Оригінальний рецепт соління ніжинських огірків (журнал СонцеСад №4/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.12.2021

⌂ Плоди, пiдготовленi до засолювання

Один із розроблених і запатентованих на дослідній станції «Маяк» ІОБ НААН способів соління ніжинських огірків передбачає кілька етапів.

Найперше засолюють у скляній тарі місткістю від 1 до 3 л. Активна ферментація плодів відбувається за температури +18–24 оС протягом 72 годин до накопичення у розсолі кислоти, що титрується, 0,3–0,4%. Потім розсіл зливають в емальований посуд, доводять до кипіння, відразу заливають ним банки з огірками й закупорюють металевими кришками (без надрізання гумової прокладки в кришці). Зберігають за температури від 0 до +20оС.

⌂ Початок ферментації солоних огірків

Для соління використовують рецептуру з насичено-пряних компонентів (композиція прянощів — з розрахунку на 10 кг плодів огірка): подрібнена зелена маса кропу городнього у фазі технічної стиглості — 400 г; очищений і подрібнений (як локшина) або кільцями (завширшки 0,5 см) соковитий корінь хріну — 60 г; подрібнені плоди перцю гіркого свіжого у фазі технічної стиглості — 30 г; часник очищений та подрібнений — 30 г; подрібнена зелена маса полину естрагону — 50 г; подрібнена зелена маса васильків справжніх у фазі початку — масового цвітіння — 50 г; подрібнена зелена маса чабру садового у фазі початку — масового цвітіння — 50 г; подрібнене свіже листя смородини — 50 г; подрібнене свіже листя дуба — 50 г; подрібнена зелена маса материнки звичайної у фазі початку — масового цвітіння — 80 г; подрібнена зелена маса чебрецю повзучого у фазі початку — масового цвітіння — 100 г; подрібнена зелена маса монарди дудчастої у фазі початку — масового цвітіння — 50 г; подрібнена зелена маса гісопу лікарського у фазі початку — масового цвітіння — 50 г.

⌂ Дегустацію неймовірно смачних огірків проводить дослідна станція «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН

Але якщо не маєте такого набору — експериментуйте, сміливо зменшуйте сортимент або, навпаки, додавайте прянощів, які вирощуєте й використовуєте на кухні. Наприклад, ми розробили чудові рецепти з такими травами, як змієголовник молдавський, м’ята перцева або дикоросла рослина — деревій звичайний. Їх додаємо з розрахунку 50 г на 10 кг плодів.

 

Розповів ексклюзив для СонцеСад Олександр Позняк, молодший науковий співробітник ДС «Маяк»

 

Зміст статей журналу СонцеСад 4/2021

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Амарантові булочки
Амарантові булочки
Як приготувати амарантові булочки, неймовірно смачні, ароматні та корисні
Як маринувати цибулю
Як маринувати цибулю
Рецепти маринування цибулі та цибулевих кілець у клярі
Овочеві ідеї від Тетяни Сус (журнал СонцеСад №4/2020)
Овочеві ідеї від Тетяни Сус (журнал СонцеСад №4/2020)
Поради квашення та маринування овочів
Страви з гарбуза
Страви з гарбуза
Гарбуз потрібно готувати так, аби він приносив максимум користі. Українських науковці напрацювали низку рецептів корисних страв з гарбуза, які мають потужну оздоровчу дію.

Рекомендовані товари!

Огірок Коник горбунок F1 за 10 нас.

У наявності

Огірок Коник горбунок F1 за 10 нас. (ЕОГ-254)

24грн.
Огірок Кураж F1 за 0,25 г

У наявності

Огірок Кураж F1 за 0,25 г (ЕОГ-132)

36грн.
Огірок Польот Бабочки F1 за 1 г

У наявності

Огірок Польот Бабочки F1 за 1 г (ЕОГ-302)

10грн.