променевої та хіміотерапії.

 

Автор: Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

 

Купити саджанці суниці

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Суниця. Ласуємо ціле літо
Залежно від виду розсади, ми можемо «регулювати» не тільки врожайність суниць у своєму саду, а й терміни збирання щедрого врожаю
Висаджуємо суницю
Коли краще висаджувати суницю
Десять причин, чому варто посадити суницю
Переваги посадки суниці у себе на городі та її корисні властивості
Суниця — магія смаку й аромату
Суниця — магія смаку й аромату. Користь.
Суниця лісова — ягідна перлина
Дрібненькі, але неймовірно цінні ягоди суниці лісової є справжніми перлинами ягідної аптеки

Рекомендовані товари!