Ожина від корінчика до ягідки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.09.2021

Здавна ожину вважали найкращими лі­ками проти шкірних недуг: подрібнені свіжі листки та їхні відвари прикладали до лишаїв, екзем, виразок і гнійних ран.

Сушені плоди та листки ожини ма­ють інсуліноподібну дію, з цією метою їх використовує народна медицина. Настій: дві столові ложки листків на дві склянки окропу, настоювати протягом 30 хв., процідити та пити по півсклянки чотири рази на день перед споживан­ням їжі як цукрознижувальний та сечо­гінний засіб.

Сучасні дієтологи також стверджу­ють, що свіжа ожина — цінний десерт для хворих на цукровий діабет, оскіль­ки вуглеводів має небагато, а цукри здебільшого представлені фруктозою.

Для профілактики захворювань до­давайте листків ожини до чаю, узварів. Не забувайте й про смачне варення з цих ягід, з нього взимку можна готувати цінні десертні напої, узвари.

Свіжа ожина: узвари, киселі та варен­ня з неї корисні при розладах кишечнику, мають сечогінну та жовчогінну дію.

Для нормалізації менструального циклу (при схильності до кровотеч) приготуйте такий засіб: дві столові ложки свіжих листків ожини залити 400 мл окропу, настоювати кілька го­дин, процідити, вживати теплим по 100 мл двічі-тричі надень.

Плоди та сік із ягід ожини добре вта­мовують спрагу і слугують чудовим про­тигарячковим засобом. Треба залити дві столові ложки сушених чи свіжих плодів ожини склянкою окропу, настоювати протягом 15–20 хв. і пити по кілька сто­лових ложок (дітям — по одній!) якнай­частіше, бажано щогодини.

У народній медицині відвар із лист­ків ожини застосовували як потогінний, а коріння — як сечогінний засіб. Свіжі ягоди і чай із них використовували як заспокійливий і загально зміцнюваль­ний засіб для жінок у період клімаксу. Також радили їсти ягоди і при запаль­них процесах у суглобах, циститах, при­кладали потовчену кашку до ран, аби швидше загоювалися.

Нині вчені виявили в ягодах ожини велику кількість біофлавоноїдів, які ді­ють на організм як антиоксиданти.

Увага! Оскільки ягоди ожини містять багато дрібних кісточок, при захворю­ваннях шлунка та тонко­го кишечнику краще вживати свіжий сік ягід. Будьте обережні й при підвищеній кислотності шлункового соку (особли­во якщо сорти ожини кислі).

 

Купити саджанці ожини

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Корисна і смачна ожина: як обрати сорти для кожної з областей України, посадка та догляд
Яна Терещенко, науковець Інституту садівництва НААН України: Які сорти ожини найкращі, як правильно садити та доглядати за ягодою
Ожина. Правильна агротехніка — запорука високого врожаю
Правильно підібрана ді­лянка під ожину спри­ятиме легшому догляду за цією рослиною, а також — дозволить виро­щувати смачну ягоду, яка ще й до того принесе ко­ристь, та, при бажанні, може стати стабільним, додатковим прибут­ком
В ожині корисна фруктоза
Хворим на ЦД радять вживати фруктозовмісні продукти. Такими є ягоди ожини
Сестра малини — ожина
Ця ягідна культура має безліч переваг!
Ожина, кров титанів
Цілющі властивості ожини
Безколючкова красуня — садова ожина
Як правильно посадити садову ожину. Особливості різних сортів
Ожина. Врожай залежить від догляду
Від чого залежить врожай ожини розповідає Ольга Лушпиган
Ожина замість ліків
Лікувальні властивості ожини

Рекомендовані товари!