Диво: лядвенець рогатий (журнал «СонцеСад» 2/2023)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
10.04.2023

Чому варто вирощувати лядвенець рогатий? Тому що він: збільшує врожай, вбиває слимаків, піднімає потенцію, чарівний килим квітів, приваблює запилювачів, додає смаку сиру. А який із нього мед!

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

Якщо ви ще не придивилися до цілющих та милих квіточок — малесеньких каруселей із сонячно-жовтих коробочок, то погляньте на них уважніше! А про всі переваги їх вирощування на присадибній ділянці вам розповість селекціонер, кандидат сільськогосподарських наук Василь Бугайов.

Василь Бугайов

⌂ Фото: Василь Бугайов

Застосування лядвенця рогатого

Лядвенець рогатий — надзвичайно цікава культура. Він дуже гарно адаптується, тобто може рости повсюди. Ця культура гарний компаньйон та може поєднуватись зі всіма іншими рослинами і на кислих, і на звичайних ґрунтах. Багаторічний. Прекрасно формує вегетативну масу і величезну кількість квітів. Може витримувати 3-4 укоси.

Лядвенець рогатий діє як отрута проти слимаків та равликів. Тому варто його сіяти біля рослин, які хочете захистити від навали цієї зарази. Додавайте його до сидератів, напр., поєднуйте його з посівом конюшини, яка страждає від навали цих шкідників.

«Лядвенець рогатий — неперевершена сидеральна культура. Він прекрасний попередник для бобових культур: гороху, квасолі, сочевиці, а також буряка і часнику. Клевер, люцерну та буркун вирощують в 2-річної культурі.

Лядвенець можна посіяти на городі під ячмінь, яру пшеницю чи овес. Наступного року, коли маса підніметься заввишки 10-15 см на фазі стеблування, треба переорати ділянку. Тепер це ідеальне місце для органічного вирощування овочевих культур (перці, помідори, баклажани).

Лядвенець рогатий — чудовий медонос

⌂ Фото: Лядвенець рогатий — чудовий медонос

Лядвенець рогатий — чудовий медонос, і не лише для бджіл. Під час цвітіння у його жовтому килимку просто неймовірна кількість джмелів та інших запилювачів. Він привабить до вашого саду і городу джмелів та диких бджіл— основних запилювачів рослин ранньою весною, коли свійські бджоли з вуликів ще не вилітають. Якщо ви хочете, щоб ваша жимолость, лохина чи інші ранні ягідні дали гарантовано хороший врожай — обов’язково посійте поруч з ними лядвенець!

Вчені придивились до джмелів з квіткового килимка лядвенця і зі здивуванням побачили, що майже всі вони — чоловічого роду. Подальші дослідження показали неймовірну користь для чоловічого здоров’я. Пан Василь вслід за англійськими вченими радить з’їдати на день по п’ять суцвіть, що поліпшить потенцію та здоров’я загалом.

Ось так у червні цвіте лядвенець рогатий у палісаднику

⌂ Фото: Ось так у червні цвіте лядвенець рогатий у дворі

Рослина має зелену масу високої якості, багато протеїну. Стебла м’які й тонкі, тому можна заготовляти сіно з лядвенцю рогатого. Якщо випасати корови на пасовищах з всістом лядвенцю рогатого, молоко стане якіснішим, жовтішим, смачнішим, а сири з нього особливо якісні і цінні. У сіні обов’язково має бути до 20% лядвенцю», — ділиться цінними порадами Василь Бугайов. — «Лядвенець не призводить до здуття у худоби, що дуже небезпечно для тварини, яка може загинути внаслідок надмірного спасування на конюшині чи люцерні. У цьому й полягає ще одна цінність культури.

Відео: Цілющий лядвенець рогатий: користь та як сіяти

Досвідом ділиться кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу селекції кормових, зернових колосових та технічних культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Василь Бугайов

Норми висіву

Лядвенець рогатий сіють через ряд 80-100 г на сотку; якщо суцільно — 100-180 г. Висіваємо культуру рано навесні, найпізніше — друга декада липня.

«Лядвенець рогатий — один із найбільш посухостійких сидератів. Коли інші рослини негативно реагують на посуху, він квітне та духмяніє, зберігає масу й висоту. Ось де наші резерви!» — радіє своєму результату селекціонер.

Лядвенець рогатий створює гарний яскравий килимок

⌂ Фото: Лядвенець рогатий створює гарний яскравий килимок

Лядвенець у ландшафтному дизайні

Красивим мереживом створює щільний килимок, добре розростається та сонячними промінчиками прикрашає кам’янисті ділянки. Він є одним із найефектніших ґрунтопокривників. Пагони довжиною до 60 см лежать або піднімаються, формуючи сплутаний килим.

«Лядвенець рогатий ідеально вписується в схему мавританських газонів. Має чудовий вигляд, особливо тоді, коли його підкосять. Він матиме невеликий габітус і пишно цвістиме. Лядвенець тішитиме кожного, хто перебуватиме біля цього газону завдяки витонченому приємному аромату», — завершив цікаву розповідь пан Василь.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Світлана Гончаренко

 Купити насіння лядвенця рогатого

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Трави-господині
Лікарські трави допомагають нам не тільки в підтриманні здоров'я, а й у веденні господарства. Календар збору лікарських трав
Цілющий оберемок трав (журнал «СонцеСад» 2/2023)
Дивовижний світ рослин подарував нам не тільки красу квітів та користь плодів, а й трави, які лікують і гармонійно доповнюють страви, створюючи шедеври кулінарного мистецтва
Сидерати: користь та вирощування (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Навіщо саджати сидерати та як правильно їх вирощувати
Люцерна як сидерат і кормова культура
Люцерна як сидерат і кормова культура. Розповідає Василь Бугайов. Поради від СонцеСаду, коли краще сіяти люцерну
Сидерати: зелене добриво
Основні види сидератів. Вибір сидератів залежить від часу та мети їх посіву 
Як вирощувати ехінацею і приготувати настоянки з ехінацеї
Вирощують ехінацею не лише для краси, але й для здоров’я
Із ворогів — у друзі. Як полюбити бур`яни
Як зробити компост і таким чином отримати найцінніше добриво. Власний досвід го­родників
Сидерати – група підтримки
Важливість та користь висівання сидератів
Які сидерати забезпечать високий урожай картоплі (журнал СонцеСад №4/2020)
Користь сидератів

Рекомендовані товари!