В’ялені помідори по-рівненськи (журнал СонцеСад №4/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.12.2021

⌂ Пані Жанна

Поблизу Рівного Жанна Сорокіна та її родина мають невеличку городню ділянку, на якій вирощують різні культури. Люблять домашнє, зауважує господиня, і усміхається: для коханого чоловіка, діток та онуків виростити й приготувати незвичну страву — велике задоволення. Поступово, рецепт за рецептом, Жанна підбирає і способи консервації, змінюючи їх або удосконалюючи відповідно до смаків своєї родини. У її записничку є страви різних народів — господині ж цікаво спробувати, як ті самі продукти готують в інших країнах! Іноді, як зауважує Жанна, отримує неочікуваний результат. Саме завдяки експериментам у її арсеналі з’явився і рецепт в’ялених помідорів, які дуже полюбляють італійці.

— Як приємно, перебуваючи поблизу Рівного, відчути Італію на смак, особливо в цей непростий ковідний період, коли нашу мобільність дуже обмежено! — радіє Жанна Сорокіна. — В’ялені помідори — чудова добавка до борщу, різних салатів, бутербродів. Інколи навіть можу покласти скибочку помідорчика на хліб і насолоджуватися його смаком, наповнюючись теплом, вкладеним у цей продукт.

Діляночка поблизу дому невеличка, тож не завжди Жанні Сорокіній удається готувати в’ялені помідори з вирощених на городі плодів — їх частенько з’їдають свіжими. Але це не проблема! У сусідів, на ринку повсякчас можна придбати гарненькі м’ясисті «сливочки», які дуже добрі для в’ялення.

⌂ Смакота та й годі! Пальчики оближеш, як кажуть!

— Найперше помідорчики мию, обсушую, ріжу на четвертинки, виймаю серединку із зернятками, — ділиться рецептом господиня. — Я десь читала, що можна в’ялити помідори із серединками, але це набагато довше. Мені більше подобаються скибочки без зернят.

Підготувавши помідори, підсолюю їх і на пів годинки залишаю на друшляку, щоб стекли. Деко електросушарки застеляю пергаментом. Готові четвертинки щільно викладаю на нього шкіркою донизу, знову підсолюю. Вмикаю сушарку й на 12 годин ставлю деко всередину. Постійно стежу за в’яленими помідорами. За потреби регулюю температуру, щоб овочі не підгоріли. Можна підсушувати їх у духовці, розігрівши піч до +50°С. Так, напевно, буде набагато довше, але дверцята духовки прочиніть, щоб виходила зайва волога.

В’ялені помідори я викладаю у стерилізовані півлітрові баночки, перекладаю шарами з нарізаним пластинами часничком, кладу гіркий перець, додаю сушеної селери та петрушки. Але можете приправити тими спеціями, які найбільше смакують родині. Кип’ячу соняшникову олію, на мою думку, дуже ароматну. Обережно, щоб не тріснула баночка, заливаю гарячою олією приправлені помідори. Закручую кришкою. Зазвичай споживаємо такі помідорчики через кілька тижнів чи місяців. Я люблю, щоб вони просочилися ароматами приправ.

Смакота та й годі! Пальчики оближеш, як кажуть!

Для приготування в’ялених помідорів у домашніх умовах беремо: 1 кг помідорів («сливка»), 2 зубчики часнику, 1 гіркий перець, 200— 300 мл олії, сухі трави і спеції (петрушка, селера або розмарин, орегано, базилік, чебрець, кухонна сіль).

 

Зміст статей журналу СонцеСад 4/2021

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як маринувати цибулю
Рецепти маринування цибулі та цибулевих кілець у клярі
Овочеві ідеї від Тетяни Сус (журнал СонцеСад №4/2020)
Поради квашення та маринування овочів
Консервуємо виноград
Рецепти виноградного соку

Рекомендовані товари!