Цінна витка морозостійка листопадна ліана з їстівними ягодами, що використовується як декоративна, лікарська рослина. Цвіте в травні–червні дрібними біло-кремовими квітками, її білі квітки виділяють сильний запах лимона. Лимоном вся рослина особливо сильно пахне під час вітру, коли ароматні пагони і листя ліани труться один об одного. А в кінці серпня — на початку вересня, коли листя набуває жов-то-оранжевого осіннього наряду, лимонник прикрашають і яскраво-червоні грони ягід, які не обсипаються до морозів. Починає плодоносити на 4–6 рік після посадки.
Китайці називають ягоди лимонника «плоди п’яти смаків» недарма: шкірка — солодка, м’якоть — кисла, насіння і кора — гіркі і терпкі, а ліки з ягід — солонуваті.
✔ В ягодах лимонника міститься велика кількість калію і йоду. Для медичних цілей заготовляють плоди лимонника китайського, в яких містяться ефірні олії, дубильні речовини, жирні й органічні кислоти, аскорбінова кислота, вітамін Е, мінеральні речовини. Лимонник китайський покращує функції шлунково-кишкового тракту, при діабеті знижує вміст цукру в крові, активує обмін речовин організму, підвищує імунітет, стимулює сексуальну активність і підвищує потенцію.
✔ Екстракт і ефірна олія лимонника добре зарекомендували себе для догляду за втомленою і в’янучою шкірою.
✔ Мисливці Примор’я добре знали його тонізуючі властивості, тому заготовлювали сушені ягоди на зиму. Пригорща сушених ягід давала змогу мисливцю обходитися без їжі і не відчувати втому.
✔ В роки Другої Світової війни не вистачало ліків, почали застосовувати настій лимонника, який допоміг багатьом пораненим вилікуватися. З’ясувалося, що настій не тільки відновлює сили, стимулює дихання, серцеву діяльність, нервову систему, підвищує працездатність, а й загострює зір. Його тонізуюча дія не супроводжується виснаженням нервових клітин. Настій почали видавати льотчикам нічної авіації, снайперам, розвідникам, які йшли на нічні операції в тил ворога.