Гранат — цінна субтропічна плодова культура, схожа за біологічними особливостями на інжир. Вдало вирощувати гранат можна майже на всій території України. «СонцеСад» знає регіональні особливості вирощування цієї культури.
Для доброї культивації субтропічних рослин треба дещо змінити технологію вирощування, враховуючи особливості помірного клімату, насамперед холодніші зими, ніж у субтропіках.
Про особливості посадки та зимівлю граната слухайте в нашому аудіозаписі:
⌂ Фото: Сорт граната Гюлоша рожева адаптована для вирощування в Україні
✔ Необхідно викопати ямку розміром приблизно 35*35*35 см. Одну стінку зробити похилу, щоб зручно було висаджувати саджанець під кутом. Якщо ґрунт бідний, то можна покласти в яму 1–2 лопати перегною та добре перемішати з землею.
✔ Саджанець краще висаджувати під нахилом, заглиблюючи стовбур та нижню частину гілок на 10–20 см. Корінь розправляють, засипають яму ґрунтом та після цього добре поливають.
⌂ Фото: У яму саджанець граната поміщають під нахилом
⌂ Фото: Засипаємо яму ґрунтом
⌂ Фото: Обов'язково поливаємо саджанець граната
✔ Садити гранати треба на сонячному місці, захищеному від вітру. Найкраще підходять ділянки біля дому, паркана з південного або південно-західного боку.
Відео: Як правильно посадити гранат
Формуйте гранат як кущ і на зиму пригинайте гілки до землі, а зверху накрийте утеплювачем, товщина якого залежить від регіону вирощування та якості: на Півдні України менша, ніж на Півночі.
Варто знати!
Цвіте гранат дуже рясно і довго — з травня до початку осені. Квіти граната неймовірно гарні: великі та червоні. Однак тільки кожна п'ята квітка жіноча, і може сформувати плід.
⌂ Фото: Чимало садівників вирощують гранат тільки заради квітів
Для теплоізоляції можна використовувати різні матеріали: очеретяні мати, мішки з тирсою, пінопласт, кукурудзяні чи соняшникові стебла тощо. Зверху рекомендують покласти шифер, фанеру або накрити плівкою.
Якщо зверху не використовуєте гідроізоляції, то не застосовуйте як утеплювач матеріали, які намокають і довго не висихають, зокрема опале листя.
Варто знати!
Найважче у вирощуванні граната — це укриття на зиму. Досвідчені господарі рекомендують висаджувати гранати у траншею. Там рослину буде набагато зручніше вберегти під час зими.
Хоча невкриті кущі пошкоджуються при зниженні температури до -15°C, укривайте рослину тоді, коли настануть приморозки — приблизно -5°C. Навесні розкривайте за теплішої погоди. Якщо ж вдарять сильні приморозки — варто знову вкрити гранат.
✔ Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Гранат Ак-Дона (ОКН-2220(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Гранат Хіджас (ІГТ-8)