Кольорова картопля

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.11.2021

Один із перспективних напрямків у світовій селекції картоплі— створення сортів з різнобарвною шкіркою і м’якоттю бульб.

Українські селекціонери теж вивели прекрасні сорти картоплі з синьою, фіолетовою і червоною м’якоттю. За основу взяли дикорослі і культивовані перуанські та відібрані для схрещування українські сорти.

Інтерес до цих кольорових сортів не випадковий, адже їх вживання сприяє поліпшенню здоров’я людини. Така картопля не є ліками, але вона являє собою відмінну, профілактику багатьох хвороб.

її головний секрет в пониженому вмісті крохмалю і в підвищеному (по відношенню до звичайних сортів картоплі) вмісті антиоксидантів — антоціанів і каротиноїдів. Причому, чим більш насичене забарвлення мають бульби, тим вище в них вміст антиоксидантів. їхня кількість майже така сама як в чорниці і гранатах. Антиоксиданти «допомагають» захистити білки і ДНК від шкідливої дії вільних радикалів.

Ці сорти картоплі теж можуть бути джерелом вітаміну С, фолієвої кислоти, мінеральних речовини, калію, заліза, цинку і фенольних сполук.

При їх вживанні можна запобігти таким захворюванням, як рак, хвороби серця, які пов’язані з атеросклерозом. Ці сорти мають більш низькі рівні акриламіду, ймовірного канцерогенну, який утворюється при смаженні або запіканні картоплі.

Враховуючи стан охорони здоров’я в Україні — ці сорти можуть суттєво допомогти нам в збільшенні тривалості життя.

Кольорова картопля ідеально підходить для варіння і приготування на пару, для смаження і запікання. Висадіть на ділянці ці кольорові, прекрасні сорти — здивуйте та оздоровте свою сім’ю і близьких.

 

Поради для вирощування

Кольорова картопля більш вимоглива. Для таких сортів ґрунт має бути родючим і повітропроникним — від цього залежить врожайність бульб. Варто пам’ятати, що кольорова картопля не є прихильниками високих температур і недостатньої вологи.

За 30–40 днів до посадки кольорової картоплі варто підготувати насіннєвий матеріал. Для цього здорові бульби середнього розміру з розвиненими вічками кладуть у ящик в два шари і там пророщують. Перед цим посадковий матеріал півгодини витримують у розчині борної кислоти (1 г на 10 л води). Це допоможе уникнути появі грибкових уражень під час вегетації.

 

Купити картоплю найкращих сортів на насіння

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як виростити ранню картоплю: особливості посадки, догляду та підживлення
Навіщо вирощувати ранню картоплю, коли можна споживати бульби зі сховища? Проте бульби під час зберігання втрачає вологу, крохмаль, а більшість вітамінів розкладається, нагадують експерти «СонцеСаду» (СС. 2/2022)
Найкращі сорти картоплі
Ніна Костишина з містечка Любара на Житомирщині вирощує на городі близько сотні сортів картоплі. Які ж сорти найкращі?
Як підготувати ґрунт восени під картоплю
Що треба робити після збирання картоплі, аби наступного року її вродило ще більше? Про це — наша розмова з Григорієм Богачем, завідувачем лабораторії ТОВ «БІО ЦЕНТР».
Нова технологія садіння картоплі
Подружжя фермерів із півдня України садить картоплю для власного споживання та на продаж, тоді як перший урожай на цих територіях починають збирати
Основні хвороби картоплі при зберіганні
Про найпоширеніших шкідників та хвороб, які погрожують суттєвим пошкодження та навіть знищенням всього запасу картоплі в процесі зберігання
Що робити з урожаєм картоплі
Цьогорічний урожай картоплі зібрано. А як правильно зберіга­ти картоплю в зимовий період? І від чого залежить якість збереження? Поради фахівця
Використання картоплі в харчуванні та лікуванні
Справжні картопляні ласуни — жителі пoстрaдянських крaїн, зoкремa українці. Про користь картоплі в харчуванні
Полив картоплі
Для отримання швидких і рівномірних сходів треба садити бульби у вологу землю або зрошувати після висадження. Правила поливу
Все про вирощування картоплі: від вибору кольору до хитрощів зберігання
Від вибору кольору до хитрощів зберігання – все, що треба знати про картоплю
Які міндобрива вносити під картоплю
Мінеральні добрива: коли і в якій кількості вносити під картоплю

Рекомендовані товари!