Все більше садівників вирощують ягоди, щоби оздоровитися. Аронія — ще одна рослина, плоди якої не просто смачні, а й надзвичайно корисні. «СонцеСад» розповість, як застосовувати аронію у правильному харчуванні.
Це дуже лікувальна рослина в якій міститься багато вітамінів Р, вітаміну С, є в ній вітаміни К, В2, Е (вітамін молодості, зору). Вона лікує атеросклероз, чистить судини. Тож усі, хто страждає на склероз судин, у кого шумить у голові, болить голова, підвищується тиск — вживайте ягоди аронії. Її можна порекомендувати і людям, хворим на цукровий діабет і таку тяжку недугу як гломерулонефрит (захворювання нирок, що загалом надзвичайно важко піддається зціленню).
Ягоди аронії знижують тиск (але у разі гіпертонії першого і другого ступеня).
Розповів селекціонер, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук Володимир Меженський
✔ Застерігаю гіпертоніків!
Будьте обережні, не перевищуйте дозу, коли лікуєте гіпертонію. Раджу хворим на гіпертонію вживати по одній столовій ложці соку ягід аронії тричі на день упродовж двох тижнів. Потім зробити тиждень перерви і знову два тижні лікуватися соком ягід або варенням чорноплідної горобини.
Дуже корисний і напій з аронії.
Готувати його легко: до 1 л води додати півсклянки соку ягід аронії, чайну ложку лимонного соку і, на смак, цукор. Вживати як десертний напій.
Спеціально для «СонцеСада» поради від Наталії Земної
Ділимося з вами іншими цікавими ідеями використання цієї ягоди. До прикладу, рецепт варення, який переміг на конкурсі-дегустації в лабораторії Ботанічного саду ім. академіка О. В. Фоміна, подається в книзі
✔ Варення з аронії
Воно має темно-рубіновий колір і приємний смак. Тільки вдумайтеся, що одна столова ложка такого варення здатна забезпечити добову норму вітаміну Р.
Спосіб приготування
1. На 1 кг плодів беруть 1,5 кг цукру та склянку води. Перебрані, очищені та промиті плоди бланшують у гарячій воді протягом 5 хвилин.
2. Воду варто злити, ягоди висипати в таз із сиропом і кип'ятити не більше 5 хвилин.
3. Далі варто все процідити, щоб ягоди поступово прокипіли. Нагрівання припинити і потримати в гарячому сиропі, який поступово остигає, для просочування цукром.
4. Через добу Вам варто прокип'ятити ще 10— 15 хвилин до готовності. Ягоди опустилися на дно – готово.
5. Щоб варення стало трохи кислішим, потрібно додати лимонну кислоту (5 г/1 кг плодів).
6. Готове варення злийте в сухі банки та закрийте пластмасовими кришками.
Окрім цього господиням радимо приготувати ще смачний мармелад із цієї ягоди, який розміщений у книзі автора М.В.Андрієнко «Аронія чорноплідна в Україні». Він неодмінно сподобається Вашій малечі.
✔ Рецепт мармеладу з аронії
Спосіб приготування
1. Пюре аронії потрібно змішати з яблучним (співвідношення – 1:3) і додати цукор у такій же пропорції. На початку радять класти його лише 90%.
2. Варто потримати на вогні протягом 20 хвилин. Має утворитися густа маса.
3. Якщо Ви швидко її охолодите, то через 2-3 хвилини зможете різати мармелад ножем.
4. Після зняття маси з вогню додайте інші 10% цукру, добре розмішуючи. При температурі 70% розлийте у посуд чи форми.
Порада: якщо маса погано застигає, необхідно додати ще цукру.
Купити книгу автора М.В.Андрієнко «Аронія чорноплідна на Україні».
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Лохина Брігітта (ОКН-291)
129грн.
У наявності
Саджанець Лохина Норд Кантрі (ОКН-490)
89грн.
У наявності
Саджанець Смородина Золото Інків (ОКН-3065(2-4л))
69грн.
У наявності
Саджанець Малина Ляшка (ОКН-272(2-4л))
99грн.