«СонцеСад» ділиться порадами від експертів
— Хочу поділитися на сторінках Вашого журналу своїм досвідом у вирощуванні гарбузів. Також маю бажання побачити себе та свій багатий врожай на сторінках журналу «СонцеСад».
⌂ Фото: Анохіна Валентина
Гарбузи — чудовий корм для худоби. Вони є частиною дієтичного харчування людини: виводять токсини, надлишки холестерину і шлаки. У ньому містяться вітаміни групи В, С, Е, а також рідкісний вітамін Т, який впливає на обмінні процеси в організмі.
— При вирощуванні цієї культури я використовую свою агротехніку.
Насіння гарбузів я замовляю поштою. В травні сію в лунки глибиною 5 см, туди ж наливаю води (1 л) і кладу насіння по 2 штуки на відстані 8 см одна від одної. Лунку засипаю землею і злегка ущільнюю ногою. Відстань між лунками роблю 1,5 м, а між рядами — 2,5 м. На одній рослині зав’язується до 5 плодів. Вони чудово запилюються. Щоб зберегти сортову чистоту насіння, я саджаю подалі від кабачків.
Першу прополку гарбузів проводжу через 5–10 днів після сходів насіння. Спушування ґрунту між рядами роблю плугом, який тягне кінь. Таким чином і земля спушується, і бур’яни викорчовуються. Після цієї процедури обов’язково окремо спушую ґрунт біля рослини. За весь вегетаційний період прополку проводжу 3 рази, вчасно. Моїм богатирям багато повітря, простору і сонця.
І на завершення хочу сказати, що гарбузи — це знахідка. І вирощувати їх вигідніше ніж зернові культури.
Розповіла ексклюзив для СонцеСад Анохіна Валентина, с. Меліховка, Харківська обл.
Відео: Володимир Заверталюк, директор Дніпропетровської дослідної станції розповів глядачам «СонцеСаду» тонкощі вирощування гарбуза
⌂ Фото: Гарбузи у яєчній шкаралупі
Хочу поділитись з читачами журналу «СонцеСад» власним досвідом у вирощуванні гарбузів. Минулого року я вперше замовила насіння в «СонцеСаді» і отримала чудовий подарунок — гарбузи сорту Атлант. Я маю декілька секретів щодо їх вирощування: по-перше, я перед висадкою прогріваю насіння, а по-друге, я його висаджую в шкаралупу з під яєць. Це дуже зручно, отримуєш ранні гарбузи і ніяких тобі зайвих затрат. Я набираю поживну ґрунтову суміш у шкаралупу і кладу туди по одній насінині, ставлю в тепле, світле місце і чекаю сходів. Коли розсада достатньо підросте — висаджую в ґрунт, лише трохи стиснувши шкаралупу.
А щоб гарбузи краще прижилися, накриваю їх прозорою коробочкою від торта. Виходить така собі міні-тепличка. Коли паростки приживуться, я знімаю укриття. А ще по краю грядки з гарбузами я висаджую чорнобривці. Вони не тільки красиві, прості в догляді та стійкі до хвороб, їхній запах ще і відлякує шкідників. Сподіваюся, мої поради стануть в нагоді читачам мого улюбленого журналу. Бажаю всім успіху!
Розповіла ексклюзив для СонцеСад Ірина Науменко, с. Лучинки, Житомирська обл.
Відео: Цікавими фактами про гарбуз поділився Володимир Заверталюк, директор Дніпропетровської дослідної станції.
Зокрема, ви дізнаєтесь, чому у давнину українські дівчата вручали саме гарбуз хлопцям, коли ті приходили свататися; про користь і шкоду гарбузового насіння та чим відрізняється насіння продовольчих сортів від універсальних
Рекомендовані товари!
У наявності
Гарбуз Голонасінний (ЕГР-3)
У наявності
Гарбуз-цукіні Вікторія за 1 г (ЕГР-26)
У наявності
Гарбуз Мозоліївський за 2 г (ЕГР-21)
У наявності
Гарбуз Жане де Паріс за 2 г (ЕГР-16)
У наявності
Гарбуз Медова красуня за 10 нас. (ЕГР-31)
У наявності
Гарбуз Квінслендський блакитний за 1 г (ЕГР-23)
У наявності
Гарбуз Титан (ЕГР-12)
У наявності
Гарбуз Український багатоплідний (ЕГР-1)
У наявності
Гарбуз Бамбіно за 5 нас. (ЕГР-27)
У наявності
Гарбуз Вітамінний за 3 г (ЕГР-9)