Все про вирощування кабачків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.06.2021

  Кабачки потрапили до Європи з Мексики. Це досить скоростигла культура — зазвичай перші кабачки можна споживати вже за півтора-два місяці після посіву, а враховуючи наявність ранніх, середньостиглих та пізніх сортів, можете ласувати цими овочами від липня до вересня.

Яку ділянку вибрати для вирощування кабачків

Спочатку європейці вирощували таку диковинку в оранжереях для краси, але згодом знайшовся сміливець, який скуштував ці плоди й зумів приготувати з них смачні страви. Відтоді яких тільки рецептів не навигадували з кабачків: салати, гарячі страви, запіканки, млинці, заготовки на зиму. Ці страви смачні й корисні та стали чи не основним компонентом сучасного дієтичного харчування — рекомендовані і старому, і малому, і здоровому, і хворому. Кабачки малокалорійні, чудово засвоюються і містять чи не весь спектр мінеральних речовин. Крім того, цю культуру легко вирощувати (як у відкритому, так і в закритому ґрунті) — високі врожаї кабачків збирають в усіх районах України. 

Для посіву насіння кабачка найкраще підійде сонячне, захищене від вітру місце та ще й таке, де він не підмокне (з низьким заляганням ґрунтових вод). Хоча кабачок більш посухостійкий, ніж його найближчі родичі, однак дефіцит вологи під час формування зав'язі та достигання плодів призводить до зниження цукристості плодів. Водночас кабачкам шкідлива і надмірно зволожена земля — за таких умов починають загнивати кінчики зав'язі й достиглих плодів.

 

Вирощування кабачків розсадним способом

Якщо хочете отримати врожай якомога раніше — можете висівати насіння не у відкритий ґрунт, а виростити розсаду на підвіконні. Найкраще це робити в горщечках діаметром 10-12 см. У відкритий ґрунт розсаду висаджують у віці не більше ніж 20-25 діб (заздалегідь загартувавши) за схемою 90х90 см або 140х70 см із розрахунку 1-2 рослини в ямку.

Однак зауважте, такі плоди не будуть довго зберігатися, Їх треба спожити одразу після збирання з грядки (або законсервувати, або ж заморозити). Більш стійкими до зберігання будуть плоди, якщо висіяти насіння у відкритий ґрунт. Це слід робити, коли він прогріється до температури плюс 12-13°С на глибині 8-10 см, оскільки кабачок боїться навіть найменших заморозків.

За температури повітря плюс 18-20°С сходи культури з'являються через 8-10 діб, а при плюс 10°С — лише через 25-30 діб. Аби рослини були ще стійкішими до весняних «сюрпризів», загартуйте насіння кабачків, поклавши його на півдоби у нижній ящик холодильника, потім стільки ж тримайте за кімнатної температури і вже після цього висівайте.

 

Для розсади кабачків краще переселення, ніж затінення

Ділянку для кабачків краще підготувати з осені — перекопати, щедро додавши компосту та 50-60 г суперфосфату на 1 м2. Найкраще кабачки ростимуть на ґрунтах із нейтральною або слабо лужною реакцією ґрунтового розчину. Кущові кабачки висаджують за схемою 70х70 або 100х70 см, а довгоплетисті - 1 1 0х70 або 1 40х70 см. Ямки копають так, щоб насіння опинилося на глибині 5-7 см (на легких ґрунтах), 3-5 см — на важких. У кожну ямку додайте по 1 ст. л. деревного попелу та перегною (заздалегідь змішайте їх із ґрунтом) і вкиньте по 2-3 насінини. Посадкові лунки ущільнюють.

Коли сходи проростуть — залиште лише одну рослину в лунці, решту пересадіть (вони добре приживуться). Принаймні кабачки переживуть «переселення» краще, ніж затінення, адже вони найбільше люблять простір і світло. Це так звана культура короткого дня, продуктивність якої залежить, зокрема, й від інтенсивного освітлення. Тому не допускайте загущення рослин та забур'яненості посівів від початку догляду. Якщо кущі загусті — виріжте з них кілька великих листків (краще із середини куща).

 

Умови для вирощування кабачків

Увага!

Не висаджуйте на одній ділянці кілька сортів кабачків, оскільки ця рослина перехреснозапильна. Тим більше не розміщуйте їх поряд із гарбузами та патисонами.

 

Підживлення кабачків

Кабачок — рекордсмен із врожайності: потенційно можна зібрати понад 100 т/га плодів цієї культури! Але ж і сам він вирізняється чудовим апетитом, тобто любить органічне й мінеральне удобрення. Агрономи стверджують, що збалансоване підживлення кабачків підвищує їхню врожайність на 50-80%.

Підживлення кабачків проводять тричі.

 

Увага!

Робіть перерву для гарбузових культур на одній і тій же площі - щонайменше три роки.

