Кизил — лікар на всі сто

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.11.2020

⌂ Кизил багатий на органічні кислоти, дубильні речовини, пектини, вітамін С

  У Давній Греції ягоди кизил вважали такими ж цінними, як і ягоди маслин. А народи Кавказу і донині називають плоди одним із найкращих доповнень до м'ясних та інших страв.

  Той, хто хоча б раз скуштував кизилове варення, неодмінно захоче його приготувати знову, навіть якщо не знає про його цілющі властивості. А вони — унікальні.
Варення з кизилу — чудовий жарознижувальний засіб, втамовує біль при шлункових кольках.

⌂ Дуже смачне та корисне варення з кизилу

Відвар і настій із плодів кизилу, які містять цукри, органічні кислоти, дубильні речовини, пектини, вітамін С, вживають при діареї як в'яжучий засіб (фітонциди кизилу згубно діють на дизентерійні та інші хвороботворні мікроорганізми). Відвар готують із 2 ст. ложок плодів, які заливають 2 склянками окропу, кип'ятять упродовж 10-15 хв. Настоюють ще 10-15 хв., проціджують та вживають по 1/4 склянки 3-4 рази на день до їжі. У народній медицині такий відвар рекомендують при порушенні обміну речовин, подагрі, шкірних захворюваннях, як кровотворний, тонізуючий, протитуберкульозний засіб. А настій із плодів (1 столову ложку сухої сировини залити склянкою окропу, настояти при кімнатній температурі упродовж 8-10 годин, процідити та пити по 2 ст. ложки три рази на день) корисний після виснажливих хвороб, при авітамінозі, ревматизмі, пародонтозі.

⌂ Настій із плодів кизилу

  При шлунково-кишкових розладах також використовують м'якоть кизилу, розтерту з медом та яєчним жовтком, або ж відвар із кісточок ягід (1,5 ст. ложки подрібненої сировини залити 0,5 склянки окропу, варити 20-25 хв., настояти, процідити, пити по 1/2 склянки тричі на день між прийомами їжі). Ці ліки допоможуть і при діатезі, алергії, екземі та псоріазі. Відвар із плодів можна використовувати у вигляді примочок при мігрені. Кизил не має нічого зайвого, що б не знадобилося у домашній аптечці.
  З лікувальною метою використовують квіти, листя, плоди, кору і навіть коріння. Навесні, у період сокоруху, заготовляють кору рослини – з неї готують відвар, змішують його з ячмінним борошном до густої маси і прикладають до фурункулів. Навесні або восени можна викопувати коріння кизилу і готувати з нього ефективний протиревматичний засіб – 1 столову ложку подрібненого коріння заливають 300 мл окропу та кип'ятять 20 хв. Настоюють 15-20 хв., проціджують та вживають по 2 ст. ложки тричі на день після їжі. А настій гілочок із листям кизилу— чудовий жовчо- та сечогінний засіб, також корисний при діабеті з капіляропатією, подагрі, недокрів'ї, ожирінні, жовчно- та сечокам'яній хворобі.

⌂ З лікувальною метою використовують квіти, листя, плоди, кору і навіть коріння кизилу

Столову ложку дрібно посіченого листя і молодих гілочок заливають склянкою окропу, настоюють 30 хв., проціджують та п'ють теплий настій по 2 ст. ложки 3-4 рази на день після їжі. А настій із квітів та листя кизилу з медом – чудовий засіб проти діареї та лихоманки. Столову ложку сировини заливають склянкою окропу, настоюють 30 хв. (не кип'ятити!), проціджують та вживають по 1/3 склянки тричі на день.

Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

Відео «Кизил. Переваги органічного вирощування».
Розповідає Світлана Валентинівна КЛИМЕНКО,
доктор біологічних наук, професор, завідувачка відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України. С.В.КЛИМЕНКО – селекціонер кизилу №1 у світі! Власноруч вивела близько 30 найкращих у світі сортів кизилу!

ЦЕ ВІДЕО можете подивитися на YouTube-СонцеСад у гарній якості! Тисніть на відео!
ПІДПИШІТЬСЯ на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!

Купити саджанці кизилу можна тут

Купити книгу про кизил можна тут

Читайте ще:
Найбільший у світі сад кизилу
Aґpyc - колючий виноград
Ягода Гумі тепер буде рости і в Україні

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram