Коли сіяти огірки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.11.2020

 

Коли краще садити огірки

Насіння огірка висівають у кілька етапів. Для одержання раннього врожаю:

Важливо! Для першого терміну сівби використовують сорти огірка салатного призначення.

Щоб мати надранню продукцію, огірок можна вирощувати розсадним способом. Для цього грядки доцільно розміщувати на південних або південно-західних схилах, а також у місцях, захищених від вітрів, — під плівковим покриттям (каркасним або без каркасним), 20-30-денну горщечкову розсаду висаджують у завчасно підготовлені ямки (відстань між ними — 20-30 см), у які кладуть перегній (1-1,5 кг на одну ямку) і зверху його засипають вологим і добре розпушеним ґрунтом. У кожну ямку висаджують по 2-4 рослини. Ширина міжрядь — 70 см. Горщечки зверху засипають вологим і добре розпушеним ґрунтом шаром 1-2 см. Під малогабаритне плівкове покриття розсаду можна висаджувати 5-15 травня, а без покриття — 20-25 травня.

Легке, міцне і практичне, екологічно чисте, пропускає повітря і воду, створює розсіяний світловий потік. Біле агроволокно — сучасний укривний матеріал, використовується переважно для укриття розсади на грядках. Після висадження насіння (або розсади) агроволокно розстеляється поверх саджанців і трохи присипається землею.

Надія Птуха, наукова співробітниця селекції огірка дослідної станції «Маяк» відповіла на найпопулярніші питання про вирощування огірків:


Як захистити огірки від сонця
 

Часто городники наприкінці травня — на початку червня висівають огірки повторною культурою — після зелених, редиски та інших ранніх культур. При цьому особливу увагу приділяють підготовці ґрунту і збереженню в ньому вологи. Слід врахувати і те, що настає спека, тож необхідно подбати про так звані куліси, які в Україні традиційно вирощують із кукурудзи і соняшника, рідше — бобів і кропу.

Цей агрозахід створює сприятливі умови для росту і плодоношення рослин, на 3-5 днів пришвидшує збір плодів і підвищує врожайність. «Кулісну» культуру найкраще висівати за 5-10 днів до сівби огірка або одночасно з ним , упоперек напряму панівних вітрів. Куліси можна розміщувати через 1-2 і більше рядків рослин огірка.

⌂ Фото: Від приморозків, можна спорудити тимчасову міні теплицю

 

Як захистити насадження огірків від морозів 

Ранні сходи огірків часто потрапляють під вплив весняних приморозків.

⌂ Фото: Після того, як ґрунт підсохне, розпушують міжряддя

 

Як доглядати сходи огірків в ґрунті

Як тільки з'являться рядки сходів огірків, починайте розпушувати міжряддя і знищувати сходи бур'янів у рядках.

Як правильно проріджувати сходи огірків

Подальший догляд за рослинами полягає в 3-4 розпушуваннях міжрядь, виполюванні бур'янів у рядках, захисті їх від шкідників і хвороб та поливанні.

Як правильно поливати огірки

У різних областях країни частота поливу огірків відрізняється.

Норма витрати води за одне поливання — 25-30 л/м.кв.

Після того, як ґрунт підсохне, розпушують міжряддя. Це сприяє підтриманню оптимальної вологості ґрунту протягом тривалого періоду, а відтак створює сприятливі умови для підвищення продуктивності рослин.

На посівах огірка в сонячні дні дуже корисно проводити і освіжне поливання з лійки (5-7 л/м.кв.) підігрітою водою. Таке поливання захищає рослини від перегрівання, підвищує відносну вологість повітря, завдяки чому створюються сприятливі умови для наливання плодів.

⌂ Фото: Дбайливий догляд дає гарний врожай

 

Відео: Хвороби ТОМАТІВ, ОГІРКІВ

Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»

 

Як збірати огірки

Продуктивність рослин огірка значною мірою залежить від частоти збору плодів.

Результати досліджень свідчать, що на початку плодоношення плоди слід збирати через 3, а в період масового плодоношення — через 2 дні. Під час збирання вибирають усі плоди (товарні, виродливі, пошкоджені, перерослі).

Якщо залишити на рослині 1-2 плоди, то це призведе до зменшення утворення нових жіночих квіток. Суть у тому, що всі поживні речовини перерозподіляються у рослині в напрямку до великих плодів на формування насіння.

Тому думка, що більший врожай буде тоді, коли збирати більші плоди, - неправильна. Рослини завжди будуть продуктивнішими, коли збирають дрібні плоди, в яких ще не почався процес формування насіння. Під час збирання плодів потрібно стежити, щоб не пошкоджувати огудини і листя. Механічне пошкодження їх значно знижує продуктивність рослин і сприяє поширенню хвороб.

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням корнішонного огірка, то насамперед для мінімізації ризику укладіть договір із переробними підприємствами.

!!! Зверніть увагу на розміри плодів огірка:

►пікулі — 3-5 см,

►корнішони: 1 група — 5,1-7,0 см, 2 група — 7,1-9,0 см,

►зеленці — 9,1-12,0 см.

Для пікулів і корнішонів відношення довжини до ширини повинно бути не менше ніж 2,5:1, оптимальне — 3:1.

⌂ Фото: Щоб огірки не хворіли, їх потрібно оприскувати фунгіцідами

 

Як і чим підгодувати огірки  

Щоб огірки не хворіли, їм потрібна надійна профілактика. Найкраще у вигляді обприскувань, які проводять кілька разів.

Перше — у фазі 2-4 листків проти борошнистої роси, яка уражує рослини на початковому етапі розвитку. Для цього використовують фунгіцид «Топаз 100 ЕС к.е.». Для одночасної боротьби з попелицями застосовують :«Актеллік 500 ЕС к.е.», а для знищення злакових бур'янів додають гербіцид «Фюзилад Форте 150 ЕС к.е.» .

Друге — через 10-12 днів (фаза розвитку - 6-8 листків культури) проти комплексу хвороб (борошниста роса, пероноспороз), використовуючи «Квадріс 250 SC к.с.», a якщо багато попелиць - додають «Карате Зеон 050 SC к.е.».

Трете — через 10-12 днів після попереднього (фаза розвитку — 10-12 листків) проти несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу) — комбінованим фунгіцидом «Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.».

Четверте — через 10-14 днів після попереднього (фаза розвитку — сформовані пліті огірків) повторюють фунгіцидом «Ридоміл Голд МЦ 68 WG в.г.». Обприскують перед самим цвітінням культури.

П'яте — проти пероноспорозу та борошнистої роси, проводиться через 14 днів (фаза розвитку - цвітіння та початок формування через 12-14 днів після попереднього — період плодів) фунгіцидом «Квадріс 250 SC к.с.».

Шосте — через 10-12 днів (фаза розвитку — ріст плодів) — препаратом «Квадріс 250 SC к.с.», який не тільки захищає, виліковує та викорінює хворобу, але й значно подовжує період плодоношення. Перед останнім обприскуванням фунгіцидом «Квадріс 250 SC к.с.» необхідно повністю вибрати плоди.

УВАГА! Від застосування препарату Квадріс 250 SCк.с.» до збирання врожаю має минути не менше ніж 5днів.

