Один із перспективних напрямків у світовій селекції картоплі— створення сортів з різнобарвною шкіркою і м’якоттю бульб.
✔ Українські селекціонери теж вивели прекрасні сорти картоплі з синьою, фіолетовою і червоною м’якоттю. За основу взяли дикорослі і культивовані перуанські та відібрані для схрещування українські сорти.
✔ Інтерес до цих кольорових сортів не випадковий, адже їх вживання сприяє поліпшенню здоров’я людини. Така картопля не є ліками, але вона являє собою відмінну, профілактику багатьох хвороб.
її головний секрет в пониженому вмісті крохмалю і в підвищеному (по відношенню до звичайних сортів картоплі) вмісті антиоксидантів — антоціанів і каротиноїдів. Причому, чим більш насичене забарвлення мають бульби, тим вище в них вміст антиоксидантів. їхня кількість майже така сама як в чорниці і гранатах. Антиоксиданти «допомагають» захистити білки і ДНК від шкідливої дії вільних радикалів.
✔ Ці сорти картоплі теж можуть бути джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, мінеральних речовини, калію, заліза, цинку і фенольних сполук.
✔ При їх вживанні можна запобігти таким захворюванням, як рак, хвороби серця, які пов’язані з атеросклерозом. Ці сорти мають більш низькі рівні акриламіду, ймовірного канцерогенну, який утворюється при смаженні або запіканні картоплі.
✔ Враховуючи стан охорони здоров’я в Україні — ці сорти можуть суттєво допомогти нам в збільшенні тривалості життя.
✔ Кольорова картопля ідеально підходить для варіння і приготування на пару, для смаження і запікання. Висадіть на ділянці ці кольорові, прекрасні сорти — здивуйте та оздоровте свою сім’ю і близьких.
Кольорова картопля більш вимоглива. Для таких сортів ґрунт має бути родючим і повітропроникним — від цього залежить врожайність бульб. Варто пам’ятати, що кольорова картопля не є прихильниками високих температур і недостатньої вологи.
За 30–40 днів до посадки кольорової картоплі варто підготувати насіннєвий матеріал. Для цього здорові бульби середнього розміру з розвиненими вічками кладуть у ящик в два шари і там пророщують. Перед цим посадковий матеріал півгодини витримують у розчині борної кислоти (1 г на 10 л води). Це допоможе уникнути появі грибкових уражень під час вегетації.
Рекомендовані товари!