Ріпчаста цибуля… У дитинстві я б скривився, почувши такі слова. Але якось, спробувавши мариновану цибулю в кафе швидкого приготування у Фінляндії, одразу ж закохався в цей овоч, який мав пряний із кислинкою смак. Відтоді перепробував безліч різних способів маринування цибулі. Декількома з них поділюся з вами. Отже, як правильно маринувати цибулю?
Мариновану цибулю можна використати для приготування різних салатів, вона надає їм пікантного смаку.
Нарізати 4 цибулини півкільцями і помістити в глибоку скляну посудину, заздалегідь обшпаривши їх окропом (щоб не гірчили). До 1 літра холодної кип’яченої води додаємо 4 столові ложки дев’ятипроцентного оцту, 1 чайну ложку солі й 1 столову ложку цукрового піску. Залити приготовану цибулю маринадом і поставити в холодне місце на 2 години. Додавати до смаку в салат.
2–3 цибулини нарізати півкільцями. Залити їх теплою кип’яченою водою, додати дев’ятипроцентну оцтову кислоту (з розрахунку 1 столова ложка оцту на півлітра води), цукор, сіль, чорний мелений перець. Ретельно перемішувати й охолоджувати протягом півгодини. Оцет можна замінити соком одного лимона, а також додати зелень.
1 кг ріпчастої цибулі нарізати кільцями, обшпарити окропом і викласти в скляну банку. Невеликий буряк порізати на шматочки і вкласти в банку. Розбавити винний оцет із водою (у співвідношенні 1:1), поперчити і посолити. Залити цибулю і буряк маринадом. Настоювати в холодному місці 24 години. Подавати як гарнір до м’яса.
Продукти: 3–5 середніх цибулин (краще вибирати або невеликі, або середні головки, уникаючи великих); 2–3 яйця (кількість залежить від рецепта кляру та інших факторів); близько двох столових ложок борошна; 1 столова ложка води; 0,5 чайної ложки соняшникової олії в кляр + для смаження; сіль, перець, спеції.
Готуємо так:
1. Чистимо цибулю, нарізаємо її кільцями завтовшки близько 0,5–0,7 мм. Роз’єднуємо на окремі кільця. Утворені кільця можна трохи посолити.
2. Готуємо кляр. Для цього, розбивши яйця, виливаємо їх у досить глибоку і широку тарілку, додаємо борошно, воду й соняшникову олію. Ретельно перемішуємо до консистенції рідкої сметани.
3. Далі вмочуємо колечка в кляр і відразу кладемо в заздалегідь розігріту олію у сковороді. Олії має бути досить — близько 1 см.
4.Обсмажуємо до золотистої скоринки й викладаємо на паперовий рушник, щоб позбутися зайвої олії.
На стіл можна подавати колечка із зеленню, лимоном, соусом, овочами та ін.
Варіант 1. Найкраща закуска до пива — майонезно-часниковий або сметанно-часниковий соус. Для його приготування слід вичавити часник у нежирний майонез або середню за густотою сметану, додати за бажанням зелень і спеції.
Варіант 2. Кисло-солодкий соус додасть ще кращого смаку і цибулевим кільцям, і пиву. Для його приготування треба дуже дрібно нарізати цибулю, часник і трохи імбиру, обсмажити протягом кількох хвилин у розігрітій олії на сковороді.
У каструльці змішати дві столові ложки соєвого соусу і сухого білого вина, одну столову ложку яблучного оцту, півсклянки фруктового соку, трохи кетчупу і коричневого цукру. Додаємо до суміші овочі й доводимо до кипіння. Окремо розчиняємо столову ложку крохмалю у воді і вливаємо повільно в каструлю, помішуючи. Трохи проварюємо соус і проціджуємо (за бажанням). Деякі інгредієнти можна забрати або замінити.
Рекомендовані товари!
У наявності
Цибуля ріпчаста Любчик за 1 г (ЕЦБ-10)
18грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Ялтинська за 1 г (ЕЦБ-25)
16грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Шанхай за 0,25 г (ЕЦБ-37)
10грн.
У наявності
Цибуля ріпчата (чорнушка) Луганська (ЕЦБ-20)
10грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Кенді F1 за 0,25 г (ЕЦБ-47)
18грн.