В ожині корисна фруктоза

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.08.2021

На відміну від глюкози, яка спри­чиняє різке підвищення цукру в крові, фруктоза розщеплюється легше і повільніше. Тому хворим на ЦД радять вживати фруктозовмісні продукти. Такими є ягоди ожини. Вони мають не лише неперевершений смак, а й багаті на цінні складові — містять фруктозу, корисні кислоти (яблучну, винну, саліцилову), пектинові та дубильні речовини, флавоноїди, вітаміни С, В1, В2, Е, РР, каротиноїди, мінеральні солі (калію, натрію, кальцію, фосфору, заліза, міді) та велику кількість антоціанів — антиоксидан­тів, які дуже лікувальні для нашого організму. Вчені довели, що садові сорти ожини за лікувальними властивостями не поступаються ожині лісовій, а «домашні» ягоди навіть містять більше антоціанів.

А її листя має речовини, які діють подібно до інсуліну. Цукрознижу­вальний ефект має суміш листя та квітів ожини — столова ложка си­ровини на склянку окропу, насто­яти 30 хв., процідити, пити як чай, можна з медом (чайна ложка). Але зауважте, що це має бути дуже солодкий на смак мед. Хворі, навпа­ки, обирають несолодкі сорти ме­ду, вважаючи, що там мало цукру. Насправді ж глюкоза, яка проти­показана при ЦД, якраз менш солодка, ніж фруктоза, яка майже удвічі солодша за цукор.

Відвар із коріння. 1 ст. л. си­ровини на склянку води, кип'ятити 10 хв., настояти 1 год., процідити та пити по півсклянки 3 рази до їди при алергічних захворюваннях та цукровому діабеті, пухлинах.

При діабетичному пародон­тозі. 1 ст. л. сухих спорошкованих плодів заливають склянкою окро­пу, настоюють 30 хв. під кришкою. Вживають за два прийоми до їди. Особливо корисно при недокрів'ї, авітамінозі, капіляропатіях.

Лікувальна суміш. Листя ожи­ни змішати з листям чорниці та травою собачої кропиви в однакових частинах. 1 ст. л. суміші на склянку окропу, настояти півгоди­ни та пити по 1/4 склянки рази на день. Рекомендують хворим на ЦД, що супроводжується гіперто­нією.

Сунична аптека

✔ Листя суниці також знижує рівень цукру у крові. Сировину заготовляють в період цвітіння — листя зрізають ножи­цями (без черешків), сушать при температурі, не вищій, ніж +45 °С.

✔ З лікувальною метою можна використо­вувати і ягоди, свіжий сік із них або настій із сушених плодів (2 ст. л. на 1 склянку окропу, настояти 30 хв.), пити по 1/2 склянки 3–4 рази на добу.

✔ 20 г листя залити 200 мл окропу, кип'ятити під кришкою 5 хв., настояти 2 год., процідити, пити по 1/3 склянки З рази на день до їди.

✔ Столову ложку суміші листя і сушених плодів заварити в склянці окропу, кип'ятити, пити як чай по склянці 3 рази на день.

Протипоказами до такого лікування може бути печінкова колька, а також гастрит із підвищеною кислотністю й алергія на суниці.

 

Купити саджанці ожини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Сестра малини — ожина
Ця ягідна культура має безліч переваг!
Ожина, кров титанів
Цілющі властивості ожини
Безколючкова красуня — садова ожина
Як правильно посадити садову ожину. Особливості різних сортів

Рекомендовані товари!