Деревоподібна ліана — актинідія, доволі екзотична рослина. Але віднедавна росте вона і в Україні. Її плоди — це мінікопія ківі. На смак плоди актинідії такі ж кисло-солодкі ягоди з ніжною м'якоттю. Вони надзвичайно багаті на вітамін С, у плодах актинідії його навіть більше, ніж у смородині й лимоні
✔ Також актинідія містить специфічний ензим, що діє на організм людини подібно до ферменту папаїну (він стимулює розщеплення та засвоєння білків у організмі людини). Та й сама рослина морозостійка, невибаглива. Боїться лише котів, які полюбляють обгризати її молоді пагони й навіть корені. Мабуть, «нутром» відчувають, що в цій рослині багато корисного...
✔ Зокрема, є речовини, що діють на центральну нервову систему (алкалоїди), — чим не валеріана? Навряд чи наших котиків цікавлять інші компоненти рослини — аскорбінова кислота, органічні кислоти, цукри, пектини й дубильні речовини, вітамін Р, каротин, що містяться у плодах. А ось для нас вони корисні — можуть вилікувати навіть цингу. Також це дієвий протиглисний засіб, кровоспинний (особливо при маткових кровотечах), болезаспокійливий, корисний при бронхіальній астмі, коклюші. Плоди цінні всі: сирі, сушені, заморожені.
Читайте також статті про вирощування актинідії:
✔ Актинідія любить українські землі (журнал СонцеСад №1/2021)
З плодів актинідії готують смачні киселі, узвари, сиропи, вино, варення, повидло, мармелад. Та чи не найціннішими ліками є так зване «сире варення» — плоди, перетерті з цукром. По-перше, там зберігається весь запас вітаміну С. По-друге, таке варення — чудовий засіб від закрепів (тому не давайте його дітям у великій кількості — не більше чайної ложки на день), від різних хвороб серця (застосовується як валеріана, але діє помірніше і м'якше).
Дорослим можна приготувати такий засіб для припинення кровотечі, лікування атонії кишечнику, гіпо- та авітамінозу, захворювань суглобів. Столову ложку сушених плодів на склянку води кип'ятять на малому вогні протягом 10 хв, настоюють протягом години. П'ють по 50— 100 мл три рази на добу за 30 хв перед вживанням їжі. Відвар чи настойка ефективні при анеміях, капіляротоксикозі, кровоточивості ясен узимку і рано навесні, коли раціон надто бідний на аскорбінову кислоту. Задля лікування цих недуг відвар п'ють по 50–100 мл три рази на добу за 30 хв перед вживанням їжі протягом 3–4 тижнів.
Для його приготування візьміть 2 кг плодів актинідії, 400 г цукру і лимон.
Посадіть актинідію у вашому саду, вона стане його окрасою. Листя рослини змінює колір перед, а також у період і після цвітіння. Квітуча ліана наповнює сад незвичним ароматом, що нагадує садовий жасмин. Восени актинідія теж дуже приваблива: її листя забарвлюється в яскраві жовті, рожеві або фіолетово-червоні кольори. Милуйтеся нею з весни до осені. Адже ліків потребує не лише тіло, а й душа.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Актинідія аргута чоловіча (ОКН-1075)
У наявності
Саджанець Актинідія аргута Оригінальна (ОКН-1076(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Актинідія аргута Київська Крупноплідна (ОКН-578)
У наявності
Саджанець Актинідія Пурпурова (ОКН-479)
У наявності
Саджанець Актинідія Фігурна аргута (ОКН-577)