Домашні ліки від кашлю

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.12.2022

Узимку ми легше підхоплюємо хвороби і важче їх долаємо. До того ж ризикуємо отримати серйозні ускладнення через, здавалося б, елементарну застуду. Наприклад, бронхіт, трахеїт, ларингіт. Як боротися з цими затяжними хворобами, розповість експерт «СонцеСаду» кандидат біологічних наук Любов Дудченко. Якщо використаєте природні засоби — недуга мине набагато швидше і без жодних побічних дій. Для вас — рецепти народних засобів від кашлю.

 

Чарівний «горщик»: чорна редька від кашлю

Один із найвідоміших і найефективніших народних засобів від кашлю є чорна редька. Сік із неї — чудовий відхаркувальний засіб при бронхіті, захворюваннях горла та легень. Його вживають по 2-3 столові ложки на день (а ще краще — змішати сік із медом у пропорції 1:1). Можна приготувати лікувальний «горщик» — виріжте серцевину в редьці, налийте туди 2 столові ложки меду, накрийте, поставте у тепле місце, через 4 години редька пустить сік, вживайте його по 1 столовій ложці 3-4 рази на добу протягом 5 днів. Дітям найкраще давати печену редьку. Подрібніть її, засипте цукром і помістіть у духовку на 2 години. Після цього процідіть рідину і давайте дітям по 1-2 чайні ложки тричі на день і перед сном упродовж 3-4 днів.

Увага!

Тим, хто страждає на виразкову хворобу, гастрит із підвищеною кислотністю чи запалення кишечника або ж у кого хворі нирки, краще відмовитися від таких ліків.

 

Аніс: як приготувати засоби від кашлю

Анісовий настій. Він також має потужну відхаркувальну дію, показаний при кашлі, бронхоспазмі та надлишку мокротиння. 2 чайні ложки насіння анісу залити 1 склянкою окропу, настояти протягом години, процідити, охолодити. Приймати по 2 столові ложки 3-4 рази на день за 30 хв до споживання їжі. Або ж 1 кавову ложку насіння анісу залити 1 склянкою окропу, настояти впродовж 10 хвилин, пити по 1 склянці після кожного прийому їжі.

Лікер анісовий. Змішують 40 г подрібненого насіння анісу, 1 г кориці, 500 г цукру, 1 літр горілки. Настоюють 5 тижнів при кімнатній температурі, вживають по 100 мл після споживання їжі 1-2 рази на день. Цей лікер можна давати навіть дітям, але для цього потрібно розвести 1 чайну ложку засобу в 1 склянці води або чаю.

Увага!

Не передозовуйте засіб, інакше це може спричинити подразнення слизової оболонки шлунка і навіть запаморочення.

 

Інші рослини в народній медицині від кашлю

Васильки (базилік). 1 десертну ложку трави настояти в 1 склянці окропу як чай. Пити по 1 склянці після кожного прийому їжі.

Увага!

Засіб відпоказаний вагітним, хворим на епілепсію, після інфаркту, інсульту. Не можна використовувати його більше ніж три тижні.

Насіння кмину. 1 кавову ложку насіння заливають склянкою окропу, настоюють 10 хв, приймають по 1 склянці до споживання їжі 3-4 рази на день.

Гісоп. Болгарські травознаї радять лікувати ним і гострий, і хронічний бронхіт. В українській народній медицині листя та верхівки рослини застосовують як відхаркувальний засіб при хронічному катарі верхніх дихальних шляхів, ларингіті та бронхіальній астмі. 20 г трави гісопу на 1 літр окропу, настояти 20-30 хв, вживати по 0,5-1 склянці тричі на день.

 

Краплі чи коктейлі? Інші засоби від кашлю

Дуже дієвим засобом від кашлю є «коктейль» із соку моркви, молока і меду (змішати в однакових пропорціях), пити по півсклянки кілька разів на день при сильному кашлі. Ще один «молочний» засіб від кашлю: подрібнити цибулю, залити молоком, щоб воно покрило тверду масу на 1-2 см, варити до розм’якшення цибулини, процідити, пити по 1/2 склянки гарячого відвару 3-4 рази на день до покращення стану здоров’я.

«Цибульний дух» також лікує катари дихальних шляхів. Для цього подрібніть цибулину і вдихайте леткі речовини впродовж 20-30 хв. Так само можна використовувати часник.

Лушпиння цибулі теж помічне від кашлю. Зніміть його з 10 цибулин, залийте водою і варіть впродовж 2-3 годин, доки не залишиться половина рідини, процідіть. Пийте з медом тричі на день по 150 мл. З медом можна приготувати й інший засіб. 500 г очищеної подрібненої цибулі, 50 г меду, 40 г цукру варити у 1 літрі води на малому вогні впродовж трьох годин. Після охолодження рідину злити в скляний посуд. Вживати по 1/3 склянки тричі на день.

Увага!

Цибуля може зашкодити при тяжких захворюваннях нирок, шлунка, серця, печінки та жовчного міхура.

Часникові краплі для легень. 50 г свіжих зубків часнику дрібно нарізати, залити 250 мл 60% спирту, настояти впродовж 10 діб (часто збовтуючи). Потім рідину відчавлюють, проціджують і п’ють по 10— 15 крапель 2 рази на день впродовж кількох днів поспіль. Перевищувати дозу не можна!

 

Старовинні рецепти від кашлю

Наші бабусі найбільше довіряли лікам із городу. Ось один із рецептів: 1 кг стиглих помідорів, 50 г часнику, 300 г коріння хріну натирали на тертушці, змішували і вживали по 1 столовій ложці тричі на день. Земські ж лікарі лікували бронхіт відваром із свіжих яблук — плоди дрібно ріжуть, додають води, проварюють 10 хв. на дуже маленькому вогні, яблучне пюре вживають теплим, додаючи до нього трохи вершкового масла і меду. При сухому кашлі найкраще вживати печені яблука — 8-10 штук упродовж дня.

