«СонцеСад» поспілкувався з досвідченими садівниками та городниками, агрономами провідних господарств України, дослідив історію селекції та саме для вас визначив топ-10 найстійкіших до хвороб огірків.
Першість посідають голандські гібриди, які були створені саме для отримання високих врожаїв із відмінним товарним виглядом. Це завжди лідери продажу!
Існує чимало сортів із підвищеною стійкістю до хвороб, але не так багато, які стійкі одночасно до всіх хвороб. Одними з таких щасливчиків є гібриди: Амур та Аякс.
Ці легендарні сорти є і жаро- і холодостійкими, мають регенераційну здатність і прекрасний імунітет. Якщо грибки і розвиваються, то вони не вражають ці сорти. Суперстійкі до борошнистої роси і периноспорозу - основних хвороб огірків.
Друге місце заслужено розділяють такі гібриди як Кібрія та Наташа, оскільки ці сорти у відкритому ґрунті, як і Амур та Аякс, мають ті самі особливості, однак в теплиці можуть вражатися кореневими гнилями.
Третє місце посідає Артист – суперврожайний, стійкий до борошнистой роси та різних плямистостей, незважаючи на те, що може страждати від високої температури і дефіциту вологи, має регенеративну здатність – швидко відновлюється після екстремально стресових умов вирощування.
Четверте місце дісталось одночасно аж трьом сортам: Кріспіна, Аристократ і Бетіна. Ці сорти надзвичайно стійкі до посухи та всіх грибкових захворювань, які можуть розвиватися внаслідок неї. Але при надзвичайно вологій погоді можуть злегка вражатися хворобами, але не варто хвилюватися, це лише скоротить термін плодоношення, але ніяким чином не вплине на якість плодів.
Далі впевнено крокує сортовий огірок Чонгшенг із історично закладеною хворобостійкістю. Він зростає у важких умовах китайської провінції Юньнань. Цей регіон вирізняється екстремальними кліматичним особливостями (там панують то холод, то спека). Ці різкі перепади температур сприяють розвитку грибкових захворювань, тому цей сорт адаптувався і має тепер природню стійкість.
Закриває десятку лідерів Фенікс із менш зворушливим «народженням», яке припало на 1985 рік – період мутації борошнистої роси – основної хвороби, яка знищувала майже всі врожаї навколо. Завдяки невтомній праці селеціонерів вдалось створити суперстійкий до хвороб огірок – так виник Фенікс. Саме з цього сорту вивели більшість стійких гібридів, але вони і досі його не обійшли. Перевагою Фенікса є ативний ріст і середньопізній термін плодоношення, тому його розвиток не так сильно співпадає з апогеєм основних хвороб.
Рекомендовані товари!