З давніх давен люди використовували цей овоч, в основному, як лікарську рослину, а вже пізніше як овочеву. Вживали в їжу лише листки, бо коренеплід був несмачний. Багато часу пройшло з тих пір, аж поки отримали буряк із червоним коренеплодом, який має ніжний соковитий м ’якуш.
Нині буряк столовий— найпоширеніша і найбільш вживана овочева культура, яка має багатий хімічний склад поживних речовин. Його широко використовують у народній медицині для профілактики та лікування різних захворювань.
✔ Сік буряка виявляє спазмолітичну, діуретичну і протисклеротичну дію. Він стимулює шлункову секрецію і перистальтику кишечника, затримує розвиток мікроорганізмів у кишечнику, сприяє виведенню холестерину, підвищує міцність кровоносних капілярів, розслаблює спазми судин, виявляє протипухлинні властивості, регулює обмін речовин в організмі, позитивно впливає на функції статевих залоз, поліпшує зір. Відомі й протизапальні та ранозагоювальні властивості соку буряка столового.
✔ Вживання буряка є ефективним при спастичних колітах, атеросклерозі, тиреотоксикозі, аритміях, гіпертонічній хворобі, захворюваннях печінки, атонії кишечника, хронічних запорах.
✔ Сирий і квашений буряк — ефективний засіб при лікуванні цинги.
✔ Страви з буряка володіють лікувально-дієтичними властивостями, впливають на обмін речовин і кровотворення. Особливо корисно вживати буряк в салатах, борщі людям, які страждають ожирінням, захворюваннями печінки і нирок.
✔ Три столові ложки соку з сирого буряка і картоплі, що приймаються щодня, допомагають здолати неврози, депресивні стани і нервові розлади. Листя буряка знімає головні болі. Потріть в руках буряковий лист і прикладіть його на лоб — через п’ятнадцять хвилин головний біль відступить.
⌂ Фото: Сік буряка дуже корисний
✔ Буряк має протизапальну і ранозагоювальну властивості. Кашку з сирих коренеплодів рекомендують прикладати до пухлин і виразок для їх розм’якшення, а також використовувати для зняття зубного болю. Буряк також вважається відмінним засобом від цинги.
✔ У народній медицині буряк використовували для підвищення рівня гемоглобіну в крові у поєднанні з морквою та чорною редькою. З цих овочів відтискають сік (1:1:1) і зливають у темну пляшку. Обліплюють її тістом і ставлять у духовку або піч «упрівати». Після цього суміш треба пити по 1 столовій ложці тричі на день.
✔ Також червоний коренеплід містить багато йоду. А це — здоров’я щитоподібної залози — пам’ять, бадьорість, працездатність.
Увага!
Людям, які страждають на сечокам’яну хворобу та інші порушення обміну речовин (при різних захворюваннях нирок і сечового міхура), слід обмежити вживання буряка через вміст у ньому щавелевої кислоти.
Рекомендовані товари!
У наявності
Буряк Брюнетка за 2 г (ЕБР-52)
10грн.
У наявності
Буряк Гранатовий сік (ЕБР-53)
10грн.
У наявності
Буряк Шоколадниця за 2 г (ЕБР-54)
12грн.
У наявності
Буряк столовий Бебі Біт за 2 г (ЕБР-55)
24грн.
У наявності
Комплект буряка «Всесезонний вітамін» (АЦ-ЕБР-57)
50грн.
У наявності
Комплект буряка «Гігант-комплект» (АЦ-ЕБР-58)
180грн.
У наявності
Буряк столовий Чарівниця за 20 г (ЕБР-59В)
28грн.
У наявності
Буряк столовий Бона (ЕБР-16)
12грн.
У наявності
Буряк столовий Чудо Асгроу за 2 г (ЕБР-24)
14грн.
У наявності
Буряк столовий Ліберо за 10 г (ЕБР-66Б)
28грн.