Ягоди годжі називають «природною віагрою і антидепресантом в одному флаконі», «плодами довголіття», «найкращим тонізуючим засобом для мозку», «ягодами щастя».
Годжі здатна уповільнювати старіння. При прийманні цих ягід у будь-якому вигляді (сушені або в складі чаю) спостерігається значне зменшення запаморочень, втоми, дискомфорту в області грудної клітки, крім того, покращується сон і апетит.
Напій з ягодами має загальнотонізуючу і антиоксидантну дію.
Ягоди годжі надають чаю приємний смак. Такий чай допомагає знизити тиск і вміст цукру в крові, покращує зір. Регулярне його вживання додасть енергії та здоров’я.
Якщо ви хочете зберігати бадьорість духу і свіжість розуму, то ви обов’язково повинні включити в свій раціон цей чудовий продукт природи!
Відео: ГОДЖІ – антиоксидантна бомба!
Розповідає Михайло ЖУРБА, провідний інженер відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.
Годжі — рослина невибаглива і прекрасно росте в європейський умовах, а отже можна не платити шалені гроші за цілющі ягоди з Тибету, а виростити їх самому у власному садку. Ця невимоглива рослина цвіте з червня по вересень, а дозрівання плодів відбувається з серпня по жовтень. Повноцінний урожай годжі дає на торішніх пагонах, тому трирічні гілки потрібно обрізати шляхом проріджування, оскільки рослина світлолюбива. Гілки, що звисають до землі потрібно вкорочувати, бо, торкнувшись землі, пагін пускає корінь і розростається.
Годжі — це повзучий кущ родини пасльонових. Непримхлива хворобо - і морозостійка рослина, яка росте на будь-яких ґрунтах, окрім заболочених. Цвіте з червня по вересень, дозрівання ягід відбувається з серпня по жовтень. Ягода має розмір від 1 до 2 см, яскраво-червона, з дрібними зернятами, що під час їжі не відчуваються. У посушливе літо потребує додаткового поливу.
Ця рослина у висоту може сягати 3 метрів і має тенденцію утворювати густі переплетені кущі, тому її можна вирощувати двома способами. Або рослині дають можливість рости у вільний, природний спосіб, обмежуючись обрізанням, або вирощувати на шпалері. У цьому разі можна залишити 2–3 стовбурці, а вже на них формувати розгалуження плодових гілок. Хоча останній варіант більш зручний для догляду за рослиною, але потребує великих витрат часу та сил.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Горобина Лікерна (щеплена) (ОКН-2483)
У наявності
Саджанець Гумі (ОКН-218)
У наявності
Саджанець Годжі Магія Любові (ОКН-3043(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець Годжі Біг Беррі (ОКН-3473)