Від коріння до насіння в обліпихи лікувальне все

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.09.2021

Обліпиха — ягода, яку цінують не всі гурмани. Однак в усьому світі її вважають чи не головною ягодою здоров’я. Адже споживання плодів обліпихи запобігає виникненню багатьох хвороб і успішно лікує їх, якщо вже біда трапилася. Втім, обліпиха - унікальна рослина, бо цінні властивості мають не тільки ягоди. Що саме можна використовувати і як приготувати цілющі засоби?

 

Молоді листочки дарують здоров’я

Коли на кущі обліпихи з’явилися молоді листочки, їх можна використати для оздоров­лення організму, оскільки містять алкалоїди, вітаміни С (не менше ніж у плодах чорної смородини), В1, В2, В6, В9, РР.

 

Якщо є зайві гілочки

Навесні можна використати їх як ліки, оскільки кора обліпихи має приблизно такуж дію, як і листки.

 

Ягідки-рятівниці

 

Сила маленької насінинки

У насінні ягід обліпихи багато жирних кислот та жиророзчинних вітамінів.

УВАГА! Свіжі плоди та сік обліпихи не можна використовувати при гіпер­ацидних гастритах та виразковій хво­робі шлунка, хворим із сечокам’яною хворобою (уратні камені).

 

Обліпихова олія творить дива

Найкраще використовувати олію, виго­товлену промисловим способом. Але можна приготувати її і вдома, наприклад, за таким рецептом. Вичавити із ягід сік. Вичавки (три склянки) залити оливковою чи іншою росли­нною олією (1,5 л), настоювати протягом семи днів. Потім процідити й залити нею свіжі вичавки. Знову настоювати тиждень.

 

Корисні смаколики

Цікавим є той факт, що вітамін С у ягодах обліпихи поєднується з іншими елементами таким чином, що менше руйнується внаслідок переробки. Тому варення, желе, киселі, повид­ло та інші смаколики з обліпихи є не тільки смачними, а й напрочуд корисними, особливо для людей літнього віку.

 

Автор: Тетяна Гарник, професор, фітотерапевт

 

Купити саджанці обліпихи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Обліпиховий сік — крапельки здоров'я
Обліпиха — ягідка скромна, але містить так багато цінних речовин, що її вважають гігантом оздоровлення
Посадиш обліпиху — матимеш втіху
"Обліпиха має рости біля кожного будинку" — запевняє Сергій Новосад
Як створити комфорт для обліпихи
В’ячеслав Францішко, фахівець НААН України: Обліпиха — невибаглива «пані», тому доглядати за нею — неклопітна справа. Однак деякі її особливості потрібно враховувати.

Рекомендовані товари!