Чому варто вирощувати ягоди годжі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.11.2021

Ягоди годжі називають «природ­ною віагрою і антидепресантом в од­ному флаконі», «плодами довго­ліття», «найкращим тонізуючим засо­бом для мозку», «ягодами щастя».

Годжі — ягода-антиоксидант

Годжі здатна уповільнювати старіння. При прийманні цих ягід у будь-якому вигляді (сушені або в складі чаю) спостерігається знач­не зменшення запаморочень, втоми, дискомфорту в області грудної клітки, крім того, покращується сон і апетит.

Напій з ягодами має загальнотонізуючу і антиоксидантну дію.

Ягоди годжі надають чаю приємний смак. Такий чай допомагає знизити тиск і вміст цукру в крові, покращує зір. Регулярне його вживання додасть енергії та здоров’я.

Якщо ви хочете зберігати бадьорість духу і свіжість розуму, то ви обов’язково повинні включити в свій раціон цей чудовий продукт природи!

Відео: ГОДЖІ – антиоксидантна бомба!

Розповідає Михайло ЖУРБА, провідний інженер відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.

 

Як самим вирощувати годжі

Годжі — рослина невибаглива і прекрасно росте в європейський умовах, а отже можна не платити шалені гроші за цілющі ягоди з Тибету, а виростити їх самому у власному садку. Ця невимоглива рослина цвіте з червня по вересень, а дозрівання плодів відбува­ється з серпня по жовтень. Повно­цінний урожай годжі дає на торіш­ніх пагонах, тому трирічні гілки по­трібно обрізати шляхом проріджу­вання, оскільки рослина світлолюбива. Гілки, що звисають до землі потрібно вкорочувати, бо, торкну­вшись землі, пагін пускає корінь і розростається.

Годжі — це повзучий кущ родини пасльонових. Непримхлива хворобо - і морозостійка рослина, яка росте на будь-яких ґрунтах, окрім заболочених. Цвіте з червня по вересень, дозрівання ягід відбувається з серпня по жовтень. Ягода має розмір від 1 до 2 см, яскраво-червона, з дрібними зернятами, що під час їжі не відчуваються. У посушливе літо потребує додаткового поливу.

Ця рослина у висоту може ся­гати 3 метрів і має тенденцію утво­рювати густі переплетені кущі, тому її можна вирощувати двома способами. Або рослині дають мож­ливість рости у вільний, природний спосіб, обмежуючись обрізанням, або вирощувати на шпалері. У цьому разі можна залишити 2–3 стовбурці, а вже на них формувати розгалуження плодових гілок. Хоча останній варіант більш зручний для догляду за рослиною, але потребує великих витрат часу та сил.

Купити саджанці годжі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Лимонник — унікальний лікар
Як вживати ягоди, щоб вони приносили користь
Годжі — ягода-антиоксидант
Про особливості використання та вирощування годжі ми вивідали всі секрети цієї культури в Михайла Журби
Ожина. Правильна агротехніка — запорука високого врожаю
Правильно підібрана ді­лянка під ожину спри­ятиме легшому догляду за цією рослиною, а також — дозволить виро­щувати смачну ягоду, яка ще й до того принесе ко­ристь, та, при бажанні, може стати стабільним, додатковим прибут­ком
Лікувальні властивості ягоди годжі
Чому слід вживати ягоди годжі щод­ня, навітьне не задля схуднення, а визначивши інші цінні властивості цього продукту
Все про вирощування годжі
Як виростити понад кілограм ягід з одного куща? 25 запитань про вирощування годжі
Як вирощувати годжі
«Це плід молодості і довголіття, їжа імператорів, скульптор целюліту і плоди віагри», — стверджує Дімітр Найденов. Іспанський досвід по догляду за ґоджі
Жимолость. Неймовірна користь від ягідного піонера
Жимолость дозріває найпершою — у травні-червні. Саме ця ягода швидкого наповнюе наш організм вітамінами після весняного безвітамінного голодування
Кизил сотні літ щороку рясно плодоносить (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування цілющого кизилу
Як створити комфорт для обліпихи
В’ячеслав Францішко, фахівець НААН України: Обліпиха — невибаглива «пані», тому доглядати за нею — неклопітна справа. Однак деякі її особливості потрібно враховувати.

Рекомендовані товари!