Збережи урожай картоплі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.10.2020

Чи ви зібрали урожай своєї картоплі, чи купили нові смачні і врожайні сорти, найперше завдання — це зберегти картоплю до весни, до моменту її саджання цілою і неушкодженою гниллям та іншими хворобами,— говорить Олексій Богач, агроном та провідний спеціаліст ТОВ «Біо Центр».

- Сучасні біопрепарати дозволяють це зробити ефективно. Більше того: ви можете обробляти ними перед закладанням не лише посадкову картоплю, а й ту, якою будете харчуватися, без ризику для власного здоров'я. Під час зберігання картопля найчастіше псується через грибні інфекцій, серед яких найбільш поширені фітофтороз і альтернаріоз. В окремі роки істотної шкоди картоплі також наносять різні в'янення, антракноз, фомоз та гнилі бульб різного походження. Треба мати на увазі, що самі хвороби починають проявлятися через два три місяці після зараження. Тобто псування врожаю може спостерігатися і в разі, коли на зберігання закладають зовні здоровий матеріал. Для захисту картоплі від прихованої інфекції фахівці ТОВ «Центр Біотехніка» пропонують до застосування мікробіологічні препарати Планриз і Гаупсін. Корисні мікроорганізми, що містяться в них, заселяють поверхню бульб і пригнічують розвиток фітопатогенних грибів і бактерій, забезпечуючи захист картоплі при зберіганні. Бульби без механічних травм і зовнішніх симптомів ураження розкладають на плівці або мішковині і обприскують сумішшю біологічних препаратів з розрахунку 5 мл Планріз + 5 мл ГАУПСИН 11 л води на 100 кг бульби. Потім картоплю знову просушують і закладають на зберігання. Перед зберіганням необхідно сховище і ящики обробити сумішшю біопрепаратів з розрахунку 100 мл Планріз + 100 мл ГАУПСИН / 10 л води. Сховище після обробки необхідно провітрити, а ящики просушити. Біологічними препаратами перед закладанням на зберігання можна обробляти також моркву, ріпу, редьку, капусту та яблука.

Відео «Королева Анна. Картопля з королівським характером». Розповідає Ігор Завадський, директор компанії-виробника картоплі «Солана Україна»:


Купити посадкову картоплю можна тут

Читайте ще:
Озима картопля. Збирайте урожай у квітні
Найкраща для дерунів – Гренада!
Як врятувати картоплю від жука надійно й без хімії?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram