Кожен, хто хоч раз милувався розкішними квітами магнолії та насолоджувався їхнім неперевершеним ароматом, хотів би, щоб ця фантастична краса продовжувалась якнайдовше. На жаль, через три тижні — місяць ця казка закінчується і повториться лише через рік.
Однак ви можете цю красу «законсервувати» та насолоджуватись нею протягом всього року. Ця стаття для тих дорослих, хто любить казки перетворювати в прекрасну реальність. Для цього варто знати, що квіти магнолії мають не тільки декоративні, але і їстівні властивості.
У традиціях східних народів квіти магнолій вживають не одне тисячоліття, як в кулінарії, так і в медичних цілях. Європейці набагато пізніше відкрили для себе чудові смакові властивості пелюсток квітів магнолії. Першими почали маринувати квіти магнолії великоквіткової англійці, помітивши, що її пелюстки мають сильний аромат гвоздики та імбиру та використовувати як приправу до супів та інших гарячих страв.
Крім цього, їх споживають свіжими в салатах як приправу для надання пікантного гострого смаку, смажать у фритюрі в клярі для темпури, готують варення (дещо нагадує варення з троянд), роблять ароматний сироп для коктейлів та десертів, додають сушеними в чай (для надання вишуканого тонкого аромату або з лікувальною метою).
Найкраще смакують пелюстки бутонів та квітів, що починають розпускатися. Пелюстки різних сортів магнолій відрізняються за смаком та ароматом. Так що варто скуштувати кілька пелюсток перш ніж почати їх збирати для заготівлі.
Наразі час поділитися з нашими читачами кількома рецептами приготування пелюсток магнолій — ці незвичні страви стануть улюбленими у вашій родині. Ви не скуштуєте ні в якому ресторані України цю смакоту!
⌂ Фото: Пелюстки квітів магнолій — не тільки красиво, а й смачно
Для цього рецепту потрібно:
Процес приготування:
Видаліть всі приквітки навколо бутонів, у розкритих квіток обірвіть пелюстки, вимийте і висушіть квіти.
Простерилізуйте банку та помістіть у неї промиті бутони чи пелюстки. Окремі пелюстки варто скрутити в бутони для кращого їх занурення в маринад.
Нагрійте оцет, цукор та сіль до кипіння та варіть на повільному вогні протягом п'яти хвилин.
Вилийте гарячий розчин на пелюстки так, щоб вони повністю були занурені в маринад. Закатайте кришку і переверніть банку.
Коли банка охолоне до кімнатної температури, поставте її в холодильник.
Мариновані пелюстки магнолії використовують замість маринованого імбиру в салатах та як доповнення до м'яса та риби.
Після використання пелюсток можна насичений ароматом квітів оцет красивого рожевого кольору вжити для приготування інших страв.
Слухайте наш подкаст про особливості магнолій
Для приготування потрібно:
Процес приготування:
У каструлю з холодною водою додають цукор та доводять до кипіння на повільному вогні. Сироп охолоджують до 30-35 градусів та висипають пелюстки магнолії. Залишають настоюватися протягом доби, проціджують та розливають у стерилізовані банки.
Смакує як доповнення до десертів, морозива, коктейлів.
Сушені квіти магнолії додають для ароматизації при заварюванні будь-якого сорту чаю. Напій набуває приємного гіркуватого смаку з ванільним та лимонним відтінком, але це залежить від сорту рослини. Може бути плодово-цитрусовий: від яблука до лайму. Подрібнені в порошок сушені пелюстки магнолії використовують замість сушеного імбиру.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Ольга Сергієнко
⌂ Фото: Роб Гулд (Rob Gould) з Англії поділився випадковим відкриттям — як чудово смакує тістечко брауні, загорнуте у свіжозірвану пелюстку магнолії
⌂ Фото: Маленький син Роба Гулда також поділяє його захоплення цікавим поєднанням смаків
⌂ Фото: Смачні млинці з яблуком та пелюстком магнолії
«СонцеСад» також скуштував вперше пелюстки магнолії, додавши пелюстку до млинців із яблуками. Можемо сказати, що це додало особливого смаку, тож радимо спробувати!
Відео: «СонцеСад» показує, як правильно обривати пелюстки для приготування сиропів, маринування та консервування
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Магнолія лілієцвітна Nigra (ОКН-598)
У наявності
Саджанець Магнолія суланжа Galaxy (ОКН-3008(2-4л))
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Susan (ОКН-183(2-4л))
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Джордж Генрі Керн (ОКН-728(2-4л))
У наявності
Саджанець гібридна Магнолія Betty (ОКН-182(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Genie (ОКН-2991)
У наявності
Саджанець Магнолія зірчаста Роял Стар (ОКН-184(2-4л))
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Хевен Сцент (ОКН-2801)
У наявності
Саджанець Магнолія Лебнера Leonard Messel (ОКН-185(2-4л))