Обліпихова олія — відомий засіб для лікування виразок у шлунку, кишечнику, на тілі. Рани від компресів з обліпиховаю олією загоюються швидко й ефективно. Але це — не єдине достоїнство обліпихи.
✔ М'якуш її плодів містить цінні жирні кислоти, фосфоліпіди, каротиноїди, вітаміни В1, В2, В6, В9, РР, Р, холін, серотонін, флавоноїди, вільні амінокислоти, дубильні речовини. У листі та корі виявлено алкалоїди, вітаміни С, В1, В2,В6, В9, РР, у насінні — жирні кислоти і набір жиророзчинних вітамінів.
✔ Плоди та листя — цінні накопичувачі цинку та марганцю. Про обліпиху як лікарську рослину знали здавна. Стародавні греки додавали листя та пагони обліпихи до корму для хворих коней. Тварини швидко одужували, а їхня шерсть починала блистіти. Саме ця лікувальна властивість обліпихи визначила латинську назву рослини — у перекладі «кінь блискучий». Лікарі того часу використовували плоди, сік, кору та листя обліпихи для лікування багатьох хвороб. Зокрема, у Китаї та Тибеті обліпихою лікували не лише виразки, а й шкірні захворювання, хвороби суглобів, ревматизм, подагру. Нині спектр лікувальних препаратів з обліпихи розширився.
Увага! Свіжі плоди та сік з обліпихи не можна використовувати при гіперацидному гастриті та виразковій хворобі шлунка, хворим із сечокам’яною хворобою (уратні камені).
Обліпиха дводомна рослина. Запилюється вітром, тому в саду обов’язково потрібно садити жіночі та чоловічі екземпляри. Якщо чоловіча рослина знаходиться в межах 5–10 м від жіночих, то цього цілком достатньо для гарного запилення.
Відео: Про користь обліпихи, про омолоджувальну обрізку та плодоношення
Розповідає Володимир Меженський, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктором сільськогосподарських наук
1 кг плодів залити 2 склянками холодної кип’яченої води, перемішати, вичавити сік, розлити в банки, зберігати в темному прохолодному місці.
2 склянки соку з обліпихи змішати із 1 склянкою яблучного соку та 3 ст. л. цукру, прокип’ятити, залити розчином желатину, розлити.
2 склянки ягід протерти через решето, залити 2 склянками води, закип’ятити, процідити, додати 1 склянку цукру, додати розчин желатину і сік з обліпихи, збити до утворення піни, розлити, поставити в холодне місце.
1 кг обліпихи пересипати 2 кг цукру, пропустити через м’ясорубку, а потім через сито, розлити у скляні банки, накрити кришками.
У киплячу воду (2 склянки) додати 1 ст. л. цукру, крохмаль (2 ст. л.), розведений холодною водою, та 1 склянку соку з обліпихи, перемішати, охолодити, подавати зі збитими вершками.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Обліпиха чол. Андрос (ОКН-2604)
У наявності
Саджанець Обліпиха чол. Андрос (ІОБ-17)
У наявності
Саджанець Обліпиха Либідь (жіноча) (ОКН-625(2-4л))