Як зберегти врожай картоплі від хвороб

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.10.2020

Чи ви зібрали урожай своєї картоплі, чи купили нові смачні і врожайні сорти, найперше завдання — це зберегти картоплю до весни, до моменту її саджання цілою і неушкодженою гниллям та іншими хворобами,— говорить Олексій Богач, агроном та провідний спеціаліст ТОВ «Біо Центр».

Сучасні біопрепарати дозволяють це зробити ефективно. Більше того: ви можете обробляти ними перед закладанням не лише посадкову картоплю, а й ту, якою будете харчуватися, без ризику для власного здоров'я. Під час зберігання картопля найчастіше псується через грибні інфекцій, серед яких найбільш поширені фітофтороз і альтернаріоз.

В окремі роки істотної шкоди картоплі також наносять різні в'янення, антракноз, фомоз та гнилі бульб різного походження. Треба мати на увазі, що самі хвороби починають проявлятися через два три місяці після зараження. Тобто псування врожаю може спостерігатися і в разі, коли на зберігання закладають зовні здоровий матеріал. Для захисту картоплі від прихованої інфекції фахівці ТОВ «Центр Біотехніка» пропонують до застосування мікробіологічні препарати Планриз і Гаупсін. Корисні мікроорганізми, що містяться в них, заселяють поверхню бульб і пригнічують розвиток фітопатогенних грибів і бактерій, забезпечуючи захист картоплі при зберіганні.

Бульби без механічних травм і зовнішніх симптомів ураження розкладають на плівці або мішковині і обприскують сумішшю біологічних препаратів з розрахунку 5 мл Планріз + 5 мл ГАУПСИН 11 л води на 100 кг бульби. Потім картоплю знову просушують і закладають на зберігання. Перед зберіганням необхідно сховище і ящики обробити сумішшю біопрепаратів з розрахунку 100 мл Планріз + 100 мл ГАУПСИН / 10 л води. Сховище після обробки необхідно провітрити, а ящики просушити. Біологічними препаратами перед закладанням на зберігання можна обробляти також моркву, ріпу, редьку, капусту та яблука.

Поради, як зберегти врожай картоплі від хвороб 

Насіннєві бульби потрібно зберігати окремо від основного врожаю за температури повітря +3-4ºС та відносної вологості 75-80%. При низькій вологості бульби починають в’янути, їх уражають хвороби. Висока вологість – понад 90% – призводить до утворення крапельно-рідинної вологи на поверхні бульб. Вологість повітря у сховищах повинна бути настільки високою, щоб бульби були тургорними, і настільки низькою, щоб обладнання, стіни, стеля були сухими та виключала можливість конденсації вологи та зволоження бульб, що зберігаються. Мабуть, жодна з культур така як картопля, не потребують у сховищі термометра. За температури вище +5°С починається ріст паростків, а нижче 0...-1°С бульби підмерзають.

Добре зверху насипу бульб розкласти 2-3 шари буряків, які відбирають надлишок вологи та сприяють зменшенню ураженості картоплі гнилями. Крім того, бульби можна обпудрювати негашеним вапном з нормою витрати 1-1,2 кг/ц, що значно підвищує вихід здорового матеріалу. Також добре зберігається картопля, якщо посипати її попелом.



Відео «Королева Анна. Картопля з королівським характером». Розповідає Ігор Завадський, директор компанії-виробника картоплі «Солана Україна»:


Купити посадкову картоплю можна тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Технологія посадки найкращих сортів картоплі
Від яких факторів залежить не тільки ширина міжряддя картоплі, а й загалом її урожайність. Порадить науковець Віталій Пахольчук
Найкращі сорти картоплі
Ніна Костишина з містечка Любара на Житомирщині вирощує на городі близько сотні сортів картоплі. Які ж сорти найкращі?
Полив картоплі
Для отримання швидких і рівномірних сходів треба садити бульби у вологу землю або зрошувати після висадження. Правила поливу
Все про вирощування картоплі: від вибору кольору до хитрощів зберігання
Від вибору кольору до хитрощів зберігання – все, що треба знати про картоплю
Які міндобрива вносити під картоплю
Мінеральні добрива: коли і в якій кількості вносити під картоплю
Озима картопля. Збирайте урожай у квітні
Садимо картоплю восени, щоб зібрати врожай у квітні
Підготовка картоплі до зберігання
Перед закладанням картоплі в сховище необхідно вжити деяких запобіжних заходів для того, щоб урожай добре зберігся до весни

Рекомендовані товари!