Ожина замість ліків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.10.2020

⌂ Ягоди ожини дуже корисні 

Ожина — унікальна ягода. Ці плоди ароматні та смачні, їх споживають свіжими і сушеними. Це чудова сировина для приготування настоянок, безалкогольних вин, кондитерських виробів. А ще вони містять багато корисних речовин (органічні кислоти, пектинові та дубильні речовини, флавоноїди, вітаміни С, В1, В2, Е, РР, каротиноїди, солі натрію, калію, кальцію, марганцю, фосфору, заліза, міді, антоціані), які перетворюють ці ласощі на безпечні й ефективні ліки проти різних недуг.


⌂ Ожинове вареня

  Наприклад, плоди і сік ожини чудово втамовують спрагу в спеку і водночас є ефективним жарознижувальним засобом. До того ж, цілющі властивості мають не лише ягоди, а й листки та корені рослини (листки збирають переважно під час цвітіння рослини, а корені — восени). Плоди і листки ожини здавна застосовують як вітамінний і загально зміцнювальний засіб, при запальних хворобах органів дихання, хронічних колітах, млявій перистальтиці кишечника у людей похилого віку, як засіб, що тамує печію. Настій свіжих плодів. 2 столові ложки на 200 мл окропу, настоюють 15-20 хв., проціджують. Вживають по 2-3 склянки через 1-2 години як потогінний засіб при застуді. Крім того, ягоди ожини корисні хворим на цукровий діабет. У народній медицині свіжі ягоди і чай із них радили жінкам як заспокійливе в період клімаксу (при безсонні, припливах, неврастенії тощо), а також при запальних процесах у суглобах, циститах, пієлітах. Для лікування розладів шлунку візьміть 4 ст. л. сушених ягід на 500 мл окропу, настоюйте 4 години і вживайте по 100 мл 5- 6 разів на день. Настій листків. 2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують. Вживають по 1/2 склянки 4 рази на день до споживання їжі. Цей засіб виявляє противірусну активність, допомагає при цукровому діабеті, кашлі, нервових розладах, гастриті, холециститі, рясних менструаціях.


⌂ Чай з листків ожини смачний і корисний  

Як антибактеріальний засіб при катарах кишечника вживають напар листків ожини та квіток нагідок лікарських (2:1). Настій молодих верхівок ожини (без листя) також використовують для лікування виразкового коліту. Зовнішньо такий настій (для полоскань і промивань) використовують для лікування гінгівітів, афтозних уражень ротової порожнини, хвороб горла, екземи, виразок при варикозній хворобі та гнійних ранах. Відвар коренів. 1 ст. л. сировини на склянку води, кип'ятити 10 хв., настояти 1 год., процідити та вживати по півсклянки 3 рази до споживання їжі при алергічних захворюваннях, як сечогінний засіб, при цукровому діабеті, а також при проносах.


Тетяна Гарник, професор фітотерапевт

Купити сорти ожини можна тут

Читати ще:
Ожина. Секрети щедрого врожаю
Найщедріша ягода — ожина!
Лікувальні властивості яблука

LinkedIn
WhatsApp
Telegram