⌂ Фото: Володимир Шпак
Виноград – ласощі поза конкуренцією. Тому прагнеш насолоджуватися ним не лише в пік сезону. І це можливо, якщо знати секрети зберігання врожаю. Розкриває їх наш експерт – виноградар-любитель Володимир Шпак.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Звичайно, ви можете висушити ягоди винограду на зиму. Це – гарантія їх надійного зберігання.
⌂ Фото: Готуємо родзинки вдома не гірші, ніж з магазину
Але хто ж відмовиться від свіжих ягід узимку та навесні?! Мені особисто вдається зберігати урожай винограду до кінця березня. Хоча до такої «витримки» готові не всі сорти. Найкраще брати ті, які мають на ягодах щільний восковий наліт. Він захищає їх від руйнівної дії зовнішніх чинників, тому такий виноград дуже добре зберігається, але за дотримання кількох важливих умов:
1. Прохолодне й сухе приміщення, куди не проникає мороз. Найкраща температура для зберігання свіжих плодів винограду - від +1 до +8°С.
2. Зберігання в пластикових ящиках (викладати тільки одним шаром).
⌂ Фото: Ось так зберігаємо виноград у ящиках
3. Ще кращий варіант – використання тари з водою. Але в цьому разі треба більше місця. Кожен кетяг зрізають зі шматочком лози, яку встромляють в підвішену пляшку з водою. Завдяки такому зволоженню навіть гребінь не підсихає.
⌂ Фото: Ось так чудово зберігається виноград з використанням тари з водою
В інтернеті любителі винограду діляться й іншими способами зберігання. Один із них – заморожування. Складаєте в пакети виноградини, відокремивши їх від гілок. Температура заморожування – від -20 до -24°С.
⌂ Фото: Заморожуємо виноград на зиму
Використовуйте:
Зберігайте на полиці в підвалі. Додатково там можна обладнати місткі стелажі завглибшки не більше ніж 70–75 см і завширшки 40–50 см. Заздалегідь надівши рукавички, грона кладуть гребенями вгору. Цей варіант забезпечує врожаю чудову вентиляцію і дає змогу полегшити процес огляду ягід.
Рекордний термін зберігання свіжими, на відміну від ранніх, мають сорти, які достигають пізніше: Ред Глоуб, кишмиш Казка та Шарлотта Сідліс (зберігається найкраще), Альбано, Сіяна, Співдружність, Біла хмара, Зоряні ворота та інші, які відзначаються щільним восковим нальотом. Вони дозрівають у вересні й можуть висіти на кущі до жовтня, коли вже морози на порозі. Це – запорука тривалого зберігання.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Світлана Тернова
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Виноград Ювілей херсонського дачника (ОКН-2622(2-4л))
У наявності
Саджацень Виноград кишмиш Геліодор (ОКН-3306(2-4л))
У наявності
Саджанець Виноград (кореневласний) Чорна вишня (ІВН-68)