Корисні властивості гарбуза

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.11.2020

Гарбуз взагалі дуже багатий на корисні речовини

   Кому невідомий смак гарбузової каші? Гарбузовий напій, запевняю, своєю смакотою нічим їй не поступається, проте чомусь менш популярний. А дарма. Він чудово вгамовує спрагу, півсклянки його перед сном заспокоює нервову систему.
   Гарбуз взагалі дуже багатий на корисні речовини. В його м’якоті чимало пектинів, а на каротин він значно щедріший за моркву. Тож не нехтуйте ні гарбузову кашу, ні сік. Адже в гарбузі до того ж багато сахарози — до 14 відсотків, великий набір вітамінів: С, В1, В2, РР, Е, чимало мінеральних речовин: калій, кальцій, магній, мідь, залізо, фосфор, кобальт... є білки й ферменти.

⌂  Гарбузове насіння містить дуже корисну олію

  Гарбуз — справжня аптека в мініатюрі. Гарбузова дієта дає прекрасний результат при серцево-судинних захворюваннях, погіршеннях обміну речовин, особливо — ожиріння. При набряках діє як сечогінне, підсилюючи водний і сольовий діурез і викликає інтенсивне виділення нирками хлору. До того ж сечогінна дія гарбуза не призводить до подразнення нирок.
  Дуже корисний гарбуз немолодим людям, оскільки поліпшує моторну функцію кишечника, особливо, якщо його вживати в сирому вигляді. Гарбуз сприяє виведенню з організму холестерину. Хто любить гарбузові страви, той не боїться склерозу. А тим, хто переніс хворобу Боткіна, гарбуз допоможе швидше відновити антитоксичні функції печінки. Одне слово, при багатьох недугах гарбуз принесе велику користь. Недарма чимало лікарів радять хворим якомога повніше використати для оздоровлення гарбузовий сезон.
   М’якуш гарбуза в народній медицині радили використовувати у вигляді компресів від опіків, як протизапальний засіб при екземах. Його радили їсти вагітним, аби не нудило, навіть при морській хворобі він приходить на допомогу. Очевидно, багатьом відомо, що гарбузове насіння — глистогінний засіб.
    Можна з гарбуза приготувати і справжню делікатесну страву. У стиглого гарбуза зрізають кружальце навколо хвостика, ложкою вибирають насіння і м'якуш, всередину кладуть перебраний, помитий та відмочений рис, додають родзинки, заливають молоко, можна — й трохи води, солять, підсолоджують, закривають гарбузячою “кришечкою” і ставлять в духовку на невеликий вогонь. Через годину виймають, додають вершкового масла, і так, у "гарбузовому горщику”, кашу подають до столу.
    Повидло варять, порізавши гарбуз на кубики. Окрім цукру, додають родзинки, а можна — й калину. Коли гарбуз звариться, не завадить столова ложка крохмалю, розведеного водою. Все інтенсивно перемішують, і повидло, вже вважайте, готове.
Якщо сподобалось, наведу рецепти ще кількох страв.

⌂ Гарбузові млинці

     Гарбуз і картоплю натерти на тертці, перемішати, додати жовтки, сіль, збиті на піну білки. Матимете чудові млинці. До столу їх подають гарячими, із сметаною.
  Натертий гарбуз тушкують з молоком до готовності. Охолоджують, всипають борошно, цукор, додають жовтки. Перемішують, додають білки і знов-таки смажать млинці.
   Дрібно нарізати гарбуз, яблука, посолити, підсолодити, додати вершкове масло, воду. Тушкувати до готовності. Подаючи до столу, притрусити подрібненими горіхами, корицею.
  Напевно, жодного з родичів гарбузових не можна використати так повно, практично без відходів, як гарбуз. 3 його шкоринки роблять цукати, з м’якуша готують каші, пюре, повидло, млинці, супи, салати, плов, пудинг, крем для тістечок і знов-таки цукати. Відвар гарбуза з медом — чудовий напій.
     Навіть гарбузові хвостики знадобляться. Їх ретельно сушать, а взимку з ними запарюють смачні і корисні чаї. Якщо болять зуби, гарбузові хвостики відварюють і цим відваром полощуть ротову порожнину — біль минає. До речі, такий відвар має і ефективні сечогінні властивості.


 

⌂ Солоні огірки в гарбузі

   Якщо з гарбуза видалити насіння і м’якуш, то таку ємкість можна використовувати як тару для засолювання огірків. Солять їх за звичайним рецептом, а от смак огірків стає неперевершеним.
  Точніше, пиріжки з гарбузовою начинкою, дуже полюбляли в Київській Русі. Для їх приготування треба взяти кисляк, борошно, яйце, дрібку соди, погашеної лимонною кислотою. Замішати прісне тісто. Далі готуєте начинку. Натираєте на тертушці найчервоніший сорт гарбуза. Можна його трохи підсолодити. Я до таких тертих гарбузів додаю смаженої цибулі. Начинку можна використовувати в сирому або ж протушкованому вигляді. До неї для запаху додають кропу. Пиріжки з гарбузом можна випікати у духовці, а можна на сковорідці під кришкою. Вони дуже добре впливають на підшлункову залозу, печінку, кишківник. Особливо у кого закрепи, запалення. І, нарешті, це дуже смачно і швидко.

Наталія Земна

Купити насіння найкращих сортів гарбуза можна тут

Читайте ще:
Коли сіяти огірки
Садимо моркву восени
Посадка часнику під зиму

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram