Сьогодні йтиметься про цілющі ягоди, що ростуть майже біля кожного сільського обійстя. Ми до них звикли, та, на жаль, не помічаємо їх. Ці рослини не потребують догляду. Нам лише варто не забувати заготовити їх на зиму, і вони стануть найпершими помічниками при багатьох хворобах.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Здавна ягоди чорної горобини або аронії знижують високий артеріальний тиск. Аронія має ще безліч корисних властивостей. Але про це потім.
Наразі про найактуальніше — про властивості ягід чорноплідної горобини пригнічувати патогени COVID-19. Нещодавно німецькі вчені Медичного центру Ульмського університету виявили, що сік аронії значно знижує концентрацію коронавірусу.
!!! Тобто полоскання соком порожнини рота та горла — ефективний спосіб, що запобігає зараженню та поширенню в нижні відділи дихальних шляхів вірусу COVID-19 і полегшує перебіг захворювання. Розжовування ягід — це також дієвий метод профілактики коронавірусу.
Під час досліджень учені Медичного центру Ульмського університету виявили згубну дію соку чорноплідної горобини на інші респіраторні віруси, зокрема вірус грипу А та аденовірус типу 5 (AdV5).
Аронія — помічниця при захворюваннях ендокринної системи, адже в її ягодах міститься багато йоду. Окрім того, ця рослина знижує рівень холестерину, сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, підвищує кислотність шлункового соку. Особам, які мають захворювання опорно-рухового апарату, радять споживати ягоди аронії, оскільки вони містять кальцій, кремній, фосфор.
⌂ Фото: Сік аронії уповільнює процеси старіння
Родичка чорноплідної горобини — горобина звичайна — теж дуже лікувальна. Дерево горобини навесні тішить нас пишним цвітом та ароматом квітів, восени милує погляд червоними ягодами, узимку смакує як складник мармеладу, варення, желе, настоянки. Ця культура лікує чимало захворювань.
У традиційній медицині використовують сушені ягоди горобини в складі відомого вітамінного збору №2, як лікувально-профілактичний (при авітамінозі, захворюваннях печінки, атеросклерозі, кровотечах різного походження) та загальнозміцнювальний засіб.
Горобина звичайна допомагає позбутися каменів у нирках і сечовивідних шляхах завдяки сечогінній дії.
Вживаючи ягоди горобини, ви нормалізуєте кислотність шлункового соку.
!!! Якщо нема доступу до питної води, то 10-15 листків горобини знезаразять сиру водопровідну воду, знищивши патогенні бактерії.
Плоди горобини зберігають жіночу красу. З них можна приготувати косметичні засоби для зволоження сухої і нормалізації жирної шкіри, її омолодження та відбілювання, а також для позбавлення від вугрів. Кашка з ягід горобини допоможе позбутися бородавок.
⌂ Фото: З горобини звичайної виходять надзвичайно смачні варення та желе
Останнім часом багато людей, що дотримуються здорового харчування або прагнуть схуднути, використовують як допоміжний засіб ягоди годжі, купуючи їх за немалі гроші в супермаркетах й аптеках. Ця рослина не потребує догляду. Навпаки, деякі господарі мріють позбутися її на присадибній ділянці, адже вона швидко розростається та пригнічує інші рослини.
Годжі має багато інших назв. В Україні ця рослина більш знана як дереза звичайна. На наших теренах донедавна її вважали кущем, що не дає жодної користі. У Китаї здавна використовували плоди, кору, листя дерези для лікування багатьох захворювань.
Ягоди годжі, якщо їх регулярно споживати, позитивно впливають на роботу організму. Вони зміцнюють імунітет, сповільнюють процес старіння, нормалізують артеріальний тиск, запобігають онкозахворюванням, покращують загальний обмін речовин, підвищують гостроту зору.
⌂ Фото: Ягоди годжі допомагають позбутися зайвої ваги
Сирі ягоди мають отруйні речовини, які втрачають свої властивості після сушіння. Ягоди — чудовий замінник сухофруктів, який не поступається їм за смаковими властивостями. Лінолева кислота, що міститься в плодах, спалює жир та позитивно впливає на травну систему. Завдяки незначному вмісту цукру та низькій калорійності ягоди годжі сприяють процесу схуднення. Їх додають до салатів, каш, плову, запеченого м’яса.
✔ Людям із хронічними захворюваннями варто пам’ятати, що лікарські рослини, попри цілющі властивості, мають певні протипоказання. Тому перед їх уживанням порадьтеся з лікарем.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Ольга Сергієнко
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Журавлина Бен Лір (ОКН-97)
У наявності
Саджанець Горобина Лікерна (щеплена) (ОКН-2483)
У наявності
Саджанець Журавлина Бергман (ОКН-641(2-4л))