Ця культура корисна від кори до плодів. Фітотерапевтка Тетяна Гарник розповіла про цілющі властивості бурштинової ягоди здоров’я
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
⌂ Фото: Тетяна Гарник
А ви знали, що у вашому саду ростуть домашні ліки? З амінокислот, яких налічується 21, одне дерево обліпихи має аж 18! Споживаючи на день до 50 грамів обліпихи, сповільните процес старіння шкіри, подолаєте напруженість і покращите сон. У ягодах у 200 разів більше вітаміну С, ніж у яблуках. Він необхідний для зміцнення імунітету. Восени, коли вечори холодні, вас зігріє чай з обліпихи, який розвеселить, поліпшить травлення і допоможе розслабитися.
Ягоди та насіння зміцнять організм. Відвар із листя додасть волоссю блиску. Кора містить серотонін, який має протипухлинну дію. Олія вилікує шкірні хвороби. Дерево декоративне, вирощувати його дуже легко.
Цікавинка
Ще стародавні греки ставили на ноги своїх хворих коней, годуючи їх пагонами з листям обліпихи. У тибетських манускриптах також згадано про цілющість цієї рослини.
У плодах є вітаміни В1, В2, В6, В9, РР, Р, флавоноїди, вільні амінокислоти, холін, дубильні речовини, провітамін А – каротин, мікроелементи: кальцій, калій, серотонін. Листя та кора багаті на вітаміни С, В1, В2, В6, В9, РР. Насіння містить жирні кислоти й жиророзчинні вітаміни.
⌂ Фото: Плоди обліпихи мають цілющу силу
Сік обліпихи з медом вживають, коли докучає кашель.
⌂ Фото: Чай з обліпихи – джерело вітамінів
✔ Для лікування горла. Закип’ятіть дві столові ложки вершкового масла та меду, охолодіть, додайте два жовтки яєць, три столові ложки соку з ягід обліпихи. Перемішайте та вживайте чайну ложку щогодини або через півтори.
✔ Проти кашлю. Перемішайте дві столові ложки меду та жменьку плодів й споживайте щогодини по столовій ложці.
✔ Вітамінний десерт. Десять плодів волоських горіхів подрібнюємо, дві склянки ягід обліпихи перетираємо. Усе перемішуємо, додаємо півсклянки меду та насолоджуємось цілющими ласощами!
✔ Тонізувальний коктейль. Перетрітьтри столові ложки плодів обліпихи, додаючи чайну ложку лимонного соку та дві чайні ложки меду, залийте склянкою окропу.Настоюйте впродовж пів години та пийте за бажанням.
✔ Чудодійний чай. П’ять висушених листочків обліпихи заливаємо склянкою окропу та через п’ять хвилин насичуємось ароматним напоєм щастя!
✔ Женіть перевтому. Вичавіть сік зі 500 г ягід обліпихи та пийте по дві столові ложки що дві години.
✔ Позбудьтеся токсинів. Дві столові ложки меду, три склянки ягід обліпихи, пів склянки настою з листочків м’яти та склянку води збовтайте та смакуйте на здоров’я!
✔ Забудьте про гіпертонію і проблеми із жовчним міхуром. Вживайте сік обліпихи: з розрахунку на кілограм маси тіла – грам лікувальної смакоти. Цей напій також покращить склад крові.
Відео: Про користь обліпихи, про омолоджувальну обрізку та плодоношення
Розповідає Володимир Меженський, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктором сільськогосподарських наук
З ягід вичавлюємо сік, ставимо в прохолодне місце та використовуємо для інших корисних цілей. Вичавки з кісточками підсушуємо в духовці при температурі 100°С, подрібнюємо, висипаємо в скляну або емальовану посудину та додаємо таку саму кількість рафінованої соняшникової, кукурудзяної чи оливкової олії, закручуємо кришкою. Настоюємо від двох до п’яти днів у темному місці. Двічі або й більше разів на день перемішуємо.
Такий процес екстракції можна проводити ще двічі, заливаючи вичавки свіжою олійкою. Потім фасуємо в красиві скляночки, герметично закорковуємо та зберігаємо в теплому місці. Через місяць чарівна олійка готова.
⌂ Фото: Смаколики з обліпихи ще й дуже корисні
✔ Варення з обліпихи
Кілограм ягід обліпихи заливаємо цукровим сиропом (1,5 кг) та ставимо в прохолодне місце на три або чотири години. Через друшляк відділяємо ягоди від сиропу, який доводимо до кипіння й охолоджуємо. Додаємо ягоди та знову доводимо до кипіння на слабкому вогні.
✔ Мус з обліпихи
Дві склянки плодів обліпихи перетираємо та заливаємо двома склянками води, кип’ятимо, проціджуємо, додаємо обліпихового соку, розчину желатину й склянку цукру. Збиваємо, поки утвориться пінка, розливаємо в скляночки та ставимо охолодитися.
✔ Кисіль з обліпихи
Дві склянки води доводимо до кипіння, додаємо дві столові ложки крохмалю, заздалегідь розведеного в холодній воді, склянку соку з ягід обліпихи та столову ложку цукру. Усе перемішуємо, суміш охолоджуємо й пригощаємо смакотою, прикрашаючи збитими вершками.
✔ Желе з обліпихи
Склянку яблучного соку змішуємо із двома склянками соку з плодів обліпихи, додаємо три столові ложки цукру. Кип’ятимо масу, додаємо розчину желатину, розливаємо в піали та ставимо в холодильник.
Насолоджуйтесь смакотою, радійте здоров’ю та життю!
Рекомендовані товари!