Вільних органічних кислот у малині — хоч відбавляй.
Тому вона має сечогінну, жовчогінну, потогінну властивості, сприяє зміцненню стінок кровоносних судин і оздоровленню кишечнику.
✔ У сушеній малині саліцилової кислоти майже в 20 разів більше, ніж у свіжій, а потогінні властивості вона зберігає до двох років! Чай із сушених плодів малини діє так, як таблетка аспірину: дві–три склянки настою знизять температуру, позбавлять ломоти в тілі й очистять організм від токсинів.
⌂ Р-вітамінних танінів більше не в самій ягоді, а в листках малини
✔ Р-вітамінних танінів більше не в самій ягоді, а в листках малини. Недарма ж травники рекомендували лікувати деякі хвороби кишечнику з проносами настоєм із листків, вживаючи його три–чотири рази на день по півсклянки.
✔ Хворим на екзему радять вживати свіжі плоди малини впродовж усього малинового сезону.
✔ Для тих, хто мав інфаркт чи інсульт, народна медицина радить використовувати малиновий сезон для відновлення організму. Адже у плодах малини виявлено речовину, яка запобігає відкладенню холестерину на стінках судин і розвитку атеросклерозу.
✔ Свіжі ягоди малини та сік із них у помірній кількості корисні діабетикам, оскільки вони позитивно впливають на рівень цукру в крові. Та при подагрі та запальних процесах у нирках вживання малини слід обмежити.
✔ У малині міститься багато аскорбінової кислоти, яка зберігається в ягодах, навіть якщо їх варити. Деякі фітотерапевти стверджують, що варена малина має більшу лікувальну силу, ніж свіжі ягоди, принаймні при застудних захворюваннях.
✔ Ще одна важлива й рідкісна властивість ягід малини — здатність виводити з організму радіонукліди, солі важких металів та жовчні кислоти.
✔ Малинові гілочки з бруньками допоможуть нормалізувати менструальний цикл у жінок, корисні при запальних хворобах жіночих статевих органів, а також при застуді. Такий чай (замість звичайного) — насолода і ліки.
⌂ Корисний чай не тільки з ягід малини, а й з верхівок пагонів малини
✔ Корисний чай можна приготувати з верхівок пагонів малини, зірваних після збирання врожаю чи й узимку. Цей напій (після настоювання) набагато насиченіший за кольором та ароматніший, ніж чай із листків малини, зібраних на початку сезону.
Увага! У разі подагри, нефриту, загострення гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки малину краще не вживати. Ягоди малини маніть чимало грубих харчових волокон, тому при «чутливому» шлунково-кишковому тракті краще пити сік із цих ягід.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Малина Маравілла (Малинове дерево) (ІМЛ-43)
У наявності
Саджанець Ремонтантна малина Геракл (ІМЛ-29)