Огірки потрапили до Європи з країни вічного літа — Індії, де в дикорослому стані довжина цієї ліани може досягати 20 метрів. Там її плоди використовували в їжу, а соком втамовували спрагу і навіть вмивалися, нагадують експерти «СонцеСаду».
Лише у 17 столітті огірки здобули славу лікувального засобу — народні цілителі радили їх як послаблюючий, протинабряковий, протикашльовий, і навіть протитуберкульозний засіб, а зовнішньо використовували при опіках.
Здавалося б, огірки — це суцільна вода, її в плодах міститься аж до 97%. Але ж яка ця вода цілюща! Сік огірків містить каротин, вітаміни В1, В2, В6, РР, С, пантотенову кислоту, багатий набір мікро- та макроелементів: калій, натрій, кальцій, магній, залізо, кремній, фосфор, сірку, йод, алюміній, молібден, срібло тощо.
У кожного елемента своє призначення:
Калій — від набряків. Завдяки високому вмісту калію огірок має потужну сечогінну дію. Калій сприятливо діє на судини серця, нормалізує кров'яний тиск (як при гіпертонії, так і при гіпотонії). Тому людям, які страждають на набряки ниркового та серцевого походження, огірки — найперша їжа.
Сірка — від облисіння. Також вчені виявили в огірках елемент сірку, вона корисна тим, кому загрожує облисіння, покращує стан волосся, зубів та нігтів.
Для цього краще пити огірковий сік разом з морквяним у пропорції 1:1 — по 100 г на день. Або ж вживати суміш соків огірка, помідорів і часнику (20:20:1).
Пектини — для «лінивого» кишечнику. Завдяки високому вмісту пектинів огірок поліпшує роботу кишково-шлункового тракту, гальмує розвиток гнилісних процесів у кишечнику, посилює його «рухливість», виводить холестерин.
У сучасній дієтології радять огірки як дієтичний продукт для підвищення секреції шлункового соку, підсилення виділення жовчі. Огіркове пюре радять вживати по 100 г натще при спастичних колітах.
Йод — проти зобу. У природі є рослини з більшим вмістом йоду, ніж в огірка, але в цьому овочі йод знаходиться у легкозасвоюваній формі, що дуже важливо для щитоподібної залози.
⌂ Фото: Бажаючим схуднути потрібно вживати якомога більше свіжих огірків
Огірки для стрункого тіла
Крім цього в огірках міститься мінімум калорій — найкраща їжа для фігури. Бажаючим схуднути потрібно вживати якомога більше свіжих огірків. Вони не просто низькокалорійні, а й сприяють тому, що вуглеводи погано перетворюються у жир, а от засвоєння білкової їжі прискорюється.
Корисно проводити розвантажувальні огіркові дні (з'їдати до 2 кг свіжих огірків на день у 5-6 прийомів, при цьому очищуючи їх від шкірки, щоб не перевантажувати роботою шлунково-кишковий тракт).
А от солоні та мариновані огірки навпаки сприяють підвищенню апетиту, їх також не рекомендують людям із захворюваннями печінки, шлунково- кишкового тракту, серцево-судинної системи, при атеросклерозі.
З огірків можна приготувати чимало корисних страв, які можуть покращити самопочуття та вилікувати декі захворювання.
✔ Важливо знати!
Огірки несумісні з молоком. Також не варто після вживання огірків пити холодну газовану воду або лимонад. Людям, схильним до метеоризму, краще вживати огірки з коріандром, кропом, оцтом та кмином. Не рекомендовано цей продукт матерям годувальницям.
⌂ Фото: Перед приготуванням соку з огірка слід зняти шкірку
Огірок з медом
Огірковий сік у суміші з медом у рівних пропорціях — чудовий засіб від кашлю та катаральних запалень верхніх дихальних шляхів. Вживати по 1-2 столових ложки соку 3-4 рази на день до поліпшення стану. Також цей засіб має сечогінну і жовчогінну дію.
Напій від лихоманки
Подрібніть в кавомолці 100 г сухого дозрілого насіння огірків. Залийте їх 1 л окропу. Потім суміш варто настояти в термосі 1 годину, процідити, випити впродовж дня. Такий напій вживають при лихоманці, кольках, болях при сечовипусканні, захворюваннях дихальних шляхів. Курс лікування — 1-2 тижні.
⌂ Фото: Для приготування настоїв використовують сухі дозрілі насіння огірків
При кровотечах
50 г сухої гудини огірків (осінньої, а не висушеної!) на 500 мл окропу, настояти 10 хв, пити по 0,5 склянки окропу 2 рази на день.
Соковий «мікс»
Якщо ви маєте проблеми із жовчним міхуром (застій жовчі, пісок тощо) приготуйте мікс зі свіжих соків — огірка, буряка та моркви (по 1/4 склянки кожного), випийте його натще або після останнього прийому їжі.
✔ Пам'ятайте про соки з овочів
Огірки обов'язково очищуйте! Сік буряка та огірка можна зберігати в холодильнику впродовж дня, а от морквяний втрачає свої цілющі властивості вже через 7 хвилин.
Рекомендовані товари!
У наявності
Огірок Веселі метелики за 0,5 г (ЕОГ-116)
10грн.
У наявності
Огірок До чарочки F1 за 15 нас. (ЕОГ-278)
10грн.
У наявності
Огірок Філліпок F1 за 10 нас. (ЕОГ-309)
26грн.
У наявності
Огірок Герман F1 (ЕОГ-265)
48грн.
У наявності
Огірок Чайковський F1 за 10 нас. (ЕОГ-314)
42грн.