Обліпиха. Хоч до рани прикладай

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.10.2021

Обліпихова олія — відомий засіб для лікування виразок у шлунку, кишечнику, на ті­лі. Рани від компресів з обліпиховаю олією загоюються швидко й ефективно. Але це — не єдине достоїн­ство обліпихи.

М'якуш її плодів містить цінні жирні кислоти, фосфоліпіди, каро­тиноїди, вітаміни В1, В2, В6, В9, РР, Р, холін, серотонін, флавоноїди, вільні амінокислоти, дубильні речовини. У листі та корі виявлено алкалоїди, вітаміни С, В1, В2,В6, В9, РР, у насінні — жирні ки­слоти і набір жиророзчинних віта­мінів.

Плоди та листя — цінні нако­пичувачі цинку та марганцю. Про обліпиху як лікарську рослину зна­ли здавна. Стародавні греки дода­вали листя та пагони обліпихи до корму для хворих коней. Тварини швидко одужували, а їхня шерсть починала блистіти. Саме ця ліку­вальна властивість обліпихи виз­начила латинську назву рослини — у перекладі «кінь блискучий». Лі­карі того часу використовували плоди, сік, кору та листя обліпихи для лікування багатьох хвороб. Зокрема, у Китаї та Тибеті обліпи­хою лікували не лише виразки, а й шкірні захворювання, хвороби суглобів, ревматизм, подагру. Ни­ні спектр лікувальних препаратів з обліпихи розширився.

Увага! Свіжі плоди та сік з обліпихи не можна використо­вувати при гіперацидному гас­триті та виразковій хворобі шлунка, хворим із сечокам’я­ною хворобою (уратні камені).

Обліпиха дводомна рослина. Запилюється вітром, тому в саду обов’язково потрібно садити жі­ночі та чоловічі екземпляри. Якщо чоловіча рослина знаходиться в межах 5–10 м від жіночих, то цьо­го цілком достатньо для гарного запилення.

Відео: Про користь обліпихи, про омолоджувальну обрізку та плодоношення 

Розповідає Володимир Меженський, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктором сільськогосподарських наук

 

Обліпихова смакота

Сік з обліпихи

1 кг плодів залити 2 склянками холод­ної кип’яченої води, перемішати, ви­чавити сік, розлити в банки, зберігати в темному прохолодному місці.

Желе

2 склянки соку з обліпихи змішати із 1 склянкою яблучного соку та 3 ст. л. цукру, прокип’ятити, залити розчином желатину, розлити.

Мус

2 склянки ягід протерти через решето, залити 2 склянками води, закип’ятити, процідити, додати 1 склянку цукру, додати розчин желатину і сік з облі­пихи, збити до утворення піни, розли­ти, поставити в холодне місце.

Варення

1 кг обліпихи пересипати 2 кг цукру, пропустити через м’ясорубку, а потім через сито, розлити у скляні банки, накрити кришками.

Кисіль

У киплячу воду (2 склянки) додати 1 ст. л. цукру, крохмаль (2 ст. л.), розведений холодною водою, та 1 склянку соку з обліпихи, перемішати, охолодити, подавати зі збитими вершками.

 

Автор: Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

 

Купити саджанці обліпихи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Обліпиха: секрети блискучого здоров'я
Особливості вирощування та догляду за ягодою, яка дарує здоров'я
Від коріння до насіння в обліпихи лікувальне все
Споживання плодів обліпихи запобігає виникненню багатьох хвороб і успішно лікує їх, якщо вже біда трапилася. Втім, цінні властивості мають не тільки ягоди. Що саме можна використовувати і як приготувати цілющі засоби?
Обліпиховий сік — крапельки здоров'я
Обліпиха — ягідка скромна, але містить так багато цінних речовин, що її вважають гігантом оздоровлення
Вирощування обліпихи в Україні
"Обліпиха має рости біля кожного будинку" — запевняє Сергій Новосад
Як створити комфорт для обліпихи
В’ячеслав Францішко, фахівець НААН України: Обліпиха — невибаглива «пані», тому доглядати за нею — неклопітна справа. Однак деякі її особливості потрібно враховувати.

Рекомендовані товари!