Любов Дудченко, кандидат біологічних наук
Жимолость «відкриває» ягідний сезон, тобто дозріває найпершою — у травні-червні. Можливо, тому, що взагалі не боїться зими, і доки інші рослини «відходять» від зимового стресу, жимолость стрімко розвивається і поспішає з врожаєм.
Слухайте подкаст про вирощування жимолості їстівної
А можливо, тому, що природа створила цю ягоду саме для швидкого наповнення нашого організму вітамінами після весняного безвітамінного голодування. Адже ягоди жимолості їстівної (лише такі можна вживати плоди інших видів жимолості містять отруйні та несмачні речовини) надзвичайно корисні. Вони містять флавоноїди, пектинові речовини, органічні кислоти — яблучну, винну, лимонну, цукри, вітаміни С, РР, мінеральні солі марганцю, калію, заліза, цинку тощо.
Відео: Про посадку та вирощування жимолості розповідає досвідчена фахівчиня Анна Домбровська
Ця ягода чудово регулює обмін речовин. Японці, які вже давно вирощують цю рослину, вважають, що вона має «молодильні» властивості — бадьорить, тонізує, зміцнює, лікує від хвороб, чудово втамовує спрагу в спеку, відновлює сили, поліпшує настрій і працездатність. До того ж, вона малокалорійна — ласуни не ризикують набрати зайву вагу, вживаючи її досхочу.
Розповідає Любов МИХАЦЬ, співвласник журналу «СонцеСад»
З лікувальною метою використовують не лише плоди, а й листя, стебла, квіти жимолості. Препарати з неї мають сечогінну, протизапальну, антисклеротичну, ранозагоювальну дію.
⌂ Фото: З лікувальною метою використовують не лише плоди, а й листя, стебла, квіти жимолості
⌂ Жимолость їстівна. Найбільша цінність цієї рослини при гіпертонії - речовини з Р-вітамінною активністю, які зміцнюють судини і сприяють профілактиці атеросклерозу. Адже часто гіпертензія обумовлена склеротичними змінами судин. Рекомендовано вживати 50-100 г ягід жимолості щодня.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Жимолость їстівна Восторг (ІЖМ-26)
У наявності
Саджанець Жимолость Бореал Б'юті (Канадська) (ОКН-2093)