Горіх волоський відганяє не тільки набридливих мух, а й надокучливі хвороби. У народній медицині існує багато рецептів лікувальних засобів проти гіпертонії. Вибирайте на свій смак.
✔ Свіжі горіхи. При гіпертонії радять вживати по 100 г волоських горіхів із медом щодня протягом 1,5 місяця.
✔ Настій із ядер. 1 столова ложка очищених волоських горіхів на 1 склянку окропу, настояти в термосі 12 годин, процідити, додати 1 ч. л. меду. Пити по 1/3 склянки протягом дня між прийомами їжі.
✔ Настоянка з перетинок. Якщо артеріальний тиск підвищується внаслідок тиреотоксикозу (підвищеної функції щитоподібної залози), приготуйте настоянку з перетинок сухих горіхів — 500 г на 0,5 л 40% спирту або вина (настоювати 10-12 днів і вживати по 15-20 крапель три рази на день за 20 хв. до їжі протягом місяця).
✔ Горіхове молоко. 10 г горіхових ядер розтирають у ступці, кип’ятять 200 мл молока. Відвар проціджують, додають 10 г цукру або меду, п’ють напівгарячим за 15-20 хв. до їжі.
⌂ Фото: Молоко з волоського горіха, не тільки корисне, але і дуже смачне
✔ Чай із листя горіха. 1 чайну ложку подрібненого або свіжого листя залити склянкою окропу, настояти 10 хв., пити теплим по 2 склянки З рази на день.
✔ Незрілі плоди горіхів. Для лікування гіпертонії можна використовувати і незрілі горіхи — їх збирають наприкінці травня, розрізають ножем на 3-4 частини, сушать у затінку. Із сухих плодів готують водний екстракт — 1 столову ложку сировини на склянку води, варити 30 хв., пити по 1 ст. л. 3-4 рази надень.
✔ Горіхове варення. Останнім часом популярним стало варення з зелених горіхів (з молодих плодів горіхів). Воно також корисне гіпертонікам. Молоді зелені горіхи (1 кг), які збирають у день на Івана Купала або за два дні до свята, проколюють товстою голкою у кількох місцях, замочують у воді на 14 днів, щодня міняючи воду вранці та ввечері. Потім горіхи варять, поки не пом’якшають, відціджують воду і занурюють плоди в густий сироп (на 1 кг плодів має бути 800 г цукру), масу доводять до кипіння і залишають на 12 годин, потім знову кип’ятять. Якщо через добу сироп залишиться рідким, закип’ятіть його втретє. Гарячу масу розливають у чисті сухі банки, щільно закривають і ставлять у сухе тепле місце на добу.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Волоський горіх Буковинська Бомба (ІГГ-2)
У наявності
Саджанець волоський горіх Велетень (ІГГ-7)
У наявності
Саджанець Грецький горіх Прикарпатський (ОКН-3650(10-12л))