Суперранні ягоди достигають уже в травні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.05.2020

Микола Чумак: «Суперранні ягоди на моєму обійсті достигають уже в травні» 

Висадивши влітку в саду саджанці жимолості їстівної, наступного року вже можна отримати перший урожай.

Більшість ягідних культур у травні лише починає цвісти. А родина волинянина Миколи Чумака в цей час уже зриває з кущів жимолості їстівної рясний урожай. Солодкі, соковиті та ароматні ягоди смакують не лише людям, а й птахам. Тому їх треба випередити та зірвати якнайшвидше. Як виростити цю суперранню ягоду, цікавимося у доброго господаря.

– Пане Миколо, скільки часу на Вашому обійсті росте жимолость?

– Ці ягоди на цьому місці ростуть уже понад тридцять років. Я прочитав про жимолость колись давно в науково-популярному журналі «Юний натураліст». Написав туди листа й попросив насіння. Мені надіслали його аж з Алтайського краю.

– Що це за сорти і як їх висівали?

– Маю три сорти їстівної жимолості – Голубе веретено, Синя Птиця і Фіалка. Ягоди першого сорту мають гострий кінчик, два останні – тупі. Як його сіяти, було написано на паперових пакетах, у яких надіслали насіння.

Я все зробив згідно з інструкцією: висипав насіння на промокальний папір, трохи змочив його водою, притрусив піском і висіяв у ґрунт. Сіянці посходили добре, а коли підросли до п’яти сантиметрів, попікірував їх. Щоправда, згодом довелося робити це ще двічі через непроханого «помічника» — крота, що завівся у саду. Попри його «допомогу», сіянці добре прижилися. А за кілька років ми вже пробували перші сизо-сині ягоди, що були ароматними та смачними.

Відео «Жимолость – молодильна ягода». Розповідає Любов МИХАЦЬ, співвласник журналу «СонцеСад»:

Це відео можете подивитися на YouTube-СонцеСад у гарній якості! Тисніть на відео!
Підпишіться на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!

– Як розмножуєте кущі жимолості?

– У березні обрізую з кущів молоді гілки. На кожному живцеві має бути не менше трьох бруньок. Встромляю їх просто в землю у теплиці й накриваю плівкою. Для вкорінення поливаю живці не менше чотирьох разів на день. За літо більшість приживається. Наступної весни висаджую їх на городі для дорощування. Із жовтня їх можна пересаджувати на постійне місце. Тоді в травні матимете перший урожай.

– Де найкраще садити жимолость? Чим підживлювати?

– У ямки під молоді кущі диво-ягід найкраще давати перепрілий гній. Жимолость їстівна любить низину, де багато вологи. На сонці росте погано, потребує напівтіні. Шкідників і хвороб зовсім не боїться. Квітує жовто-лимонним цвітом у березні, одразу після весняних заморозків. Найкраще запилюють джмелі, які здалека летять на запах квітів цієї рослини.

– Скільки кілограмів ягід можна зібрати з дорослого куща? Чим вони корисні?

– З кожного куща можна зібрати три-чотири кілограми ягід жимолості їстівної. Вони не лише смачні, а й дуже корисні. До складу диво-ягід входять вітаміни групи В, С, Р, А, фруктоза, глюкоза, органічні кислоти. Окрім того, калій, алюміній, фосфор та йод. Жимолость зміцнює імунітет, є справжньою панацеєю від цинги, недокрів’я, серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань. До того ж добре зберігається. Ягоди засипаємо у звичайні пластикові пляшки і кладемо в холодильник. Смакуємо всю зиму і не хворіємо.

Вікторія ВИШНЕВА

Купити саджанці жимолості можна тут.

Читати ще:

Жимолость — чудо-ягода з небаченою врожайністю!

Жимолость — перша ягода сезону

Як з одного куща лохини отримати 1000 гривень?

Вирощування ягід: сім правил успіху

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram