Поради щодо вирощування огірків: від вибору насіння до збору врожаю

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
17.05.2022

«СонцеСад» підготував поради щодо вирощування огірків, які допоможуть виростити врожай не лише для салату, а й на продаж.

Яке насіння огірків вибрати

Плоди огірків різних сортів відрізняються не лише за смаком, формою чи кольором, а ще й за «опушенням».
Воно буває просте, коли ворсинки відростають від поверхні плоду, і складне, якщо на поверхні плоду утворюється горбик із ворсинкою. Плоди, придатні для соління, зазвичай мають чорне складне опушення. Сорти із білими ворсинками опушення довго зберігають забарвлення плоду, добре транспортуються, а ще мають підвищену стійкість до грибкових хвороб.

 

Огірки на підвіконні

Якщо хочете виростити огірки на підвіконні, обирайте тільки партенокарпічні гібриди, які самозапилюються. У кімнаті, де їх вирощують, не має бути протягів, кватирки затягують марлею або сіткою. На одному підвіконні можна виростити дві-три рослини.

Вирощувати огірки на підвіконні можна навіть узимку

⌂ Фото: Вирощувати огірки на підвіконні можна навіть узимку

Догляд за ними полягає в систематичному поливанні (вода має бути кімнатної температури і без хлору), зволоженні (обприскуйте рослину, а якщо вона стоїть поблизу батарей періодично накривайте її вологою тканиною) і підживленні. Також треба затінювати рослину від сонця прозорими шторами. Найкраще для вирощування огірків підійдуть балкони, що виходять на схід або південний схід.

 

Огірки: все літо буде смачно

Звичайно, всі хочуть отримати дуже ранні огірочки. Але шкода, що вони відходять. Тож можна висіяти огірки повторною культурою - після збору ранньої зелені, редиски тощо. Єдина проблема - в цей період настає згубна для огірків спека.

Захисні куліси з кукурудзи

⌂ Фото: Захисні куліси з кукурудзи

Тому вони потребують захисних куліс — з кукурудзи і соняшнику, бобів чи навіть із парасольок кропу. Ці культури висівають за 5-10 днів перед сівбою огірків або одночасно з ними в протилежному напрямку, ніж панівні вітри, через один-два і більше рядків огірка.

Надія Птуха, наукова співробітниця селекції огірка дослідної станції «Маяк» відповіла на найпопулярніші питання про вирощування огірків:

 

Якщо корінь огірка загниває

Існує спеціальний прийом для формування додаткових придаткових коренів огірка, якщо його коренева система починає загнивати внаслідок хвороб. Щойно запідозрили розвиток захворювання, видаліть із рослини половину зав'язі, опустіть «батоги» огірка на землю, нижню частину стебла присипте зволоженим ґрунтом. Через кілька днів на цьому місці утворяться молоді корінці, які дадуть змогу кущу розвиватися далі й плодоносити.

Молоді корінці

⌂ Фото: Молоді корінці

Відео: Хвороби ТОМАТІВ, ОГІРКІВ

Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»


Види огірків за способом запилення

За вирощування бджолозапильних сортів та гібридів огірків у теплиці треба розмістити вулики бджіл (у роз-рахунку вулик на 1000-2000 м!), коли рослини починають цвітіння, або ж щоранку регулярно відкривати плівку для вільного доступу комах (окрім бджіл, квітки запилюють джмелі, мухи та інші комахи, які літають).
За вирощування самозапильних сортів, навпаки, треба стежити, аби комахи не потрапляли до теплиці, бо тоді утворюються нестандартні деформовані плоди.

 

Як виростити смачні огірки

Огірки у дбайливого господаря не гірчать. Секрет — у достатньому, вчасному і правильному поливанні. Під час активного розвитку культури (від середини червня до кінця серпня) навіть незначне пересихання Ґрунту може призвести до зміни смаку і гіркоти плодів, що неможливо виправити.

Увага!

Поливайте огірки тільки увечері кожні 2-3 дні по 6-10 літрів на квадратний метр.

Воду з криниці або свердловини треба нагріти протягом дня на сонці, а проточну — відстояти.

Достатнє, вчасне і правильне поливання гарантує солодкий смак огірків

⌂ Фото: Достатнє, вчасне та правильне поливання гарантує солодкий смак огірків

 

Як і чим підживити огірки

Для підживлення огірків знадобиться й те, й інше. 100 г дріжджів розчиняють у відрі води, залишають перебродити протягом 24 годин і поливають.
Дріжджі суттєво прискорюють ріст рослини, збільшують кількість квітів та зав'язі. Такий засіб корисний для огірків на всіх етапах вегетації.
Систематичні молочні підживлення також стимулюють ріст кущів. Незбиране молоко розводять теплою водою в пропорції 1:2. Поливають також під корінь — від появи перших листочків (раз на два тижні).

Увага!

Поливають розчином дріжджів і молока тільки під корінь!

 

Як правильно збирати огірки

Якщо вважаєте, що отримаєте більше «огіркової маси», вирощуючи огірки максимальних розмірів, то ви дуже помиляєтеся. Рослини будуть продуктивнішими, коли збирати дрібні плоди, у яких ще не почало формуватися насіння.
Спершу їх слід збирати через три дні, а в період масового врожаю — через два. 

Важливо!

Не залишайте на гудині нетоварні, пошкоджені чи перерослі огірки (навіть поодинокі), бо це призведе до зменшення кількості нових жіночих квіток, а отже, і до втрати врожаю.

 

Які огірки збирають на продаж

Останній етап перед продажем огірків - сортування

⌂ Фото: Останній етап перед продажем огірків — сортування

Якщо вирощуєте огірки-корнішони й маєте намір продати врожай переробному підприємству, запам'ятайте «потрібні» розміри плодів: пікулі — 3-5 см, корнішони: перша група — 5,1-7,0 см, друга група — 7,1-9,0 см, зеленці — 9,1-12,0 см. Для пікулів і корнішонів відношення довжини до ширини має бути не менше 2,5:1, оптимальне — 3:1.

 

Купити насіння найкращих сортів огірків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ніжинські огірки — світовий шедевр смаку (журнал СонцеСад №4/2021)
Смак ніжинських огірків — свіжий, соковитий та хрумкий — став золотим стандартом. Надія Птуха, наукова співробітниця поділилася із «СонцеСадом» секретами вирощування сорту Ніжинський місцевий
Огірки рядочками! Консервуємо бочками! (журнал СонцеСад №4/2021)
Дмитро Брицов, агроном за покликанням, точно знає, як сіяти огірки, щоб вони добре сходили, і доглядати рослини, аби щедро плодоносили
Огірковий повноцвіт (журнал СонцеСад №4/2021)
Якщо ваші огірки квітнуть, а не зав’язують плодів, то це, звичайно, має гарний вигляд, але чи задля краси ви сіяли їх? Розкриваємо секрети високої врожайності огірків
Чому жовтіють огірки
Які причини пожовтіння листя, пагонів, що призводить до загибелі рослин і як з ними боротись
Хвороби огірків
Хвороби вороги огірків. Як захисти огірки від ворогів
Огірки під плівкою
Технологія вирощування огірків у плівковій теплиці
Китайські огірки на вашому городі (журнал СонцеСад №4/2020)
Вирощування китайських огірків
Огірки — зелені красені вашого городу
Рекомендації по вирощуванню та доглядом за огірками
Коли сіяти огірки
Як краще вирощувати огірки, щоб мати надранню продукцію

Рекомендовані товари!