Солодка кукурудза — це овочева культура. Тут має значення і колір, і смак, і навіть мода. Так, сьогодні існує навіть мода на певні сорти овочів: за кольором, розміром, і таке інше. Сорт може бути неурожайний, дрібний, але смачний. Відтак людям подобається саме він — його і купують.
Про трійку найкращих сортів цукрової кукурудзи від компанії «Мнагор» розповів «СонцеСаду» її голова — відомий вінницький селекціонер Михайло Нагорняк.
⌂ Фото: Відомий вінницький селекціонер Михайло Нагорняк
«Перше місце в нашому рейтингу заслужено посідає Герміона F1. Це сорт нашої компанії, в якому головне — смак. Він має дуже ніжну зернівку.
Ще один сорт, який гідний першості — Палітра F1. Ми вважаємо його дуже близьким до Герміони. Цей сорт продається тільки рік. Палітра — біколор: має ніжні білі та жовті зерна.
Серед ранньостиглих сортів на перше місце посідає сорт Фіона F1», — розповідає селекціонер.
Другу позицію рейтингу також посідають кілька сортів.
«Це, — перелічує пан Михайло, — Орландо F1, Джульєтта, Джамала F1, які належать до сортів середнього вегетаційного періоду. Вони не ранні й не пізні. Але дають гарантований урожай. Ці сорти не гірші від тих, які на першій сходинці, але в них уже є компроміс між суперсмаком і здатністю витримувати холод. Їхня оболонка щільніша, що трохи впливає на смак.
До окремого рейтингу можна внести наші сорти-біколор. Вони також можуть посідати друге місце. Зокрема, сорт Мармурова F1».
За словами селекціонера, в овочевому бізнесі виокремити найкращі сорти важко: комусь подобається не дуже солодка кукурудза, комусь — менш цукриста. Це залежить від смаку, яким іноді доводиться поступатись заради морозостійкості сортів.
Слухайте в нашому аудіозаписі про сорти кукурудзи, які задовільнять смаки та вимоги самих вишуканих гурманів:
«Наші сорти не бояться холоду, їх можна висівати за температури 5-8 градусів тепла. Тому номер три в нашому рейтингу — ультраранні сорти, зокрема Дейнеріс F1 та Роттердам. Вони також дуже смачні, але їхня головна перевага — ультраранність. Однак більш ранній сорт не встигає адаптувати всі поживні речовини кукурудзи в солодкий смак. Цим відрізняється, на жаль, майже вся рання продукція», — зазначає Михайло Нагорняк.
Як правильно сіяти білу та жовту кукурудзу, щоб не було перезапилення: поради від Михайла Нагорняка
Селекціонер наголошує, що розрізняти кормову та солодку кукурудзу українці почали не так давно: «Ще років 15-20 про цю різницю мало хто знав. Більшість людей звикла їсти кормову кукурудзу. Навіть коли вона стає старою, її по дві години варять і їдять.
Насправді на смак кукурудзи може впливати чимало факторів. Найголовніші — живлення і сорт. Якщо у звичайної зернової кукурудзи 1-3% цукрів, то в солодкої — 3-5%. На бідних ґрунтах вона менш цукриста, з підживленням на чорноземі смачніша», — наголошує Михайло Нагорняк.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Людмила Калита
Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 4/2022
Рекомендовані товари!
У наявності
Кукурудза цукрова 1980 F1 (ЕКК-63М)
107грн.
У наявності
Кукурудза цукрова Пальміра F1 за 15 г (ЕКК-71В)
26грн.
У наявності
Кукурудза цукрова Біколор (ЕКК-53)
48грн.
У наявності
Кукурудза цукрова Фіона F1 (ЕКК-50)
42грн.
У наявності
Кукурудза цукрова Імпресаріо F1 (ЕКК-66)
42грн.
У наявності
Кукурудза цукрова Палітра F1 (ЕКК-67)
59грн.
У наявності
Кукурудза цукрова органічна Дунай F1 (ЕКК-76)
42грн.