Обліпиха: посадка, догляд та корисні властивості чудодійної сонячної ягоди

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
02.02.2022

Обліпиха: опис культури та її особливості

Обліпиха дозріває в другій половині липня–серпні. Плодоносить щорічно і рясно. Ця рослина невисока, з рідкою розгалуженою кро­ною, вона морозостійка та світлолюбна. Вступає в плодоношення обліпиха вже на 2–3 рік після посадки. Її колючість дуже слабка.

Про успішний досвід вирощування обліпихи та її корисні властивості слухайте в нашому аудіоінтерв’ю з експертом Сергієм Новосадом:

Плоди обліпихи овально-циліндричні, мають приємний кисло-солодкий смак і аромат. Має плодоніжку 4–5 мм, що має неабияке значення при збиранні ягід. Плоди дуже великі, середня маса 100 ягід складає 90 г. Середній врожай з куща — 11 кг, максимальний — до 23 кг.

Плоди обліпихи

⌂ Фото: Плоди обліпихи

 

Коли і як висаджувати саджанці обліпихи

Найкращий період для посадки обліпихи — рання весна до розпускання бруньок, хоча сад­жанці, які вирощувались в контей­нерах, можна садити в будь-який час. Садити обліпиху потрібно на сонячно­му місці з відстанню між росли­нами 2–3 м.

Слід звернути увагу на те, що чоловіча рослина значно вища за жіночу, тому її садять таким чином, щоб вона не затінювала жіночу рослину.

Висаджують саджанець обліпихи вертикально, на тому рівні, як він ріс в контейнері, або заглиблюючи на 2–3 см. Корені в цієї рослини слаборозгалужені і довгі, але при посадці їх краще не вкорочувати, а розкласти горизон­тально.

Відео: Про безколючкову обліпиху сорту Либідь розповідає експерт В'ячеслав Францішко

 

Важливо!

Для нормального запилення і зав'язування плодів бажано на чотири–п'ять жіночих рослин посадити один–два чоловічих.

 

Догляд за обліпихою

Коренева система обліпихи поверхнева, тому при вирощуванні під рослинами ґрунту не перекопують та не спушують, а залишають ґрунт задерненим з періодичним скошуванням трави.

Цікавою і важливою особливістю кореневої системи є те, що вона має бульбочкові утворення, що виконують азото-фіксуючу функцію.

⌂ Фото: Біля куща обліпихи ґрунт не перекопують та не спушують

Зверніть увагу!

Часто кореневі бульбочки приймають за ракові утворення і обрізають або спалюють саджанці, чого не потрібно робити.

 

Обліпиха: корисні властивості та застосування у декорі

Обліпиха цінується і як декоративна культура

⌂ Фото: Обліпиха цінується і як декоративна культура

Завдяки незвичній кроні, срібному кольору листків, яскравому забарвленню плодів обліпиха цінується і як декоративна культура.

За кількістю і якістю корисних для людини речовин обліпиха не має собі рівних. Вона займає одне з найперших місць за вмістом вітамінів С, В1, В2, В6, Е, Р, провітаміну А-каротину.

Плоди обліпихи містять багато мікроеле­ментів, калій, кальцій, серотонін та ін. Здавна вважали, що плоди лікують хвороби серця та крові, очищають легені від гною і розріджують кров. Обліпихову олію здавна використовують для лікування виразок, обмороження, ран які погано загоюються, опіків (зокрема після курсу рентгенотерапії).

Рецепт чудодійної обліпихової олії від Наталі Земної

Олія обліпихи готується не складно

⌂ Фото: Олія обліпихи готується нескладно

Ягоди миють, вичавлюють із них сік і ставлять його на 2— 3 доби у холодне місце. Після відстоювання на поверхню обліпихового соку спливає олія, її треба акуратно зіб­рати ложкою, розлити в чисті сухі пляшечки. У вичавках (кістяночках) багато жирної олії. Щоб вилучити її, вичавки треба подрібнити і масу залити соняшниковою, але краще оливковою олією.

На 100 г вичавок потрібен один літр олії. Цю суміш у герметично закритому скляному посуді ставлять у тепле місце і настоюють. За місяць ліки готові.

Далі олію проціджують, а залишки втретє вичавлюють під пресом. Все після проціджування і вичавлювання змішують і відстоюють протягом тижня прохолодному місці.

!!!ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: обліпиха протипоказана хворим на холецистит, шлунково— кишкові недуги, хвороби підшлункової залози.

 

Купити саджанці обліпихи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Обліпиха. Хоч до рани прикладай
Широкий спектр лікувальних засобів з обліпихи. Рецепти приготування смакоти з цієї ягоди
Обліпиха: секрети блискучого здоров'я
Особливості вирощування та догляду за ягодою, яка дарує здоров'я
Від коріння до насіння в обліпихи лікувальне все
Споживання плодів обліпихи запобігає виникненню багатьох хвороб і успішно лікує їх, якщо вже біда трапилася. Втім, цінні властивості мають не тільки ягоди. Що саме можна використовувати і як приготувати цілющі засоби?
Обліпиховий сік — крапельки здоров'я
Обліпиха — ягідка скромна, але містить так багато цінних речовин, що її вважають гігантом оздоровлення
Посадиш обліпиху — матимеш втіху
"Обліпиха має рости біля кожного будинку" — запевняє Сергій Новосад
Як створити комфорт для обліпихи
В’ячеслав Францішко, фахівець НААН України: Обліпиха — невибаглива «пані», тому доглядати за нею — неклопітна справа. Однак деякі її особливості потрібно враховувати.

Рекомендовані товари!