Лимонник китайський. Ягоди вічної молодості

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.04.2021

Лимонник китайський — красива морозостійка (понад -30°С) цінна, лікувальна ліана з їстівними плодами.

Посадка

Садити в родючий, вологий ґрунт без застою води. Краще росте і плодоносить в добре освітлених місцях, але без прямого пекучого сонячного проміння. Тому йому більш підходять північно-західні або північно-східні місця. Рослини в горщиках можна висаджувати протягом всього вегетаційного періоду.

⌂ Основу саджанця лимонника потрібно замульчувати

Перед висадженням в яму слід зробити для рослини добрий дренаж, дно ями вистелити перегноєм. Основу рослини потрібно замульчувати перепрілим перегноєм, щоб не допустити пересихання ґрунту, а потім присипати (близько 2 см) шаром перекомпостованої кори. Протягом перших двох років після посадки краще дати, йому можливість вільно розростатися, після чого необхідно вибрати 1-3 найбільш потужні пагони і прив'язати їх до опори, щоб рослина росла вертикально вгору. Пагони, які залишилися не підв'язаними, без опори, плодів не даватимуть. Щорічно, ранньою весною, перед початком вегетації, кущі обрізаються, видаляючи слабкі і хворі пагони, а минулорічні бічні пагони скорочують на 1 2-1 5 бруньок. Необхідно пам'ятати про регулярний, рясний і своєчасний полив, так як лимонник не пере- носить посуху. Кущ вступає в плодоношення на 4-6 рік після посадки. 3 однієї рослини можна отримати від 1 до 5 кг плодів. Плоди яскраво-червоні, дозрівають у вересні і не осипаються до морозів.

Лікувальні властивості

Головною окрасою лимонника китайського є плоди. Вони містять в собі схізандрин (тонізуючу і зміцнюючу речовину) і легко засвоювані мікроелементи: залізо, мідь, марганець, нікель, цинк, а також у великій кількості магній, кальцій і фосфор. Плоди можна вживати сирими або після переробки, наприклад сушеними, у вигляді соків, сиропів і наливок.

⌂ Плоди лимонника китайського можна вживати вигляді соків, сиропів і наливок

Лікувальні властивості містяться також в листі, насінні і корі. 3 сушеного листя можна заварювати «чай», смак якого нагадуватиме смак зеленого чаю з лимоном, який тонізує і зміцнює нервову і дихальну систему. Препарати з лимонника використовуються при сильній фізичній, моральній втомі, сонливості, вичерпаності, депресії, анемії, хворобах легень, печінки і травного тракту. Вони посилюють гостроту зору і здатність бачити в темряві. Ягоди лимонника протипоказані при підвищеній нервовій збудливості, підвищеному артеріальному тиску, порушенні серцевої діяльності. атеросклерозі, вагітності і лактації, а також дітям до 12 років. Не рекомендується приймати їх на ніч, інакше вам загрожує безсонна ніч.

 

Настойка з лимонника

Склад:
- перебрані ягоди лимонника
- спирт 70% (наприклад, 0,5 л горілки 40% і 0,5 л спирту 96%)
- цукор
На наливку вибираємо дозрілі червоні ягоди, які заливаємо спиртом так, щоб рівень алкоголю був на 0,5-1 см вище плодів. Закриваємо посудину і настоюємо 4-6 тижнів помішуючи, найкраще 2-3 рази на день. Після закінчення цього часу утворений настій переливаємо в іншу посудину, а ті ягоди рівномірно засипаємо цукром (не надто багато, близько 1 кг цукру на 1 кг плодів). Окремо сироп і ягоди в цукрі знову залишаємо настоюватися і часто помішуємо. Приблизно через 2 місяці, коли цукор розчиниться, зливаємо сік з ягід. Сироп і сік проціджуємо, тоді виливаємо їх у посудину у співвідношенні 3:7 та отримуємо надзвичайно смачну, не надто солодку наливку. Ягоди з яких приготовлено наливку, сильно просочені спиртом, тому їх можна використовувати як неперевершений додаток до тортів і десертів.

Купити саджанці лимонника тут

Читайте ще:
Журавлина — кілер мікробів
Малиновий рай – про хвороби забувай
Кизил – лікар на всі сто

LinkedIn
WhatsApp
Telegram