Суперранні ягоди достигають уже в травні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.05.2020

Микола Чумак: «Суперранні ягоди на моєму обійсті достигають уже в травні» 

Висадивши влітку в саду саджанці жимолості їстівної, наступного року вже можна отримати перший урожай.

Більшість ягідних культур у травні лише починає цвісти. А родина волинянина Миколи Чумака в цей час уже зриває з кущів жимолості їстівної рясний урожай. Солодкі, соковиті та ароматні ягоди смакують не лише людям, а й птахам. Тому їх треба випередити та зірвати якнайшвидше. Як виростити цю суперранню ягоду, цікавимося у доброго господаря.

– Пане Миколо, скільки часу на Вашому обійсті росте жимолость?

– Ці ягоди на цьому місці ростуть уже понад тридцять років. Я прочитав про жимолость колись давно в науково-популярному журналі «Юний натураліст». Написав туди листа й попросив насіння. Мені надіслали його аж з Алтайського краю.

– Що це за сорти і як їх висівали?

– Маю три сорти їстівної жимолості – Голубе веретено, Синя Птиця і Фіалка. Ягоди першого сорту мають гострий кінчик, два останні – тупі. Як його сіяти, було написано на паперових пакетах, у яких надіслали насіння.

Я все зробив згідно з інструкцією: висипав насіння на промокальний папір, трохи змочив його водою, притрусив піском і висіяв у ґрунт. Сіянці посходили добре, а коли підросли до п’яти сантиметрів, попікірував їх. Щоправда, згодом довелося робити це ще двічі через непроханого «помічника» — крота, що завівся у саду. Попри його «допомогу», сіянці добре прижилися. А за кілька років ми вже пробували перші сизо-сині ягоди, що були ароматними та смачними.

Відео: «Жимолость — молодильна ягода»


Підпишіться на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!

– Як розмножуєте кущі жимолості?

– У березні обрізую з кущів молоді гілки. На кожному живцеві має бути не менше трьох бруньок. Встромляю їх просто в землю у теплиці й накриваю плівкою. Для вкорінення поливаю живці не менше чотирьох разів на день. За літо більшість приживається. Наступної весни висаджую їх на городі для дорощування. Із жовтня їх можна пересаджувати на постійне місце. Тоді в травні матимете перший урожай.

– Де найкраще садити жимолость? Чим підживлювати?

– У ямки під молоді кущі диво-ягід найкраще давати перепрілий гній. Жимолость їстівна любить низину, де багато вологи. На сонці росте погано, потребує напівтіні. Шкідників і хвороб зовсім не боїться. Квітує жовто-лимонним цвітом у березні, одразу після весняних заморозків. Найкраще запилюють джмелі, які здалека летять на запах квітів цієї рослини.

Відео: Жимолость Три найкращі канадські сорти!

Розповідає Любов МИХАЦЬ, співвласник журналу «СонцеСад»

— Скільки кілограмів ягід можна зібрати із дорослого куща? Чим вони корисні?
 
— З кожного куща можна зібрати три-чотири кілограми ягід жимолості їстівної. Вони не лише смачні, а й дуже корисні. До складу чудо-ягід входять вітаміни групи В, С, Р, А, фруктоза, глюкоза, органічні кислоти. Крім того, калій, алюміній, фосфор та йод. Жимолость зміцнює імунітет, є справжньою панацеєю від цинги, недокрів'я, серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань. До того ж добре зберігається. Ягоди засипаємо у звичайні пластикові пляшки та кладемо в холодильник. Їмо всю зиму і не хворіємо.
 
Спеціально для СонцеСад матеріал підготувала Вікторія ВИШНЕВА

Купити саджанці найкращих сортів жимолості

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Жимолость — ягода майбутнього
Про те, чим вигідна і чому корисна жимо­лость, — наша розмова із заступником директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександром Ярещенком
Жимолость. Неймовірна користь від ягідного піонера
Жимолость дозріває найпершою — у травні-червні. Саме ця ягода швидкого наповнюе наш організм вітамінами після весняного безвітамінного голодування
Жимолость — перша ягода весни
Уже в середині травня жимолость дає свої плоди, які збагачують організм корисними речовинами
Екзотичні рослини для вашого саду: що таке жимолость блакитна
Які сорти жимолості прижилися на території України
Жимолость — максимум користі, мінімум клопотів (журнал СонцеСад №1/2021)
Жимолость вирощування та догляд
Ягода жимолость — скарб саду!
Тадеуш Кусібаб — один із найбільших експертів і популяризаторів жимолості в Європі та за її межами. До вашої уваги інтерв'ю з ним.
Суперранні ягоди достигають уже в травні
Висадивши влітку жимолость, наступного півроку можна отримати перший урожай.
Жимолость — чудо-ягода з небаченою врожайністю!
Нові сорти особливо подобаються дітям, адже за вмістом цукрів усі три сорти перевищують малину, манго чи кавуни!
Жимолость — перша ягода сезону
Це відносно нова культура в садах України. Однак популярність її і потреба плодів на ринку росте з кожним роком.

Рекомендовані товари!