Суниця, без сумніву — найулюбленіша ягода і дорослих, і дітей. Крім того, ароматна, приваблива і смачна, вона містить до 8% цукру та до 1,5% органічних кислот, а ще мінеральні солі й вітаміни, необхідні людському організму.
✔ На одній ділянці суницю садову можна вирощувати не довше чотирьох — п’яти років, після чого на ній стільки ж часу варто культивувати інші рослини. Для гарного врожаю потрібно створити якнайкращі умови для її росту у перший рік, та передусім впевнитися в якості посадкового матеріалу, від якого залежить 90% успіху.
✔ Суницю можна висаджувати навесні, влітку та восени. Рекомендується садити весною, що дозволяє в повній мірі використати розсаду, її можна заготовлювати ще пізньої осені, зберігаючи в прохолодному місці, а навесні висаджувати якомога раніше, поки земля ще достатньо волога. Тоді саджанці дають гарний врожай вже наступного літа і менше вражаються кліщем.
Розповіла Теодозія Польняк із Тернопільщини
✔ В умовах м’якого клімату суницю можна садити і в кінці липня — на початку серпня за умови дощової і похмурої погоди. Таким чином, через рік можна отримати перші ягоди. Літня посадка потребує менше догляду та обробітку землі, тому вона — найпопулярніша. Однак мінус цього способу в тому, що літо зазвичай посушливе і кількість прижитої розсади зменшується, тому суниця-новосадка потребує щоденного поливу.
✔ Осінь теж спиятлива для садіння, а відокремлення кущів в цей період сприяє кращому вусоутворенню на маточниках наступного року. Та ці насадження дадуть повноцінний врожай лише через два роки, а за умов безсніжної зими можна взагалі втратити висаджені.
Рекомендовані товари!