Сушені ягоди годжі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.12.2021

⌂ ФОТО: ЯГОДИ, ЯКІ НАЙБАГАТШІ У СВІТІ ПОЖИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Ягоди годжі — це червоні ягоди, які ростуть на кущах годжі (Lycium Barbarum). Вони ростуть у горах Китаю, Тібету і у Монголії. До традиційної китайської медицини, яка існує вже кілька тисяч років, входять 8 тисяч різноманітних рослин. На першому місці у цьому списку — ягоди годжі.

Експерти харчування стверджують, що яго­ди годжі — це найздоровіша їжа на світі. Ці ягоди містять безліч поживних речовин, вітамінів і міне­ралів. Вони є прекрасним джерелом білка. У їх­ньому складі є 19 різних амінокислот (передусім ізолейцин і триптофан), в тому числі 8 екзогенних кислот, які наявні лише у продуктах харчування і не продукуються людським організмом, а також 8 мікроелементів, серед яких є цинк, залізо (його вміст втричі більший, ніж у шпинаті), мідь, кальцій, германій (він протидіє раку), селен, фосфор.

✔ Ягоди годжі містять в 50 разів більше вітаміну С ніж апельсин (займає третє місце у світі серед природних джерел цього мінералу). Вони містять також вітаміни В1, В2, В6 і Е (рідко зустрічається у плодах садових рослин).

✔ Ці ягоди — найбагатше джерело бета-каротина. Його вміст більший, ніж у моркві чи у будь-яких інших продуктах харчування.

✔ У ягодах годжі знаходяться необхідні організму ненасичені жирові кислоти (відповідають за продукування гормонів, правильне функціонування мозку і нервової системи), серед яких — ліноленова кислота, яка сприяє схудненню, і кислота Огмега-6.

✔ Ягоди годжі містять фітостероли. Наприклад, бета-сітостерол, що є складником годжі, має протизапальну дію, знижує рівень холестерину, допомагає у боротьбі з імпотенцією і у лікуванні збільшення простати. Він сприяє регулюванні роботи серця і кров’яного тиску, полегшує менструаційні болі і допомагає у лікуванні раку шийки матки.

У ягодах годжі наявні полісахариди, які змінюють імунну систему і сповільнють процес старіння. З процесом старіння організму тисно пов’язаний вміст в організмі гормону росту. Ягоди годжі — це єдиний відомий продукт споживання, який стимулює організм до природного продукування гормону росту, тим самим сповільняють процес старіння.

Відео: ГОДЖІ – антиоксидантна бомба!

Розповідає Михайло ЖУРБА, провідний інженер відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.

✔ Стверджують, що ягоди годжі є важливим компонентом дієти відомої американської співачки Мадонни. Ягоди годжі — це найбагатше джерело антиоксидантів, субстанцій, які борються з вільними радикалами, і таким чином сповільнюють старіння організму. Годжі стимулюють вироблення колагену і утримують вологу в організмі і, як наслідок, шкіра виглядає молодшою. Мадонна може дозволити собі найдорожчі пластичні операції, але вона доглядає за своєю зовнішністю, пра­вильно харчуючись, тобто «зсередини», і зберігає молодий вигляд та гладку, пружну шкіру.

⌂ Фото: Ягоди годжі входять до складу модних дієт для схуднення

✔ Ягоди годжі містять найбільшу кількість анти­оксидантів у світі (у 2–4 разів більше, ніж чорниця).

✔ Лютеїн і зеаксантин, які не продукуються у ор­ганізмі людини, входять у склад ягід годжі. Вони допомагають зберегти здоров’я очей і лікувати очні хвороби. Тисячолітня китайська медици­на рекомендує їсти ягоди годжі для покращення зору. Дієта багата на ягоди годжі зменшує ризик втрати зору у осіб віком понад 65 років.

✔ В Азії ягоди годжі використовують для регулю­вання високої концентрації цукру у крові і для ліку­вання діабету.

✔ Завдяки вмісту зеаксантину ці ягоди сприяють очищенню печінки від токсинів (навіть при сер­йозних отруєннях хімічними сполуками). Бета­їн, який входить до складу ягід годжі, необхідний для продукування в печінці холіну. Холін полегшує неврози і покращує пам’ять, сприяє нарощенню м’язів, запобігає ожирінню печінки, знижує рівень гомоцистеїну, який є головною причиною хвороб серця, оберігає ДНК.

✔ З огляду на вміст фізалісу ягоди годжі викорис­товують для профілактики і лікування злоякісних пухлин (лейкемії).

✔ Споживання ягід годжі: сповільнює процеси старіння і окислення, зміцнює організм та імунну систему, очищає кров, запобігає утворенню пух­лин, знижує рівень холестерину, очищає печінку, зміцнює зір, м’язи, кості (загальмовують розвиток остеопорозу), збільшують сексуальну потенцію, оздоровлюють нирки, легені, травну та нервову системи, полегшують ревматичні болі.

✔ Ягоди годжі, які називають плодами довголіт­тя, часто є складниками рецептів китайської кухні, їх додають до рису, до овочевих супів, до страв з курятини і свинини.

Їх можна також споживати як родзинки, як за­куску, як добавку до мюслі, до йогурту, або спожи­вати їх у поєднанні разом з іншими плодами, го­ріхами. Годжі роблять смак чаю більш вишуканим (після настоювання в чаї протягом 15 хвилин). Чай з ягід годжі допомагає при різноманітних розла­дах травлення.

✔ «Настойку безсмертя» з ягід годжі можна при­готувати, заливши 8 кг плодів годжі 0,5 л 40%-ного спирту, можна додати мед. Настойка буде готова для споживання через 2 місяці. Її треба пити 2 рази в день по 2 ложки (разом з ягодами).

Рекомендована щоденна доза ягід: для дорос­лих — 25–70 штук (5–15 г), для дітей до 10 років — половину цієї кількості.

 

Купити саджанці годжі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Чому варто вирощувати ягоди годжі
Ягоди годжі називають «природ­ною віагрою і антидепресантом в од­ному флаконі», «ягодами щастя»
Лимонник — для орлиного зору
Дивовижні лікувальні властивості ягоди з Китаю
Обліпиха: секрети блискучого здоров'я
Особливості вирощування та догляду за ягодою, яка дарує здоров'я
Годжі — ягода-антиоксидант
Про особливості використання та вирощування годжі ми вивідали всі секрети цієї культури в Михайла Журби
Журавлиновий ключ до здоров’я
Журавлина дарує здоров’я тим, хто її споживає
Лікувальні властивості ягоди годжі
Чому слід вживати ягоди годжі щод­ня, навітьне не задля схуднення, а визначивши інші цінні властивості цього продукту
Все про вирощування годжі
Як виростити понад кілограм ягід з одного куща? 25 запитань про вирощування годжі
Як вирощувати годжі
«Це плід молодості і довголіття, їжа імператорів, скульптор целюліту і плоди віагри», — стверджує Дімітр Найденов. Іспанський досвід по догляду за ґоджі
Екзотичні рослини для вашого саду: що таке жимолость блакитна
Які сорти жимолості прижилися на території України

Рекомендовані товари!