Червоний буряк гарно зарекомендував себе в якості озимої культури. Посіяний на зиму коренеплід дає щедрий та якісний урожай. Озимий буряк не варто консервувати, або ж довго зберігати. А от для приготування літніх салатів, борщу, холодних супів та соків він якраз стане у нагоді.
Щоб озимий буряк мав глибокий насичений колір та гарні смакові якості, під посів треба обрати сонячне місце. Також не забуваємо про ґрунт — він не має бути кислим. При надлишковій кислотності, додаємо подрібнену крейду, вапно, або ж попіл під час перекопування ділянки. Попередниками на місці посіву озимого червоного буряка мають бути цибуля, солодкий перець, огірки, або ж картопля.
⌂ Фото: Під посів треба обрати сонячне місце, а ґрунт — не має бути кислим
Щоб мати гарний врожай озимого буряка, потрібно вибрати якісне насіння для посіву.
Також варто дотримуватись наступних правил:
✔ сіяти озимий буряк починають у кінці жовтня — на початку листопада, коли температура повітря знижується до 0Со, а ґрунту ‒ приблизно до -3-4Со;
✔ ґрунт під час посіву повинен бути сухий, не рекомендують виконувати таку роботу після дощу чи у мокрого снігу;
✔ для посіву буряка на зиму потрібно взяти вдвічі більше насіння, ніж для весни, тому що частина з нього може загинути у мерзлому ґрунті;
✔ вносимо на ділянку фосфорно-калійне добриво з розрахунку 10-15 г на 1 м2;
✔ борозна має бути глибиною 3-5 см, ширина міжряддя приблизно 40 см;
✔ перед тим, як висівати насіння буряка, перевіряють, чи немає вологи у рядках, після цього розміщують насінини на відстані 4-6 см одна від одної;
✔ ділянку накривають плівкою, або шаром тирси чи соломи;
✔ навесні, коли паростки червоного буряка зійдуть та окріпнуть, їх варто прорідити і залишити інтервал у 10-17 см, щоб у коренеплодів було достатньо місця для росту.
⌂ Фото: Паростки червоного буряка
Потрібно пам’ятати, що від недостатнього поливу коренеплоди можуть потріскатись, тому у засушливу погоду цей процес потрібно проводити регулярно. Коли буряк стане розміром з горіх, проводять першу підкормку. Також для профілактики хвороб та шкідників рослини обробляють розчином борної кислоти.
Відео Буряк Делікатесний
Першою ознакою дозрівання коренеплодів буряка є пожовтіле та в’яле листя. Збирають озимий буряк в кінці вересня, адже він боїться заморозків. Його підкопують, обрізають гичку і залишають в тіні, щоб підсохли зрізи. Потім озимий буряк переносять у холодне місце (підвал, погріб) з достатньою вентиляцією та помірним рівнем вологості.
Рекомендовані товари!
У наявності
Буряк столовий Мулатка (ЕБР-33)
10грн.
У наявності
Буряк столовий Мармеладка (ЕБР-42)
12грн.
У наявності
Буряк столовий Гопак за 3 г (ЕБР-22)
9грн.
У наявності
Буряк столовий Пабло F1 (ЕБР-43)
20грн.
У наявності
Буряк столовий Бича кров (ЕБР-46)
9грн.
У наявності
Буряк Водан F1 за 2 г (ЕБР-48В)
32грн.
У наявності
Буряк столовий Богема (ЕБР-45)
10грн.
У наявності
Буряк столовий Таунус F1 (ЕБР-44)
28грн.
У наявності
Буряк столовий Овочевий скарб за 20 г (ЕБР-47В)
36грн.