Консервуємо виноград

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.10.2020

⌂  Ізюминка святкового столу

ВИНОГРАД МАРИНОВАНИЙ
1 кг Винограду.
Для маринаду:
на 2 склянки води  - 1 ч. ложка солі, 1 склянка цукру, 1 склянка оцту.
Великі кисті стиглого, але твердого винограду промити, укласти в банки. В окремому посуді перемішати всі інгредієнти для маринаду, потім його потрібно прокип'ятити і охолодити. Після цього банки з виноградом залити охолодженим маринадом. Кожну банку необхідно покрити пергаментним папером, зав'язати і зберігати в холодному місці. Таким способом можна маринувати і сливи.

⌂  Консервований виноград з гірчицею

ВИНОГРАД КОНСЕРВОВАНИЙ
Столові сорти винограду (на обсяг посуду для консервування)
листя хрону і Вишні, 5% -ний порошок гірчиці (для обвалювання винограду).
Для заливки: на 1 відро кип'яченої води - по 1 склянці солі і цукру.
Дно емальованої каструлі покрити листям хрону і вишні, опустити в посуд гумовий шланг. Виноград, попередньо промитий під струменем води і викладений на піднос або велике блюдо (щоб стекла вода), обваляти в порошку гірчиці і укласти шарами на дно каструлі. Між шарами покласти листя вишні. Верхній шар знову покрити листям хрону і вишні.

Підготовлену заливку влити через шланг, вставивши в нього лійку, щоб вода піднімалася знизу, не змиваючи гірчицю. Накрити виноград тарілкою і залишити на 7-10 днів. Виноград готовий, якщо він став бурштинового кольору і набув специфічного кисло-солодкий присмак. Закручувати його в банки немає необхідності: завдяки гірчиці він не зіпсується і не запліснявіє. Якщо замість каструлі користуватися пляшкою з великим горлом, то її слід обернути темної папером: виноград не любить світла.

⌂  Надзвичайно смачний компот з винограду

КОМПОТ З ВИНОГРАДУ
На літрову банку:
2-3 грона винограду.
Для сиропу: на 1 л води - 250 г цукру (такої кількості сиропу вистачить на 6 літрових банок).
Цілі грона винограду добре промити в декількох водах, укласти в банки, злегка струшуючи. Залити попередньо приготовленим киплячим сиропом. Накрити банки гарячими кришками і поставити на стерилізацію. Простерилізувати 15 хвилин.

Господині на замітку При гарячому розливі рекомендується використовувати двох- і трилітрові банки, оскільки при цьому краще забезпечується потрібний режим прогрівання. Якщо ж використані менші ємності, то їх після заповнення продуктом треба піддати пастеризації: півлітрові - 7 хвилин, літрові - 15 хвилин.

Рецепти з книги «Домашнє консервування»

Читайте ще:
Печені яблука у мікрохвильовці
Тушковані баклажани, як гриби
Виноградні смаколики від Нелли Кулiковської

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram