Сестра малини — ожина

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.07.2021

Автор: Олександр Ярещенко, Інститут садівництва НААН України

Ожина — ще одна перспективна ягідна культура, яка досі незаслужено залишається малопоширеною, нішевою культурою в Україні. А даремно, бо в ожини — безліч переваг.

 Щедрий врожай. По-перше, немає жодної ягідної культури, яка вже на 2-3 рік після садіння приносила б настільки щедрий врожай з одного квадратного метра. Окремі сорти дають з одного куща більше 10-12 кг ягід, при тому що при правильному формуванні кущ займає всього 2,5 погонних метри плоскої шпалери.

Дуже смачно!   Більшість культурних сортів ожини дають ягоди, смакові якості яких не поступаються малині. Нестигла ягода ожини кисла, далі вона стає кисло-солодкою, потім солодкою, з неповторним десертним ароматом. Особливо приємними цікавими ароматами з різними смаковими відтінками відзначаються сорти ожини, які мають складне генетичне походження і, насправді, є малино-ожиновими гібридами. Маса ягід більшості сортів ожини — 5–12 г, у окремих може досягати 15–18 г, тоді як, наприклад, поширені сорти малини формують ягоди масою 4–8 г.

Чиста ягідка. Кущі ожини не потребують хімічних обробок, а ягода завжди чиста — шкідників практично немає, грибними хворобами може уражуватись тільки при вкрай несприятливих погодних умовах.

Зручно! Кущі комерційних сортів ожини (якщо не пошкоджувати кореневу систему) не дають кореневої порослі, тільки пагони заміщення.

Цілюща сила. У цієї рослини цілюще все, починаючи з ягоди й листя і закінчуючи корінням. Спектр захворювань, для лікування яких вона використовується, надзвичайно широкий.

Ягода-мандрівниця. Ожина транспортабельна. Плодоложе, з яким вона відривається, не дозволяє їй зминатися (це не стосується перезрілих ягід!). Ягоди деяких сортів зберігаються в звичайному холодильнику до 5 днів.

Зима — не біда. Сучасні сорти ожини суттєво відрізняються   своєю зимостійкістю. Деякі з них витримують до -27 °С і навіть -30 °С без укриття, у той час, як інші підмерзають навіть при невеликих мінусових температурах.

Засуха безсила. Кущі ожини мають глибоку, потужну кореневу систему, що проникає на глибину до півтора метра, завдяки чому рослина має високу посухостійкість, незрівнянно вищу за малину. Завдяки цьому промислові плантації ожини закладають навіть у спекотних, посушливих регіонах, хоча для отримання високих врожаїв   зрошення обов’язкове. Сильна коренева система також забезпечує величезний потенціал рослини, що проявляється   неймовірною врожайністю окремих сортів.

Купити саджанці ожини тут

 

Читати ще:

Ожина. Секрети щедрого врожаю

Вирощування ягід: сім правил успіху

Жимолость – чудо-ягода з небаченою врожайністю!

Як з одного куща отримати 1000 гривень?

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram