Озима картопля. Збирайте урожай у квітні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.10.2020

 ⌂ Молода картопля 

3ібрати перший урожай картоплі у квітні - неймовірно? Ні, можливо, якщо підготуватися у жовтні. Уявіть собі, як зрадіють ваші рідні чи гості, коли ви подасте на стіл власноруч вирощену молоду картопельку, та з кропчиком, та з шкварочками! І це тоді, коли її ще навіть у продажу немає.  
   Як посадити озиму картоплю? Як посадити озиму картоплю, «СонцеСаду» розповіла Софія Лященко завідувач відділу виробництва, зберігання і переробки Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук.

 ⌂ Софія Лященко завідувач відділу виробництва, зберігання і переробки Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук.

— Кожен метод вирощування має право на життя. Там, де невеликі снігові покриви й ґрунт глибоко промерзає, озима картопля може вимерзнути. Але для південних районів цей спосіб цілком придатний.
  Підготовка ділянки. Потрібно восени підготувати ділянку (нову, щоб забезпечити чергування культур). Ідеальні попередники для картоплі - цибуля, часник, гірчиця, ріпак. Після пасльонових її садити не варто, оскільки вони мають спільні хвороби та шкідників. Коли переорюємо ділянку, вносимо добрива, бажано - органічні або мульчу (листя, солому, перегній). Висаджувати таку картоплю потрібно (залежно від погодних умов, клімату, зони) приблизно наприкінці жовтня — на початку листопада. Щоб бульби не встигли прорости та вимерзнути.
  Температура. Середня температура ґрунту має бути не нижчою +10-12°С. Борозни треба робити завглибшки від 12 до 20 см. Якщо буде менше 12 см, бульби можуть вимерзнути. Якщо більше 20-ти - внаслідок дуже великого тиску ґрунту вони можуть не прорости. Висаджені бульби загортаємо, вкриваємо грядку шаром мульчі завтовшки 25-35 см (листя, солома, ботвиння). Навесні таку мульчу знімати не треба. За зиму вона перегниває, перепріває, набагато зменшується її об'єм, тож шар стоншується до 5-8 см. Картопля досить швидко крізь нього проростає, а рештки мульчі слугують добривом.
  Догляд. Коли «зимова» картопля проросте, вона потребує такого самого догляду, як і літня. Чи треба висаджувати більше бульб, ніж зазвичай, у разі можливого вимерзання певної частини? - Щодо цього е кілька рекомендацій. Деякі радять просто вибирати більші бульби, бо вони витриваліші та стійкіші до морозів, і садити по одній у лунку. А дехто рекомендує брати бульби насіннєвого розміру й висаджувати по дві. Головне - не різати насіннєвий матеріал, який висаджуєте під зиму. Різані бульби більш схильні до ураження хворобами.
  Які сорти картоплі для цього найкраще використовувати й коли можна сподіватися на молоду картоплю на своєму столі? - Для підзимового висаджування також рекомендовано використовувати ранні та середньоранні сорти.
  Врожай. Очікувати на врожай можна в різні періоди — залежно від сорту, але, безперечно, це буде супер рання молода картопля (у теплих регіонах — вже наприкінці березня — на початку квітня). Ранні сорти можуть дати врожай уже через 50-60 днів після сходів, середньоранні — через 70-80днів, середньостиглі — через 80- 90днів. Отже, ні хвороби, ні колорадські жуки до картоплі не дістануться - матимете супер екологічний урожай!

Наталка Польовик

Відео «Королева Анна. Картопля з королівським характером». Розповідає Ігор Завадський, директор компанії-виробника картоплі «Солана Україна»:


ПІДПИШІТЬСЯ на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!

Купити насіннєву картоплю можна тут

Читати ще:
Картопля на карантин
Чим вигідна Вигода?
Вирощуємо ранню картоплю

LinkedIn
WhatsApp
Telegram