Купити насіння огірків можна тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Чому гірчать огірки та як із цим боротися (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Як ефективно боротися з гіркотою огірка — знає Єва Тернова, зав. лабораторії Сквирської дослідної станції органічного виробництва
Вирощуємо огірки взимку в кімнатних умовах
Вирощені власноруч в домашніх умовах свіжі домашні огірки набагато смачніші та ще й приносять неабияке задоволення від самого процесу вирощування. Отож, вибираємо квіткові горщики та готуємо підвіконня для вирощування огірків взимку
Як правильно сіяти огірки
Хрусткі огірочки — літня смакота, яку можна «продовжити» на зиму. Тільки б урожай отримати  розкішний!  Це можливо, якщо враховувати не тільки забаганки цієї культури, а й регіональні особливості його вирощування. «СонцеСад» ділиться порадами від експерта
Поради щодо вирощування огірків: від вибору насіння до збору врожаю
«СонцеСад» підготував поради щодо вирощування огірків, які допоможуть виростити врожай не лише для салату, а й на продаж
Всюдисущі огірки: вирощування в ґрунті, в теплиці, у кімнаті або на балконі
Огірки — овочі, які поселяються не лише на кожному городі, а й придатні для вирощування у теплицях і навіть у кімнаті. Щоправда, за кожним «місцем прописки» мають свої примхи. Про них і розповість експерт «СонцеСаду» Єва ТЕРНОВА,зав. лабораторії Сквирської дослідної станції оргвиробництва
Ніжинські огірки — світовий шедевр смаку (журнал СонцеСад №4/2021)
Смак ніжинських огірків — свіжий, соковитий та хрумкий — став золотим стандартом. Надія Птуха, наукова співробітниця поділилася із «СонцеСадом» секретами вирощування сорту Ніжинський місцевий
Огірки рядочками! Консервуємо бочками! (журнал СонцеСад №4/2021)
Дмитро Брицов, агроном за покликанням, точно знає, як сіяти огірки, щоб вони добре сходили, і доглядати рослини, аби щедро плодоносили
Чому жовтіють огірки
Які причини пожовтіння листя, пагонів, що призводить до загибелі рослин і як з ними боротись
Огірки — зелені красені вашого городу
Рекомендації по вирощуванню та доглядом за огірками

Рекомендовані товари!

Огірок Журавльонок F1 за 0,5 г

У наявності

Огірок Журавльонок F1 за 0,5 г (ЕОГ-12)

10грн.
Термін дозрівання ультраранній
Форма плоду корнішон
Фасування міні-упаковка
Огірок Лялюк за 1 г

У наявності

Огірок Лялюк за 1 г (ЕОГ-4)

10грн.
Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду видовжена
Фасування міні-упаковка
Огірок Паризький корнішон за 0,5 г

У наявності

Огірок Паризький корнішон за 0,5 г (ЕОГ-15)

10грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду корнішон
Фасування міні-упаковка
Огірок Соловей F1 за 20 нас.

У наявності

Огірок Соловей F1 за 20 нас. (ЕОГ-16)

10грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду овальна
Фасування міні-упаковка
Огірок Фенікс

У наявності

Огірок Фенікс (ЕОГ-10)

10грн.
Термін дозрівання пізній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Упаковка за 1 г, за 5 г
Огірок Дружна сімейка F1 за 10 нас.

У наявності

Огірок Дружна сімейка F1 за 10 нас. (ЕОГ-22)

24грн.
Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду корнішон
Фасування міні-упаковка
Вид
Упаковка
Огірок Ніжинський

У наявності

Огірок Ніжинський (ЕОГ-18)

9грн.
Термін дозрівання пізній
Форма плоду корнішон
Фасування міні-упаковка
Упаковка за 1 г, за 5 г
Огірок Апрельський F1 за 0,25 г

У наявності

Огірок Апрельський F1 за 0,25 г (ЕОГ-104)

10грн.
Термін дозрівання середній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид
Упаковка
Огірок Білий ангел F1 за 0,5 г

У наявності

Огірок Білий ангел F1 за 0,5 г (ЕОГ-95)

12грн.
Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду видовжена
Фасування міні-упаковка
Вид
Упаковка
Огірок Хіт сезону за 10 нас.

У наявності

Огірок Хіт сезону за 10 нас. (ЕОГ-251)

15грн.
Термін дозрівання ранній
Форма плоду корнішон
Фасування міні-упаковка
Вид
Упаковка