Серед усіх ягідних рослин жимолость дає перші ягоди після довгої, затяжної і холодної зими. І не має значення, наскільки суворі були весняні заморозки під час її раннього і нетривалого цвітіння, урожай гарантований навіть тоді, коли інші ягідні культури пошкоджуються або гинуть від весняних заморозків.
Щороку наприкінці весни на гілках жимолості дозрівають плоди. Невисокі, акуратні і доглянуті кущі, прикрашені плодами темно-синього кольору, іноді з блакитним відтінком від густого воскового нальоту, нікого не залишають байдужим.
Плоди вживаються в їжу в свіжому вигляді, перероблюються на варення, желе, джем, сік, вино, їх сушать для компотів і киселів. В народній медицині свіжі і перероблені плоди використовуються з лікувально-профілактичною метою як ефективний полівітамінний, жарознижувальний або капілярозміцнюючий (при серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії) засіб; відвар гілок застосовують як сечогінний; настій квіток і листя — як в’яжучий, антисептичний (при ангінах, тонзилітах) засіб.