Підготовка картоплі до зберігання

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.09.2020

Перед закладанням картоплі в сховище необхідно вжити деяких запобіжних заходів для того, щоб урожай добре зберігся до весни. 

Утримання картоплі на карантині

— До весни без ушкоджень долежать лише здорові бульби, — нагадує головне правило зберігання картоплі Володимир Борисенко, технічний експерт з напряму «Овочі та картопля». — Зазвичай городники після того, як зібрали картоплю, відразу закладають її в підвали чи погреби, не дооцінюючи такий важливий етап як лікувальний період.

Проводять його, як правило, упродовж місяця. Урожай розміщують у  тимчасовому сховищі, куди не потраплять прямі сонячні промені. Це може бути й добре провітрювана ділянка під дахом. Бульби треба накрити полотняним простирадлом, щоб картопля і дихала, і не озеленилася. За час, так би мовити, картопляного карантину, всі хвороби, які перекочували з поля, обов’язково проявляться. Далі господар повинен ретельно перебрати бульби.


 ⌂ Фото: Насіннєву картоплю слід зберігати в окремому підготовленому приміщенні

— Коли триває вибраковка, ні в якому разі не можна бульби кидати, бо заново травмована шкірка — ворота для патогенів, — зауважує експерт.

 

Як правильно зберігати картоплю

Після закладання урожаю до постійного сховища основна справа господаря — відстежування температури й вологості. Насправді кожен сорт вимагає своєї температури та вологості з точністю до градуса й відсотка. Якщо сортів кілька або їхні вимоги невідомі, варто дотримуватися температури не більше 4 градусів, а вологості в межах 85-90%. Вологість вимірюється за допомогою гігрометру. Цей прибор для багатьох господарів залишається дивиною, а даремно, бо він є недорогий і його нескладно придбати.

Оптимальні температура й вологість надають можливості тримати картоплю в стані спокою до самої весни, як і закладене в цю рослину природою. Дотримуватися необхідних умов допомагає грамотно влаштована припливно-витяжна вентиляція, щоб рух повітря відбувався не лише біля душника, а й по кутах сховища.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Олена СУХОРУКОВА

Відео «Королева Анна. Картопля з королівським характером». Розповідає Ігор Завадський, директор компанії-виробника картоплі «Солана Україна»:




Придбати картоплю можна тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як посадити картоплю, щоб був щедрий врожай
Як посадити картоплю, щоб був щедрий врожай. Поради від Крутофіста Василя Васильовича, аматора органічного землеробства
Як підготувати садивний матеріал картоплі восени 2022 року
«Насіннєву картоплю бажано придбати восени», — вважає аматор органічного землеробства Крутофіст Василь Васильович
Посадив і забув до осені (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Володимир із села Романівка (Тернопільщина), також вирощує вже декілька років картоплю під соломою, але його метод дещо відрізняється
Саджаємо картоплю… під соломою (журнал «СонцеСад» 3/2022)
На Закарпатті неродючі чорноземи на городах, тому картопля зазвичай або не родила, або виростала дрібною. І ось у 1999 році сім’я Лендел вирішила піти напролом — посадити бульбу під соломою...
Як виростити ранню картоплю: особливості посадки, догляду та підживлення
Навіщо вирощувати ранню картоплю, коли можна споживати бульби зі сховища? Проте бульби під час зберігання втрачає вологу, крохмаль, а більшість вітамінів розкладається, нагадують експерти «СонцеСаду» (СС. 2/2022)
Як підготувати ґрунт восени під картоплю
Що треба робити після збирання картоплі, аби наступного року її вродило ще більше? Про це — наша розмова з Григорієм Богачем, завідувачем лабораторії ТОВ «БІО ЦЕНТР».
8 топсортів, які просяться на ваші грядки
Через аномальні коливання погоди картопля цього сезону коштуватиме дорожче. Прибуток матимуть господарі, які посадили сорти, стійкі до несприятливих умов і фітофтори
Як зберегти врожай картоплі від хвороб
Як зберегти картоплю до весни
Сорти картоплі української селекції
Їх створюють на найдавнішій в Україні дослідній станції, де картоплю вивчають майже сторіччя.

Рекомендовані товари!