Суниця садова (полуниця) — справжня богиня літа. Вона дарує нам не тільки насолоду смаку а й чудовий настрій і ще багато корисних речей. Ми знайшли 10 причин чому варто посадити суницю на своїй присадибній ділянці. А ви?
1. Суниця надзвичайно смачна. Вона входить у першу трійку ТОП-рейтингів улюблених ягід європейців. Навіть до добового раціону космонавтів входить суниця, а «землянам» вчені радять споживати не менше 10 кг цієї ягоди впродовж сезону (помірними порціями і якщо немає алергії, щонайбільше по 500-700 г щодня).
2. Кулінарний шедевр. Найсмачніші - щойно зірвані суниці. Дієтологи радять спожити їх не пізніше 48 годин після збору, щоб не втратити анітрохи цінних властивостей. Впродовж цього часу ягоди краще не поміщати в холодильник - літо із зимою не дружить. Якщо вирішили заморозити полуницю - краще це зробити у вигляді пюре і порційно. Недозрілі ягоди можна використати на джем, перезрілі - в желе, сироп, домашнє вино.
3. Це дієтична ягода, яка входить до так званої голлівудської дієти. Якщо тричі на день споживати полуницю ( в межах денної норми, але обов'язково), можна скинути зайві 2, 5 кг за 4 дні, стверджують голлівудські зірки. Винахідливі кулінари додають ягоду не лише до десертів, молочних продуктів, а й навіть у страви з морепродуктами і птицею, зеленню і пікантними соусами. Не готові до таких експериментів? Тоді спробуйте приготувати суничний чізкейк, шербет, вареники, сирники, мармелад, желе, квас. Якщо й не скинете зайвих кілограмів, то хоча 6 не наберете, вдосталь насолоджуючись смаколиками.
Читайте ще:
4. Дуже корисна. Червоні ягоди містять аскорбінову і нікотинову кислоту, рибофлавін, рутин. Це - цінне джерело вітаміну С та вітамінів групи В, які збалансовані краще ніж у будь-якому штучному комплексі. Багато в ній важливих для організму мікроелементів: заліза, цинку, фосфору, магнію, міді, йоду. Це - так звані корисні цукри, пектини, антиоксиданти органічні кислоти. Особливо цінна фолієва кислота - вона оновлює кров і поліпшує пам'ять. Корисна всім - дітям, вагітним, людям похилого віку (тільки 6 не було алергії)
5. Цілюща. Суничний сезон - справжній курорт для серцево-судинної системи, шлунково- кишкового тракту, печінки, нирок, чудова нагода позбутися набряків і болю в суглобах. Ягода поліпшує травлення, усуває застій жовчі, допомагає налагодити роботу щитоподібної залози, інсулярного апарату. Хочете зміцнити імунну систему і налагодити обмін речовин - будь ласка. Болить голова - ліки поряд: суниця містить речовини, близькі за дією до аспірину, м'яко знижує артеріальний тиск і, зміцнює стінки судин.
⌂ Червоні ягоди містять аскорбінову і нікотинову кислоту, рибофлавін, рутин.
6. Справжній гормон щастя. Це той продукт, насолоду від якого отримують не лише смакові рецептори, а й клітини мозку, ендокринна система, нервові волокна. Аромат ягід відганяє негативні емоції, депресію, поліпшує настрій. Кращого подарунку нервовій системі годі знайти в аптеці немає таких дієвих і м'яких антидепресантів.
7. Чари кохання. Британські вчені довели, що секс і полуничка асоціюється у людей недаремно. Суниця дійсно є еротичною ягодою. Цинк, що міститься в її зернятках, підвищує сексуальний потяг у чоловіків жінок. Приготуйте полуницю з вершками чи з шоколадом, вишукане полуничне фондю, чи мус із шампанським - романтичний вечір гарантовано! До того ж ягоди містять вітаміни, які поліпшують репродуктивну функцію і вважаються вітамінами краси. Це - відомий афродізіак, недаремно ягідка нагадує форму серця.
8. Кращий косметолог. Сік суниць чудово відбілює шкіру, виводить пігментні плями. Улюблена процедура красунь - після пробудження протирати обличчя полуничними льодинками і впродовж сезону робити маски з полуниці й меду, полуниці й вершків тощо. Косметологи також радять полуничний пілінг (тут вам і щіточки - зернятка, і необхідні кислоти). До того ж суниця містить мідь, яка стимулює вироблення колагену - він підтримує пружність і молодість шкіри. Не пропускайте нагоди і робіть маски з полуничної кашки 2-3 рази на тиждень або додавайте її у звичайний крем.
9. Три місяці літа. Сучасні селекціонери також чарівники. Вони подарували нам стільки сортів суниць, що суничне задоволення може тривати ціле літо, тільки встигай доглядати та збирати. Але ж те того варте!
10. Реальний прибуток. Суниці завжди в ціні - навіть у пік сезону. Щодо надранніх, пізніх та ремонтантних сортів - вони поза конкуренцією. Вирощувати суниці надзвичайно вигідно - як на присадибній ділянці, так і на великих фермерських плантаціях. Принаймні всі, хто подружився з цією бізнес- леді, не пошкодував про свій вибір і не відмовився від вирощування прибуткової ягоди.
Купити саджанці суниці тут