 

Як збірати урожай кабачків

Збирають кабачки через кожні 7-10 днів, тобто недозрілі зеленці завдовжки 15-25 см. По-перше, саме такі кабачки найсмачніші; по-друге, за такого «конвеєра» краще розвиватимуться плоди більш пізньої зав'язі, а також підвищуватиметься врожайність. Не «виламуйте» і не смикайте плоди, краще обріжте їх із частиною плодоніжки. Молоді кабачки молочної стиглості можуть зберігатися при температурі від 0 до плюс 2°С протягом двох тижнів.

 

Як зберігати кабачкі на зиму

Однак якщо ви вирішили зберегти кабачки на зиму, тоді треба збирати їх повністю достиглими — з твердою і товстою шкіркою. Зрізані плодоніжки мають бути довгими та з рівним зрізом, інакше вони швидко загнивають і заражають гнилями плоди. Стиглі кабачки можуть зберігатися до п'яти місяців у сухому, прохолодному приміщенні з доброю вентиляцією. Не зберігайте їх у льосі, найкраще складіть у ящик, перекладіть тонким шаром соломи чи тирси. Можна зберігати їх, як і гарбузи, у хаті під ліжком (традиційний дідівський спосіб) або на утепленому балконі (сучасна інтерпретація зберігання гарбузових).

Купити насіння кабачків тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Нові сорти дніпровської селекції: корисні властивості гарбуза (журнал «СонцеСад» 4/2023)
Особливості та корисні властивості гарбузів Славута й Український багатоплідний
Диво: лядвенець рогатий (журнал «СонцеСад» 2/2023)
Про всі переваги вирощування на присадибній ділянці лядвенеця рогатого розповість кандидат сільськогосподарських наук Василь Бугайов
Незвичні рецепти із кукурудзи Чокло
Ви навіть не уявляєте, яку смакоту можна приготувати із Чокло! Спробуйте та будете приємно здивовані
Дніпровські кавуни — найкращі сорти, придатні для вирощування у всіх регіонах України (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Про найпопулярніші сорти кавунів, догляд за ними розповідає «СонцеСаду» Володимир Заверталюк, кандидат сільськогосподарських наук, директор Дніпропетровської дослідної станції Інституту овочівництва та баштанництва НААН
Морква: посадка та догляд
Як краще організувати посів, щоб згодом зібрати добрий урожай. І як бонус пропонуємо оригінальні рецепти страв із моркви з вашого городу, які неодмінно порадують гостей та близьких
Користь буряку для хворих на ЦД
У червоному буряку дуже багато корисного, в тому числі і для хворих на цукровий діабет
Пастернак під зиму: посів восени 2024 року
Щоб отримати ідеальний врожай, треба сіяти пастернак саме під зиму
Проста технологія вирощування дині
Про сорти дині та особливості догляду за цією культурою фермерка Оксани ПОПИК із Херсонщини може розповісти чимало цікавого (СС. 4/2021)
Білі баклажани, кучерява капуста, високорослий перець (журнал СонцеСад №4/2021)
У кооперативі «Родинний добробут», що на Київщині, вирішили пошукати «родзиночки» й віддали перевагу оригінальним сортам традиційних овочів та зелені

Рекомендовані товари!

Кабачок Елеонор F1 за 5 нас.

У наявності

Кабачок Елеонор F1 за 5 нас. (ЕКЧ-59)

32грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Єллоу хаус F1 за 5 нас.

У наявності

Кабачок Єллоу хаус F1 за 5 нас. (ЕКЧ-58)

32грн.
Термін дозрівання ранньостиглий
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Голден Глорі F1 за 5 нас.

У наявності

Кабачок Голден Глорі F1 за 5 нас. (ЕКЧ-50)

38грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Амбасадор за 20 г

У наявності

Кабачок Амбасадор за 20 г (ЕКЧ-53В)

32грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Тігретто ді Італія за 20 г

У наявності

Кабачок Тігретто ді Італія за 20 г (ЕКЧ-52)

32грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Чаклун

У наявності

Кабачок Чаклун (ЕКЧ-7)

9грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка за 15 г, за 2 г
Кабачок Італійський лебідь за 20 г

У наявності

Кабачок Італійський лебідь за 20 г (ЕКЧ-60)

32грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка
Кабачок Ангеліна F1 за 5 нас.
NEW!

У наявності

Кабачок Ангеліна F1 за 5 нас. (ЕКЧ-62)

28грн.
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка 5 нас.
Кабачок Династія F1 за 5 нас.
NEW!

У наявності

Кабачок Династія F1 за 5 нас. (ЕКЧ-61)

32грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка 5 нас.
Комплект кабачків

У наявності

Комплект кабачків "Закордонний" (АЦ-ЕКЧ-63)

132грн.
Фасування міні-упаковка
Вид кабачок
Упаковка компл.