У давнину використовували і такий рецепт: дрібно терли моркву (до консистенції м’якоті), заливали 1 склянкою гарячого молока і пили по 1/3 склянки кілька разів на день.

Якщо у хворого погано відходило мокротиння, йому рекомендували пити якнайбільше чаю: 1 ст. л. кропу на 1 склянку окропу, додати 1/2 ч. л. цукру. Цей рецепт відомого земського лікаря був дуже популярним.

Дітям при затяжному кашлі радили давати таку суміш: 1 картоплина, 1 цибулина, 1 яблуко. Все подрібнити, залити 1 л води і кип’ятити на маленькому вогні, доки вода не випарується наполовину. Вживати по 1 ч. л. 3-5 разів на день через 30 хв після споживання їжі.

Дорослим народні цілителі радили використовувати «вогняне молоко» — 10 цибулин, 1 головку часнику подрібнюють і варять у молоці (0,5 л) до розм’якшення, додають 1 ст. л. м’яти перцевої та липового цвіту, настоюють впродовж 1 години, проціджують, вживають по 1 ст. л. кілька разів на день (якщо нема відпоказань із боку шлунка, кишечника, печінки).

 

Якщо дихати важко: які рослини допомагають при бронхіальній астмі

Особливо потерпають від кашлю люди, хворі на бронхіальну астму. У такому разі їм рекомендовано влітку вживати якомога більше салату посівного (використовувати впродовж всього сезону), а у разі застуди застосовувати такий рецепт: натерти 500 г гарбуза, додати 100 г подрібнених пелюсток троянди і 5 листків подорожника великого, 2 столові ложки меду і 1 л червоного сухого вина. Суміш доводять до кипіння, настоюють впродовж доби, проціджують, вживають по 1 столовій ложці 5 разів на добу через кожні 3 години.

Корінь малини (викопати у листопаді) миють, подрібнюють, висушують. Для приготування ліків 1 столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу, кип’ятять на маленькому вогні 10 хв, проціджують, додають 1/2 чайної ложки меду, вживають по 1/4 склянки 2-3 рази на день між прийомами їжі. Курс лікування — 1 місяць.

Купити насіння лікарських рослин

Купити посадковий матеріал пряно-ароматичних рослин 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вітаміни — основа життя: чому варто вживати фрукти та овочі
Навіщо нам вітаміни, які містяться в овочах та фруктах? Відповідь на це запитання дасть експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Сокотерапія — не лише задоволення
Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Солодка парочка для оздоровлення: корисні властивості буряка та моркви
Без моркви й буряка нема ні супу, ні борщу. Це знає кожна господиня. Але ці рослини мають набагато більше достоїнств не лише в кулінарній, а й передусім у лікувальній сфері. Більше про це розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник, професор
Чорнобривці — друзі не лише квітникарів, а й городників
Вони є тим природним, екологічно чистим засобом, який здатний боротися із шкід­никами і хворобами інших рослин
Ешольція — мерехтливі метелики на клумбі
Хто ж не бажає створити на своїй ділянці квітник, що до пізньої осені радує яскравістю та свіжістю барв? Ешольція каліфорнійська — одна із найкращих однорічних де­коративних рослин, яку до того ж легко вирощувати
Корисні властивості календули
Щоб календула мала цілющу силу, її слід правильно сіяти та зібрати
Диво-лікар — королева Ехінацея
Ехінацея багатофункціональна. Ця чудодійна рослина оздоровлює і омолоджує наш організм, зміц­нює імунітет і виліковує від бага­тьох захворювань, радує око сво­єю красою
Малина. Кілер для застуди й ангел для серця
Ягоди малини мають не лише чудовий смак, а й комплекс надзвичайно корисних речовин. Кожний елемент потенціює лікувальну дію малини
Флокс садовий — невибаглива краса (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за флоксами

Рекомендовані товари!

Нагідки за 0,5 г

У наявності

Нагідки за 0,5 г (ЕЛП-72)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Культура нагідки, однорічна
Ехінацея пурпурова (лікарська) за 0,5 г

У наявності

Ехінацея пурпурова (лікарська) за 0,5 г (ЕЛП-71)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Звіробій лікарський за 0,05 г

У наявності

Звіробій лікарський за 0,05 г (ЕЛП-32)

10.2грн.

12грн.

Фасування міні-упаковка
Культура звіробій
Упаковка
Розторопша плямиста за 0,3 г

У наявності

Розторопша плямиста за 0,3 г (ЕЛП-13)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Культура розторопша, однорічна
Ромашка лікарська за 0,1 г

У наявності

Ромашка лікарська за 0,1 г (ЕЛП-30)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Культура ромашка
Змієголовник за 0,3 г

У наявності

Змієголовник за 0,3 г (ЕЛП-17)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Культура змієголовник, багаторічна
Пустирник (Собача кропива) за 0,1 г

У наявності

Пустирник (Собача кропива) за 0,1 г (ЕЛП-66)

10.2грн.

12грн.

Фасування міні-упаковка
Культура пустирник, багаторічна
Шавлія лікарська за 0,2 г

У наявності

Шавлія лікарська за 0,2 г (ЕЛП-20)

8.5грн.

10грн.

Фасування міні-упаковка
Культура шавлія
Шандра за 0,1 г

У наявності

Шандра за 0,1 г (ЕЛП-69)

6.8грн.

8грн.

Фасування міні-упаковка
Культура шандра
Упаковка