Аронія чорноплідна — гостя з Північної Америки, яка потрапила на територію України лише на початку минулого століття і стала відомою під назвою чорноплідна горобина. Рослина добре прижилася на наших землях і дуже популярна завдяки смаковим і цілющим властивостям
Плоди аронії містять багато антоціанів — рослинних барвників, які є незамінними антиоксидантами, мають бактерицидну дію, нормалізують згортання крові, зміцнюють судини та тканини сітківки ока, зменшують ламкість капілярів, а також їх застосовують для профілактики онкозахворювань. У плодах аронії також є чимало каротину, пектинів, дубильних речовин та органічних кислот (останніх набагато більше, ніж у мандаринах, малині і червоній смородині).
Чорноплідна горобина — справжній полівітамінний засіб, а такої кількості Р-вітамінних сполук не містить жодна ягода! Плоди аронії багаті на мікро- та макроелементи, зокрема на фтор, залізо, мідь, марганець, молібден і кобальт. Це — справжня лабораторія цінних для нашого організму речовин. Тому добре було б заморозити ягоди на зиму і зберігати їх до весни, коли вітамінів організм потребуватиме найбільше. М'якоть ягід багата на йод — його приблизно стільки, як і у йодному рекордсмені — рослині фейхоа.
⌂ Фото: Плоди аронії багаті на мікро- та макроелементи
Свіжі ягоди (по 100 грамів тричі на день) та сік із аронії використовують для лікування гіпертонічноі хвороби (особливо на їі початкових стадіях) та атеросклерозу. Для посилення ефекту можна додавати сік із чорної смородини, який містить багато аскорбінової кислоти (у пропорції 1:1). Взимку, аби артеріальний тиск був у нормі, слід споживати варення, джеми з аронїі або відвари із сушених ягід (20 г сухих плодів на склянку окропу, кип'ятити 10-15 хв., вживати по півсклянки 3-4 рази на день).
Відео: Про користь аронії
Про лікувальні властивості аронії розповів селекціонер, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук Володимир Меженський
Оскільки плоди і сік із горобини чорноплідної горобини посилюють виділення шлунковога соку, таке лікування протипоказане при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, при гастритах із підвищеною кислотністю, а також при підвищеному згортанні крові. А ось при гастритах зі зниженою кислотністю, геморагічних діатезах і кровотечах різного походження ці природні ліки дуже ефективні. Сік із аронії можна використовувати і як зовнішній засіб для лікування опіків (змащувати уражені ділянки соком). Це також незамінний продукт у кулінарії. До речі, сік із аронії можна використовувати для приготування домашнього вина та настоянок (він надає їм неперевершеного забарвлення і додає корисних властивостей).
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Лимонник китайський (ОКН-90)
У наявності
Саджанець Горобина Лікерна (щеплена) (ОКН-2483)
У наявності
Саджанець Смородина Подарок Астахова (ОКН-3228(2-4л))